Këshilla: Si të ndryshoni Agjentin e Përdoruesit të Chromium?

Ne tashmë kemi parë se si të ndryshojmë Agjenti i Përdorimit të Firefox-it y Operë dhe tani është radha e Kromi, të cilën po e përdor rregullisht sepse Firefox 8 po ha RAM-in tim.

Atje Zgjerime që ju lejojnë ta bëni këtë, por për shkak të kufizimeve që ajo ka vendosur Google (shumë nënat) a Kubë Nuk i marr dot, prandaj duhet ta bëj me dorë.

Për këtë ne editojmë skedarin /usr/share/applications/chromium.desktop dhe ne kërkojmë vijën që thotë:

Exec=/usr/bin/chromium %U

Dhe ne e vendosëm kështu:

Exec=/usr/bin/chromium --user-agent="Mozilla/5.0 (X11; Linux i686) AppleWebKit/535.1 (KHTML, like Gecko) Debian Chromium/14.0.835.202 Safari/535.1" %U

Nëse hapim një skedë dhe vendosim:

chrome://version/

Ne mund të shohim Agjenti i Përdoruesit e cila pak a shumë në rastin tim duhet të jetë kështu:

--user-agent="Mozilla/5.0 (X11; Linux i686) AppleWebKit/535.1 (KHTML, like Gecko) Chrome/14.0.835.202 Safari/535.1"

Nëse e krahasoni me rreshtin që lashë më sipër do të shihni që shtova Debian dhe unë e zëvendësova krom nga Kromi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

117 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Oscar dijo

  A e dini cila është shtesa e Google, jam dakord që ata janë fëmijë të një nëne të keqe, për të thjeshtuar punën, hahahaha, dhe në cilën shpërndarje e keni tashmë Firefox 8?

  1.    elav <° Linux dijo

   Tani nuk më kujtohet emri i shtesës. Dhe Firefox 8 pastaj në Debian, me tar.gz

 2.   Gjashtë dijo

  Me atë rrugë (/usr/share/applications/chromium.desktop) nuk mund të gjej asgjë, shihet se funksionon vetëm për një shpërndarje specifike, e njëjta gjë funksionon në LMDE në Mint 12 jo dhe supozoj se për Ubuntu dhe Ose Kubuntu.

  1.    elav <° Linux dijo

   Ndoshta në Ubuntu ai ndryshon emrin e .desktop, por përgjithësisht të gjitha aplikacionet që shfaqen në meny janë atje. Kërkoni mirë, mbase quhet krom apo liqen ashtu.

   1.    Alf dijo

    Në Ubuntu është në rrugën që specifikohet në postim, vetëm se ju klikoni me të djathtën në ikonë dhe ajo do të hapet me kwrite (çështja ime), dhe ju kërkoni për vijën, unë e modifikova atë dhe kromi ndaloi së punuari, për atë i ktheva vlerat ashtu siç i kisha.

 3.   Gjashtë dijo

  Unë jam në Mint 12 RC.

  120MB plus 54,9mb plus 46mb plus 41mb plus 33mb bëjnë gjithsej 294,9mb me vetëm 3 skeda të hapura
  dhe ngjitja sipas monitorit të sistemit. Kështu që unë jam duke braktisur Chromium dhe do të provoj një shfletues tjetër që është më pak vampir.

  Unë jam dukur mirë dhe nuk kam gjetur asgjë si chromium.desktop, gjithsesi faleminderit.

  1.    Jamin samuel dijo

   As unë nuk gjeta asgjë .. Unë jam në Linux mint 12

 4.   Oscar dijo

  Kromi konsumon më shumë RAM sesa Firefox?

  1.    hipersajan_x dijo

   Ata konsumojnë të njëjtën gjë me të njëjtin numër skedash, duke parë të njëjtat faqe, me konfigurime identike dhe me shtojca të njëjta ose të paktën të ngjashme.

   1.    Oscar dijo

    @hipersayan_x, faleminderit për këshillën.

