Desktopi më i mirë Linuxero (janar / 12)

Çfarë mënyrë më të mirë për të filluar vitin sesa me një konkurrencë? Ideja është që ne mund t'i tregojmë botës se në Linux mund të merrni edhe ju tavolina luksoze dhe tërheqëse për shikimin.

¡Na tregoni desktopin tuaj dhe merrni tonat admirim! Mente apo Ubuntu? Debian apo Fedora? Harku apo openSUSE? ¿Cilat distro do të shfaqen në Top 5 tonë?

Desktopi My Arch Bang: Openbox, Tema Ob Netë Turqouise,
Tema GTK Trisquel, Ikonat e Faenza, Shere Kahn X Kursori.

Gjithçka ka për të bërë

 • Merrni një pamje nga desktopi. Për ta bërë këtë, mund të përdorni butonin PrintScreen (ose PrtSc, në tastierat angleze). Mos harroni se është gjithashtu qepen për t'ju ndihmuar.
 • Hyni në tonë Facebook faqe, Google + o diasporë.
 • Vendosni foton tuaj në Murin tonë, duke bashkangjitur një përshkrim: mjedisi i desktopit, tema, ikonat, sfondi i desktopit, etj.
 • Në fund të javës, 5 kapjet më të mira do të publikohen në një post ekskluziv për të admiruar të gjithë botën.
 • Ideja është që ta zhvillojmë këtë konkurs çdo muaj.

Origjinaliteti, kreativiteti dhe estetika e përgjithshme e tryezës do të gjykohen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   sieg84 dijo

  bërë, postuar në Google+