Instagram.com: Ndani dhe ndryshoni fotot në internet

Një nga rrjetet sociale më të njohura sot është Instagram, një komunitet i dashamirëve të fotografisë që na ofron një larmi përfitimesh që nuk lënë indiferentë ndaj më shumë se 100 milion përdoruesve të regjistruar me të cilët llogari në Instagram.

logoja e instagramit

Një nga funksionet kryesore që na ofron ky aplikacion celular është mundësia e retushimit të imazheve tona dhe për këtë kemi në dispozicion filtra dhe efekte të shumta që mund t’i zbatojmë shpejt, lehtë dhe intuitivisht. Pasi të kemi mbaruar retushimin e imazheve mund ta ruajmë atë në pajisjen tonë ose ta ndajmë atë përmes rrjeteve sociale, një opsion shumë i kërkuar midis përdoruesve të cilët në këtë mënyrë mund të shfaqin punimet e tyre në faqe të tilla si Facebook ose Twitter në një mënyrë shumë të rehatshme.

Sidoqoftë, Instagram është shumë më tepër sesa një aplikacion për të redaktuar dhe shpërndarë imazhe, dhe ky aplikacion është një pikë takimi midis miqve dhe dashamirëve të fotografisë që mund të ndiqet përmes një sistemi shumë të ngjashëm me atë të ofruar nga Twitter, ku ne mund të komentojmë dhe vlerësojmë foto të postuara nga pjesa tjetër e përdoruesve të Komunitetit.

Fillimisht Instagram Ajo ishte në dispozicion vetëm për pajisjet me sistemin operativ iO ndërsa aktualisht gjejmë versione për sistemin operativ android si dhe për PC y mushama. Isshtë e qartë se ne po përballemi me një aplikacion shumë të plotë dhe të rekomanduar nëse marrim parasysh përfitimet e shumta që ai i ofron përdoruesit dhe më e mira nga të gjitha është se është plotësisht falas.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   ericarmen dijo

    Dua të përdor instagramin

bool (e vërtetë)