   2.    Aliana dijo

    Në Kubuntu 11.10, me Firefox 14, me 74 (po, shtatëdhjetë e katër) skeda të hapura, unë konsumoj të njëjtën RAM si Chromium me vetëm 20-22… Dhe nëse hap më shumë se 25 Chromium ajo tashmë bëhet shumë e ngadaltë.

    E njëjta gjë në Mint, Firefox mund Chromium.

    Në rastin tim të paktën NUK është e vërtetë që ata konsumojnë të njëjtën gjë me të njëjtat skeda të hapura. Nëse është e nevojshme, unë siguroj kapje dhe të dhëna.

    Me fjalë të tjera, unë preferoj Firefox dhe sasinë e tij të jashtëzakonshme të shtesave. Për gjëra specifike, unë përdor Chromium.

    Trueshtë e vërtetë që unë shfletoj detyrimisht, nuk njoh njeri që hap kaq shumë skeda. Nëse ju duhen vetëm 3 ose 4 qerpikë, mbase Chromium do të bëjë për ju.

    Por ne tashmë e diskutuam atë diku tjetër.

    1.    KZKG ^ Gaara dijo

     74 skeda, në rregull.

     "Nuk njoh njeri që hap kaq shumë skeda"... hehehe, më mirë të mos them asgjë, sigurisht elav (administratori tjetër i cili deri vonë ka punuar në të njëjtën kompani me mua) do të thotë diçka si: «Po! ky (duke iu referuar mua) hap kaq shumë skeda saqë nuk më lë gjerësi bande »… apo diçka e tillë HAHAHA.

     Asgjë, unë ende hap shumë skeda, sepse ndërsa ato hapen unë po lexoj disa gjysmë të hapura tani, dhe po i mbyll ... ndërsa shumë të tjerë nuk kanë mbaruar së ngarkuari.

    2.    KZKG ^ Gaara dijo

     Meqë ra fjala (sa i vrazhdë jam haha) ... mirëseardhja në blog
     Shpresoj të gjesh gjëra interesante këtu ... megjithëse, duke qenë përdorues i KDE-së, garantoj se do të gjesh shumë gjëra që do të të pëlqejnë

     të fala

     1.    Aliana dijo

      Në rregull, faleminderit për ju.

      Por kujdes, unë jam një djalë, aliana është shkurtesë.
      (Zakonisht kur e sqaroj këtë nuk e di pse e ndryshojnë tonin miqësor për një tjetër neutral).

      1.    KZKG ^ Gaara dijo

       Ou hahahaha me fal per keqkuptimin hahahaha.
       Asgjë, gjithashtu një kënaqësi që të kam këtu mik, dhe e përsëris atë që thashë ... nëse ju pëlqen KDE, këtu do të gjeni shumë gjëra interesante hahaha

       Përshëndetje dhe mirëseardhje në blog


 5.   KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

  elav akoma keni vetëm Chromium v14… wow

  1.    elav <° Linux dijo

   Po dhe? Chromium v14 im bën mrekulli për mua. Në fakt, unë nuk shoh ndonjë ndryshim në Chrome 15 përveç skedës në shtëpi.

 6.   sdaf2 dijo

  Nëse nuk funksionon për ju, provoni të ndryshoni agjentin e përdoruesit në krom / krom me këtë metodë, shpejt dhe lehtë. http://buildall.wordpress.com/2011/05/24/changing-google-chrome-user-agent-string-in-ubuntu-11-04/

  1.    Jamin samuel dijo

   Verroo nuk funksionon për mua ose nuk di ta bëj akoma: S

   1.    Jamin samuel dijo

    ...

 7.   Jamin samuel dijo

  A mund të funksionojë kjo edhe për google chrome?

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Po 😀

   1.    Jamin samuel dijo

    ahahaa nuk mund ta beja kurre xD

 8.   Kinez dijo

  Testimi

 9.   Jamin samuel dijo

  vazhdoj te provoj

  1.    Jamin samuel dijo

   ....

