Instalues ​​i plotë Linux: Instaloni distros Linux në pajisjen tuaj Android

Instalues ​​i plotë Linux është një nga ato shumë Aplikacionet Android që ekzistojnë që meritojnë të mbështeten në mënyrë që zhvillimi i tij të vazhdojë, dhe në fakt, nëse ju pëlqen, mund të bashkëpunoni duke dhuruar në projekt përmes Indiegogo.

Çfarë bën kjo kërkesë? Shumë e thjeshtë, na lejon të instalojmë disa shpërndarje GNU / Linux në terminalin tonë android. Aplikacioni është krijuar për të na lejuar të instalojmë një shpërndarje të plotë pa prekur instalimin e Andy. 🙂

Ndër distros që mund të instalojmë është: Ubuntu 13.04, 13.10, Debian 5, Debian 6, Debian 7 dhe Debian 8, Kali Linux, Fedora 19, Arch Linux dhe së shpejti do të ketë mundësi të tjera.

Android_BackTrack

Për këtë duhet të kemi disa kërkesa minimale.

 1. Pajisja jonë duhet të rrënjoset.
 2. Nuk funksionon në asnjë Kernel (shih http://linuxonandroid.org/working-devices).
 3. Procesori ARMv7 (Debian punon në ARMV6).
 4. Të gjitha RAM-et e mundshme.

Sigurisht, zhvilluesi i tij nuk jeton jashtë ajrit, dhe kjo është arsyeja pse ofron një version që përfshin veçori të tjera të tilla si:

 1. Hiqni të gjitha reklamat e aplikacioneve!
 2. Redaktues Linux (për të ndryshuar madhësinë e ekranit dhe pikat e montimit, etj).
 3. Vendosni Linux-in që të startojë gjatë fillimit.
 4. Hyrja e lehtë në shpërndarjet e reja Linux që do të mbështeten (aktualisht në BETA për Fedora)
 5. Mundësi të tjera

Mund të merrni më shumë informacion dhe të instaloni aplikacionin nga Google Play:

Shkarkoni aplikacionin

Disa pamje të ekranit se si duket:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

9 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Kamisama666 dijo

  A është e mundur të instaloni Debian 8? Pra, duhet të jetë një aplikacion i shkëlqyeshëm XD.

  Tani seriozisht, duket shumë interesante. Nëse nuk do të ishte për faktin se telefoni im i dobët ka burime disi të pakta (nëse jam duke dëgjuar muzikë dhe ata më quajnë ajo varet dhe është koha për ta rifilluar) do të doja ta provoja. Do të doja të shihja gjërat e liga që mund të bëhen me Kali Linux në xhepin tuaj.

  1.    Gibran barrera dijo

   Hahahaha, unë mendoj se Debian 8 është faqja e Debian, unë mbështes lëvizjen. Duket si një aplikacion i shkëlqyeshëm.

   1.    Canales dijo

    Debian Sid kurrë nuk ka numërim.

    Faleminderit për të dhënat elav, a mund ta provojë dikush se sa mirë shkon?
    Përshëndetje!

   2.    gato dijo

    Mendoj se ai nënkupton Xhesin.

 2.   Nestor dijo

  Edhe një metodë tjetër KISS që ka funksionuar për mua me Debian 6, 7 dhe 8 në Android 2.3, 4.0.4 dhe 4.1.2.
  http://elmanytas.es/?q=node/300

  Për të funksionuar normalisht ju nevojiten të paktën 768 MB ram dhe dual core.
  Më pak se kaq mund të bëhet disi i ngadaltë.

 3.   shtoni dijo

  dhe unë nuk di as si ta çrrënjos telefonin tim

 4.   Gregory Shpata dijo

  A është diçka si një Kuti Virtual?

 5.   st0rmt4il dijo

  Do ta hedh një vështrim në Galaxy SIII.

  Ju faleminderit!

 6.   engjëll dijo

  Përshëndetje Unë kam kërkuar përmes internetit tashmë, mendoj ..
  Ndoshta keni informacion. Unë dua të instaloj telefonin ubuntu dhe atrix tim 2
  Mos e imitoni atë ose përdorni një lëshues, dhe nëse do të ishte e mundur të krijoni një boot në fillimin,
  për të zgjedhur nëse doni të filloni me andy ose me telefonin ubuntu.
  Faleminderit shumë!

bool (e vërtetë)