Inspektoni projektet tuaja React me Reactotron

Për shumë njerëz React.js është teknologjia me të tashmen më të mirë në lidhje me zhvillimin e internetit, pasi kjo Biblioteka JavaScript Bazuar në përbërës na lejon të ripërdorim në mënyrë efikase butonat, navigimin, ndërfaqet, veprimet, ndër të tjera, për të krijuar ndërfaqe të përparuara, ne thjesht modifikojmë të dhënat dhe React.js kujdeset për azhurnimin e gjithçkaje pa pasur nevojë për kodim të ri.

React.js u krijua nga Facebook dhe është një bibliotekë me një të ardhme të pabesueshme, e cila lejon zhvilluesit të zhvillojnë faqe efikase në internet, me një strukturë mjaft të përshtatshme për pozicionimin në Google dhe që thjesht bazohet në Integrimi JavaScript me HTML pa pasur nevojë për shabllone.

Reagju amtare nga ana e tij, është një kornizë që lejon krijoni aplikacione vendase për ueb, iphone dhe android duke përdorur React, e cila ka integrime me korniza të tilla si Angular, Ember, Backbone ndër të tjera.

Zhvilluesit që përdorin React.js dhe React Native janë në gjendje të krijoni Ndërfaqe dinamike, me performancë të lartë, një dizajn të pastër dhe inovativ, të plotësuar me menaxhim të përparuar të të dhënave. Reakotron nga ana e tij, është një aplikacion që na lejon të inspektojmë aplikacionet që bëjmë me këto teknologji nga Linux, duke ndihmuar në korrigjimin, testimin dhe vërtetimin e funksionaliteteve të tyre.

Çfarë është Reactotron?

Isshtë një aplikacion me burim të hapur, të zhvilluar nga studioja E kuqja e pafund, i cili na lejon të inspektojmë aplikacionet e zhvilluara me React JS dhe React Native, mjeti është ndër-platformor (Linux, Windows dhe MacOS) dhe ka një komunitet të shkëlqyeshëm që ofron përmirësime të reja çdo ditë.

Reactotron është i integruar në aplikacione si një varësi zhvillimi, e cila bëhet një ndikim 0. në kohën e përpilimit. Pasi të integrohemi, ne mund të korrigjojmë aplikacionin tonë me një Timeline të shkëlqyer të Ngjarjeve që është e pajisur me funksionalitete të shumta.

reakotron

Karakteristikat e reakotronit

Midis shumë veçorive të Reactotron mund të nxjerrim në pah:

 • Integrim i lehtë me aplikacionet e zhvilluara me React.js dhe React Native.
 • Nuk i shton asgjë procesit të përpilimit të aplikacioneve.
 • Shikoni statusin e çdo aplikacioni.
 • Tregon kërkesat dhe përgjigjet e API.
 • Ju mund të kryeni testet e performancës shpejt
 • Ju mund të analizoni statusin e përbërësve ose pjesëve të një aplikacioni.
 • Shfaq mesazhe të ngjashme me console.log
 • Ka funksionalitete të përparuara për të gjurmuar gabimet globale.
 • Ndryshoni nxehtë gjendjen e aplikimit tuaj, duke përdorur Redux ose mobx-state-tree
 • Lejoni të tregoni mbivendosjen e imazhit në React Native
 • Ju lejon të gjurmoni hapësirën ruajtëse asinkrone në React Native.
 • Koha e përparuar e ngjarjeve, e cila ju lejon të gjurmoni ngjarjet ashtu siç ndodhin.
 • Ju mund të regjistroheni në çështjet e disa komponentëve dhe të shihni statusin e tyre të azhurnuar ndërsa përdorni aplikacionin, pa dyshim një funksionalitet i shkëlqyeshëm për të testuar ndikimin e një defekti ose gjurmueshmërinë e të njëjtit.
 • Ka një udhëzues të thjeshtë dhe të shpejtë të instalimit që mund të gjendet ketu, e cila na lejon të fillojmë të përdorim Reactotron për disa minuta.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.