 10.   Jamin samuel dijo

  Unë nuk e kuptoj se çfarë ndodh ... Unë e vë këtë

  /opt/google/chrome/google-chrome %U Exec=/usr/bin/chromium --user-agent="Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64) AppleWebKit/535.1 (KHTML, like Gecko) Linux Mint 12 Chrome/17.0.963.79 Safari/535.1" %U

  Ju lutem më korrigjoni nëse kam diçka të gabuar

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Me këtë, ju nuk e shihni as logon e Mint në banderolën e blogut? (Këndi i sipërm i djathtë)

   1.    Jamin samuel dijo

    jo asgjë

   2.    Jamin samuel dijo

    është duke përdorur Google Chrome. Unë mund të përdor një ndihmë të vogël

    1.    KZKG ^ Gaara dijo

     Uff, sapo e provova me Chromium (nuk kam Chrome) dhe funksionoi si një sharm O_O... më lejoni të hetoj pak për të parë se çfarë gjej.

     1.    Jamin samuel dijo

      keni para se të hetojë .. së pari le të vrasim dyshimin, që të mos ndodhë që unë jam duke bërë diçka keq ..

      Ku keni shkuar për ta konfiguruar atë? keni hapur kromin dhe pastaj çfarë keni bërë?

      1.    KZKG ^ Gaara dijo

       Hapa një terminal dhe vendosa këtë:
       chromium --user-agent="Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64) AppleWebKit/535.1 (KHTML, like Gecko) Linux Mint 12 Chrome/17.0.963.79 Safari/535.1" %U

       Asgjë tjetër

       Provoni që të shihni se çfarë rezultati ju jep


     2.    Jamin samuel dijo

      asgjë nuk ndodh .. E vendosa atë në terminal dhe më pas u hap një dritare e re e kromit google .. por akoma nuk shfaqet në agjentin e përdoruesit

      1.    KZKG ^ Gaara dijo

       Qij me këto nga Google ... ¬_¬
       Prandaj nuk përdor Chrome dhe përdor Chromium ...


     3.    Jamin samuel dijo

      ajajaj gjëja e çuditshme është se unë bëra ndryshimin në firefox siç tregon tutoriali tjetër .. dhe duket mirë, më tregon logon e linux mint dhe gjithçka përveç kromit dhe kromit asgjë fare

     4.    Jamin samuel dijo

      hej, e vendosa këtë në terminal:

      krom - përdorues-agjent = »Mozilla / 5.0 (X11; Linux x86_64) AppleWebKit / 535.1 (KHTML, si Gecko) Linux Mint 12 Chrome / 17.0.963.79 Safari / 535.1% U

      Dhe ai më tha:
      kromi: porosia nuk u gjet

      1.    KZKG ^ Gaara dijo

       Në vend të Chromium vendosni / usr / bin / krom ... mirë, ajo Mint ¬_¬ ...


     5.    Jamin samuel dijo

      ahahaha do qesh pak ... shiko cfare me thote tani:

      bash: / usr / bin / chromium: Skedari ose direktoria nuk ekziston

      1.    KZKG ^ Gaara dijo

       WTF !!! … Provoni / usr / bin / shfletues kromi për të parë


     6.    Jamin samuel dijo

      Ok vendosa siç është ashtu siç më the ti:

      / usr / bin / shfletues kromi-përdorues-agjent = »Mozilla / 5.0 (X11; Linux x86_64) AppleWebKit / 535.1 (KHTML, si Gecko) Linux Mint 12 Chrome / 17.0.963.79 Safari / 535.1 ″%

      Dhe shikoni se si del agjenti i përdoruesit

      1.    KZKG ^ Gaara dijo

       Ubuntu O_O. tani heq dorë ...
       Unë madje nuk e di se çfarë distro ju përdorni ... LOL !!
       Ndoshta mund ta vendosni në / etj / krom / parazgjedhur ose diçka e tillë ... Po mbaroj idetë, në Debian më funksionon shumë 0_0


     7.    Jamin samuel dijo

      HALLELUJAH !! \ O / \ Ø / \ O / \ Ø / -> Unë tashmë e kam arritur atë 😀 ishte se kisha shkruar gabimisht ejejeje të kromit FALEMINDERIT

     8.    Jamin samuel dijo

      Tani më duhet vetëm të vendos një foto në avatar .. si dhe atë që ke.

