Nexus 4 i ri - Karakteristikat

tjetër Nëntor 13, Google Njoftoj nisjen e një terminal i ri me Android, duke ekspozuar në Nexus 4 të ri. Së bashku me LG, Google Unë e inkorporoj këtë Smartphone i ri Android 4.2 Jelly Bean dhe premton të jetë një bombë.

Siç mund ta imagjinoni, vetëm disa ditë pas fillimit të tij tiparet tashmë kishin dalë në internet dhe ka shumë të dhëna të rëndësishme.

Ndodhet mes një prej smartphone-ve më të mirë fund të lartë, Nexus 4 ka një Procesor quad-core 1.7 GHz me Teknologjia Qualcomm Snapdragon S4 Pro dhe 2 GB Ram.

Nexus 4 i ri - Karakteristikat

Ekrani 4,7 inç mbështet një rezolucion prej 1280 × 768 dhe nuk ka butona fizikë. Sa për kamera, Nexus 4 i ri Ka një 8Mpx me një sensor Sony BSI, i cili lejon që fotosensorët të përshtaten për të marrë performancë maksimale në hapësira të ndriçuara dobët.

El çmimi zyrtar Nexus 4 nga faqja e Google Luaj është nga 299 Euro (Versioni i 8 GB hapësirë ​​ruajtëse) Dhe 349 Euro (Modeli i 16 GB hapësirë ​​ruajtëse).

Blerja zyrtare mund të bëhet nga Nëntor 13 në vendet vijuese (përmes Google Luaj):

Franca, Australia, Britania e Madhe, SHBA, Kanada dhe Gjermani.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.