24 kanale YouTube kushtuar Linuxverse: Top për 2024

24 kanale YouTube kushtuar Linuxverse: Top për 2024

24 kanale YouTube kushtuar Linuxverse: Top për 2024

Që nga viti 2022, ne ju ofrojmë një krye të dobishme dhe në kohë të kanaleve YouTube të dedikuara për Linuxverse (Software i Lirë, Burim i Hapur dhe GNU/Linux). Dhe duke qenë se ky vit po fillon, nuk ka asgjë më të mirë se të përfitoni nga fillimi i mbarë i këtij viti 2024 për t'ju ofruar një Top të ri të mrekullueshëm me disa kanale në YouTube që jemi të sigurt se do të jenë shumë të dobishëm dhe të dobishëm për të vazhduar stërvitjen gjatë këtij viti.

Ndërkohë, vazhdoni të lexoni Blogu ynë legjendar dhe aktual Desde Linux, së bashku me Linuxverse të tjera shumë të famshme, si p.sh Të varur nga Ubunlog dhe Linux, ndër shumë të tjerë, të cilët gjithashtu kanë një histori dhe reputacion të gjatë në fushën e Linux. Pra, pa zgjatur më tej, këtu është tonë "Top për vitin 2024 me 24 kanale YouTube kushtuar Linuxverse".

A mund të jetoni në Linux si LinuxTuber në vitin 2023 dhe më tej?

A mund të jetoni në Linux si LinuxTuber në vitin 2023 dhe më tej?

Por, para se të hyjmë plotësisht në temën e këtij publikimi, i cili i kushtohet të riut tonë "Top për vitin 2024 me 24 kanale YouTube kushtuar Linuxverse", ju rekomandojmë që pas mbarimit të leximit aktual të eksploroni postimi i mëparshëm i lidhur ku përmendim shkurtimisht Top-et e mëparshme:

A mund të jetoni në Linux si LinuxTuber në vitin 2023 dhe më tej?
Artikulli i lidhur:
A mund të jetoni në Linux si LinuxTuber në vitin 2023 dhe më tej?

Top 2024 - 24 kanale YouTube kushtuar Linuxverse: të dobishme dhe interesante

Rreth 2024 kanaleve tona të reja Top 24 në YouTube kushtuar Linuxverse

Ndryshe nga 2 Top-et e mëparshme të mbajtura, ku ne u fokusuam kryesisht në nxjerrjen në pah të Linuxverse kanale YouTube me komunitete të mëdha dhe i përkasin Linuxtubers të shkëlqyer, të mëdhenj, profesionistë dhe të mirënjohur (si Projekti i Karlës y Zathiel); Në këtë Top të ri 2024 ne do të fokusohemi më shumë në disa Kanale alternative dhe pak të njohura në YouTube të dedikuara për Linuxverse.

Kjo është, në ata që janë relativisht të reja, ose kanë pak anëtarë, ose publikojnë shumë pak përmbajtje, ose se ata kryesisht publikojnë përmbajtje të fokusuar në një temë specifike Linux. Por çfarë Megjithatë, përmbajtja e tij është shumë e mirë, e dobishme, e freskët dhe aktuale. Dhe gjithashtu, ne do të përfshijmë disa që nuk i kushtohen vetëm dhe ekskluzivisht temës së rishikimeve të Distros dhe Aplikacioneve, por janë profesionistë në fusha të ndryshme IT (të tilla si Hakerimi, Zhvillimi i Softuerit dhe Administrimi i Serverit dhe Sistemit), dhe për këtë arsye, përmbajtja e tij Linux fokusohet kryesisht në ato tema.

24 kanale YouTube në spanjisht kushtuar Linuxverse ideal për të mësuar dhe mbështetur