      1.    KZKG ^ Gaara dijo

       Qij më në fund LOL !!!
       Për foton e avatarit, a jeni regjistruar tashmë këtu në sit?


 11.   Jamin samuel dijo

  më prisni pak .. Unë marr nenexhik linux por kur e mbyll terminalin më merr përsëri sikur të ishte ubuntu: O

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Sigurisht, mos e ekzekutoni atë në një terminal, por ekzekutojeni atë duke përdorur [Alt] + [F2] dhe kaq it

  2.    Jamin samuel dijo

   shikoni; (mbyllni terminalin dhe vendosni ubuntu .. dhe unë jam duke përdorur nenexhik linux

 12.   Jamin samuel dijo

  [Alt] + [F2] atëherë e vendos këtë:

  / usr / bin / shfletues kromi - përdorues-agjent = »Mozilla / 5.0 (X11; Linux x86_64) AppleWebKit / 535.1 (KHTML, si Gecko) Linux Mint 12 Chromium / 17.0.963.79 Safari / 535.1 ″%

  më hap një dritare të re kromi .. Unë hap një skedë dhe e vendos këtë
  krom: // version /

  dhe tregon se është ubuntu në vend të linux mint AJAJAJAJA .. shfletuesi im është demonizuar me xD kanonik

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Mbyllni të gjithë Chromium-in që keni hapur dhe bëni përsëri gjënë F2

   1.    Jamin samuel dijo

    e njëjta gjë vazhdon të ndodhë .. më hap me logon e linux mint .. por kur e mbyll dhe e hap përsëri, ajo shfaqet përsëri me logon e ubuntu

   2.    Jamin samuel dijo

    Çfarë duhet të bëj për të rregulluar agjentin e përdoruesit? Meqenëse nëse e hap përmes F2 ose përmes terminalit më tregon sistemin që po përdor por kur e mbyll shfletuesin dhe e hap përsëri më tregon ubuntu

    1.    KZKG ^ Gaara dijo

     Epo unë mendoj për të redaktuar skedarin:
     /usr/share/applications/chromium.desktop

     1.    Jamin samuel dijo

      ok si ta redaktoj .. meqenëse nuk bën asgjë për terminalin, nuk bën asgjë për F2

 13.   Algabe dijo

  Më në fund unë isha në gjendje ta vija në punë me ndihmën e Jhalss dhe me ndihmën e Përdoruesit Agjent

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Uff… dreq në fund, si e bëre në fund?

   1.    Algabe dijo

    Shumë e lehtë në terminalin që kam vendosur:

    [quote] find chrome.desktop [/ quote]
    dhe redaktoni sa vijon.
    [citoj] sudo nano /usr/local/share/applications/google-chrome.desktopcepts/quote]
    Gjeni rreshtin "Exec = / opt / google / chrome / google-chrome" dhe lëreni si më poshtë.
    [quote] Exec = / opt / google / chrome / google-chrome –user-agent = »Mozilla / 5.0 (X11; Linux i686) AppleWebKit / 536.5 (KHTML, si Gecko) Fedora Chrome / 19.0.1084.52 Safari / 536.5 ″% U [/ citoj]
    Rinisni Chrome dhe punon Agjenti i Përdoruesit

    1.    KZKG ^ Gaara dijo

     AAHH !! ok ok faleminderit shume
     Po e cicëroj tani hahahaha.

 14.   Greenux dijo

  duke testuar

 15.   Greenux dijo

  Provoj perseri

 16.   Claudio dijo

  Përshëndetje, unë kam Debian LXDE dhe distro nuk më njeh. Kam lexuar komentet e mëparshme, por nuk mund ta konfiguroj! Në terminal sudo nano /usr/local/share/applications/google-chrome.desktop është bosh dhe nuk di si ta vendos. Një ndihmë apo dy?

 17.   a dijo

  provoni agjentin e përdoruesit

 18.   Pavloco dijo

  Duke testuar

  1.    Pavloco dijo

   Tashmë munda, por e bëra ndryshe.

   1.    Pavloco dijo

    Qij akoma keq, unë përdor Chromium

 19.   Alejandro Mora dijo

  Duke testuar…..

  Thank you very much!

 20.   Daniel Rojas dijo

  Duke testuar…

 21.   Aliana dijo

  Duke testuar…

 22.   Aliana dijo

  Hey.

  Shkruar nga Konqueror, Kubuntu 11.10.

  Pasi ndoqi këtë hile Chromium im 18.0.1025.168 nuk po funksionon, më thotë:

  "KDEInit nuk mund të nisë" usr / bin / krom ".

  Në rastin tim unë duhej të redaktoja skedarin

  /usr/share/applications/chromium-browser.desktop

  për të ndjekur hilen.

  Nuk e di nëse duhet të ndryshoj diçka përveç "/ usr / bin / krom-shfletues".

  Dhe edhe pse e kam zhbllokuar mashtrimin, përsëri nuk kam krom.

  Shpresoj të mos më duhet ta instaloj përsëri, në mënyrë që të mos humbas seancat që kisha ruajtur ...

  Ndihmon ndonjë ndihmë për të rikuperuar Chromium?

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Pershendetje
   Nëse mund ta vendosni këtu përmbajtjen e skedarit që keni modifikuar - » http://paste.desdelinux.net
   Për të qenë në gjendje ta rishikojmë më mirë.

   Do ta krahasoj me timen këtu dhe do të shohim se çfarë nuk shkon me të.
   të fala ^ - ^

 23.   Aliana dijo

  Unë do të propozoja që ata të ndajnë skedarin për të parë ...

  E imja tani (harrova ta titulloja):

  http://paste.desdelinux.net/4518

  Por mendoj se tashmë e kam rregulluar.

  Kam ndryshuar versionin Chromium të mashtrimit (Chromium / 14.0.835.202) për timen (Chromium / 18.0.1025.168), shyqyr që kisha paraprakisht të shkruaja versionin tim më parë ... Dhe duket se tashmë e kam përsëri Chromium. .. Mendoj ... Shpresoj që kur ta rihap, të vazhdojë të funksionojë ...

  Por mashtrimi nuk funksionon për mua, ai vazhdon të më tregojë më lart se unë kam Ubuntu, si më parë duke ndjekur mashtrimin.

  Unë vetëm e le të jetë, që të mos e heq përsëri.

  Këshilla për kubunteros, mos prekni asgjë.

  Faleminderit që u kujdes për mua, admin emri i çuditshëm

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   HAHAHAHAHAHA si qeshi me atë fund të «emer i cuditshem admin» LOL !!!!
   Duke pasur parasysh faktin se pseudonimi im nuk është aq i thjeshtë sa mendova haha… bukur që u njoha, emri im është Alejandro

   Në të vërtetë, kur u shkrua ky postim, Chromium nuk dha probleme për të treguar se është një version tjetër, asnjë ide pse tani e ka atë detaj O_O ...

   Ju vendosni Kubuntu në UserAgent dhe kjo ju tregon se përdorni Ubuntu? Kontrolloni që, nëse kështu, unë do ta kontrolloj përsëri kodin për të parë ndonjë problem që më ka humbur.

   të fala

   1.    Aliana dijo

    E keni fjalën për të ndryshuar "Debian Chromium /" në "Kubuntu Chromium /"?

    Do ta provoj, por kam frikë se rinisja e Chromium do të tërhiqet përsëri.

    Dhe siç thashë më lart, unë jam një djalë, emri im gjithashtu fillon me A ...

   2.    elav <° Linux dijo

    HAHAHAHAHAHA sa qeshi me atë mbarim të "admin emrit të çuditshëm". LOL !!!!
    Duke pasur parasysh faktin se pseudonimi im nuk është aq i thjeshtë sa mendoja haha ​​... Gëzohem që u njoha, emri im është Alejandro

    Lëreni "salcën" që Aliana është një djalë xD xD

    1.    KZKG ^ Gaara dijo

     HAHAHA e dini që unë i trajtoj të gjithë mirë haha

 24.   Aliana dijo

  Unë sugjeroj: ndoshta ju duhet t'i shtoni mashtrimit që ata të ndryshojnë v. Kromi i kodit për të cilin kanë instaluar ...