 1. AgarimOS Linux (@AgarimOSLinux): Nga Austria, Krijuesi i AgarimOS, një remix i Void Linux.
 2. Unë mësoj Linux (@aprendolinux): Nga Spanja, Inxhinier kompjuteri dhe administrator i sistemeve. Një dashnor i plotë Linux.
 3. B4ck (@b4ck_Black0ut): Nga Shtetet e Bashkuara, të apasionuar pas Bash Scripting dhe bota e hakerimit etik.
 4. Buffers 313 (@buffer313): Nga Spanja, një dashnor i Software i Lirë, Lojëra dhe lajmet më të fundit i Linuxverse.
 5. Kurse dhe këshilla (@CursosyTips): Me origjinë të panjohur, krijon përmbajtje të lëngshme dhe të dobishme rreth Zabbix, GLPI dhe të tjerë SL.
 6. DistrictTux (@districttux): Nga Kili, krijoni shkëlqyeshëm video të programeve, aplikacioneve dhe shpërndarjeve GNU/Linux.
 7. Distro Seen (@distrovisto): Nga Spanja, bën komente të dobishme të Distrot e ndryshme dhe më moderne GNU/Linux.
 8. Teknologjia e Penguinit (@ElPenguinoTech): Nga Spanja, fokusohet në mësime për Linux, programim Python dhe Bash.
 9. Fersho One (@FershoUno): Nga Bolivia, krijon video rreth Distro e GNU / Linux dhe aplikacionet e Sigurisë së Kompjuterit.
 10. José Maria Labarta (@JoseMariaLabarta): Nga Spanja, fokusohet në video të dobishme për serverët SysAdmins dhe Linux.
 11. Duke luajtur në Linux (@jugandoenlinux):Nga Spanja, fokusohet në video videolojëra për Linux/SteamOS.
 12. Dhoma e PC Ken (@kenpcroom): Nga Japonia, ai krijon video rreth GNU/Linux Distros dhe bota e Hardware dhe Software.
 13. Vajza e sistemeve (@lachicadesistemas): Nga Argjentina, fokusohet në video për serverët SysAdmins dhe Linux.
 14. LibreByte (@LibreByte): Me origjinë të panjohur, ai fokusohet në video rreth rishikimeve të Distrove të ndryshme GNU/Linux.
 15. Linus Gems (@LinusGems): Nga Ekuadori, ai fokusohet në rishikimet video të Distrove të ndryshme GNU/Linux.
 16. Linux dhe ANDO (@linuxeando-tube): Nga Spanja, ai fokusohet në rishikimet video të Distrove të ndryshme GNU/Linux.
 17. Linux Hub (@linuxhub70): Nga Shtetet e Bashkuara, ai fokusohet në video rreth rishikimeve të Distrove të ndryshme GNU/Linux.
 18. LinuxCad (@LinuxChad): Nga Spanja, ai bën video në tema aktuale Linux, GNU/Linux Apps dhe Distros.
 19. Linuxeroerrante (@Linuxeroerrante): Nga Spanja, ai fokusohet në video rreth Aplikacioneve dhe Distrove GNU/Linux.
 20. Dashuria, Kodi dhe Linux (@lovecodelinux): Nga Meksika, ai bën video rreth Linux dhe programim në C, Rust, Python dhe Go.
 21. Maerz Bant (@maerzbant): Me origjinë të panjohur, ai bën video mbi tema Linux, Aplikacione dhe Distros GNU/Linux.
 22. MaSieS 4Fun (@masies4fun): Nga Spanja, ai bën video me tema Gaming rreth Linux-it dhe konzollave të lojërave video.
 23. MKDev (@mkdevenespanol9118): Nga Spanja, fokusohet në video për SysAdmins (Kubernetes, Docker dhe më shumë).
 24. Nando Invader (@NandoInvader): Nga Uruguai, ai bën video të synuara për mësimin, lajmet dhe komentet për Linux.

Dhe në rast se dëshironi të dini shumë më tepër, ne ju lëmë në vijim lidhje (Burimet Uebfaqet e TI Linuxeras) ku mund të takoni, përveç këtyre 24, më shumë se 140 kanale YouTube kushtuar Linuxverse, në fusha të ndryshme IT (Reviewers, SysAdmins, Devs & Hackers).

LinuxTubers 2022: YouTubers më të njohur dhe më interesantë të Linux
Artikulli i lidhur:
LinuxTubers 2022: YouTubers më të njohur dhe më interesantë të Linux

Imazhi përmbledhës për postimin e vitit 2024

Përmbledhje

Shkurtimisht, dhe si në rastet e mëparshme, shpresojmë se është e re "Top për vitin 2024 me 24 kanale YouTube kushtuar Linuxverse" i cili përfshin një përzgjedhje të gjerë të kanaleve Linux që flasin spanjisht, shërben për të zgjeruar mundësitë tuaja të burimeve të ueb Linux TI, për të mësuar më shumë dhe më mirë rreth Linuxverse. Meqenëse jemi të sigurt se të gjithë krijuesit e përmbajtjes linux të përmendura këtu investojnë shumë punë, këmbëngulje dhe përkushtim për të prodhuar përmbajtje të mirë dhe cilësore, me shumë prakticitet dhe përshtatshmëri për mësimin e të gjithëve.

Së fundi, mbani mend vizitoni tonën «filloni faqen» në spanjisht. Ose, në ndonjë gjuhë tjetër (vetëm duke shtuar 2 shkronja në fund të URL-së sonë aktuale, për shembull: ar, de, en, fr, ja, pt dhe ru, ndër shumë të tjera) për të mësuar më shumë përmbajtje aktuale. Për më tepër, ju ftojmë të bashkoheni me ne kanali zyrtar Telegram për të lexuar dhe ndarë më shumë lajme, udhëzues dhe mësime nga faqja jonë e internetit. Dhe gjithashtu, tjetra Kanali alternativ Telegram për të mësuar më shumë rreth Linuxverse në përgjithësi.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.