 25.   Aliana dijo

  Ndryshuar "Debian Chromium /" në "Kubuntu Chromium /" dhe asgjë. Vazhdon të më thotë se jam në Ubuntu.

  Hequr plotësisht nga "Debian Chromium /" dhe "Kubuntu Chromium /". Asgjë

  Tani mund të hap vetëm Chromium nga tastiera, megjithëse ky është një problem i Kubuntu / KDE që do ta rregulloj kur të më pëlqen.

  Të paktën ju e dini që është Chromium, diçka është diçka.

  Ne e lëmë tani, as nuk do të çmendemi për pak detaje.

 26.   bitblu3 dijo

  mmmm, unë jam një përdorues i mirë i firefox-it, por po i jap një shans kromit, dhe e vërteta është se kam vërejtur se përdor përfitimet e nouveau më mirë se firefox. Brohoritje

 27.   Fega dijo

  testimi me chakra

 28.   Fega dijo

  Unë kam Chakra të instaluar me Google Chrome dhe nuk mund ta vë në punë Agjentin e Përdoruesit, a mund të më ndihmojë dikush që e ka bërë atë? Mirënjohës që tani

 29.   Hyuuga_Neji dijo

  testimi i Debian + Google Chrome 15

  1.    Hyuuga_Neji dijo

   në / usr / share / application nuk ka asnjë google-chrome.desktop
   në të vërtetë ajo skedar është në /opt/google/chrome/google-chrome.desktop

   1.    Hyuuga_Neji dijo

    problemi im është në vendosjen e linjës që të çon në Debian që nga viti http://www.useragentstring.com/pages/Chrome/ shfaqen vetëm linjat për Ubuntu, Windows dhe Macosx

 30.   sieg84 dijo

  duke testuar.

  1.    sieg84 dijo

   mirë, në openSUSE punon pa lëvizur në asgjë, por unë nuk e përdor kromin, është krom

 31.   Daniel dijo

  provë

 32.   fije xhepi dijo

  bukur

 33.   izzyvp dijo

  mirë

 34.   Plehra_Killer dijo

  duke testuar

 35.   Plehra_Killer dijo

  Testi 2

 36.   Dokoi dijo

  Provë

 37.   Dokoi dijo

  Test2

 38.   x11tete11x dijo

  provë

 39.   Gërvisht dijo

  punimet

 40.   Gërvisht dijo

  Le të shohim

 41.   Gërvisht dijo

  viendo

 42.   José dijo

  Testimi i Maxtonit

 43.   Gërvisht dijo

  qqw

 44.   Gërvisht dijo

  nnmnm

 45.   Gërvisht dijo

  mgn mh

 46.   mat1986 dijo

  Po provon agjentin e përdoruesit ...

 47.   mat1986 dijo

  Le të shohim nëse tani xD

 48.   mat1986 dijo

  Plani i testimit B ...

 49.   mat1986 dijo

  Plani i testimit C, nëse njeh LXQt

 50.   mat1986 dijo

  Po provon agjentin e përdoruesit me maxthon ...

 51.   mat1986 dijo

  Pas azhurnimit të kromit, përdoruesi i personalizuar u ndryshua, kështu që po testoj përsëri ...

 52.   5ull1v4n dijo

  Testimi pas një azhurnimi

  1.    5ull1v4n dijo

   Test 2: v

   1.    5ull1v4n dijo

    një provë tjetër

 53.   mat1986 dijo

  Testimi i agjentit të përdoruesit në qupzilla

  1.    mat1986 dijo

   dhe tani?

   1.    mat1986 dijo

    Dhe tani po?

 54.   mat1986 dijo

  Po kontrollon azhurnimin e përdoruesit në qupzilla

 55.   Brutico dijo

  Shansi i fundit

 56.   Gërvisht dijo

  testimi i testit të agjentit të përdoruesit

 57.   Gërvisht dijo

  Test Test Test Test Test Test

 58.   Gërvisht dijo

  testi i n-të i agjentit të përdoruesit