Lojërat KDE: Lojëra me Puzzle, Strategji dhe më shumë

Unë jam një përdorues i lumtur i një Nexus 5 dhe duhet të them se përvoja e përdorimit android siç "duhet të jetë", është diçka që unë kam dashur ta përjetoj. Nëse Andi ka diçka të mirë, është numri i lojrave që ai zotëron, dhe shumë prej tyre me cilësi të shkëlqyera.

Këto ditë unë kam qenë i tëri Monument Valley një lojë jashtëzakonisht problematike e bazuar në një botë të frymëzuar nga puna e Escher dhe se më duhej ta çinstaloja sepse produktiviteti im ra nën zero. Fatkeqësisht kërkova një version për GNU / Linux por nuk ka asnjë, si dhe lojëra të ngjashme.

Por ne kemi Lojëra KDE

Por hej, nëse duam të argëtohemi pak, gjithmonë mund të shkojmë në lojëra në depo dhe ndërsa përdor KDE, ky mjedis desktop ka një seksion të quajtur Lojërat KDE që ka një katalog i gjërë e lojrave, me disa me të vërtetë varës. Të flasësh për të gjithë ata tani do të çonte në më shumë se një artikull, kështu që unë vetëm do të përmend ato që më pëlqejnë më shumë.

kapaku

Bazuar në PacMan legjendar, kjo lojë ka të njëjtën filozofi vetëm se karakteri është një lloj Indiana Jones i cili përpiqet të mos hahet nga mumiet ndërsa mbledh pikë (monedha?).

Lojërat KDE: Kapman

KGoldRunner

Dhe meqë po flasim për Indi, është një lojë disi e ngjashme KGoldRunner, ku duhet të kontrollojmë karakterin tonë me miun ose tastierën për të mbledhur diamante. Gjë e ndërlikuar në lidhje me lojën është që për të arritur qëllimin tonë duhet të gërmojmë, dhe nganjëherë mund të kapemi.

KGoldRunner

KBounce

Loja tipike e topave që kërcejnë dhe ne duhet t'i mbyllim ato në hapësirën më të vogël të mundshme, duke shmangur që ato të përplasen me barrierat ndërsa ne jemi duke i krijuar ato.

KBounce

KBreakOut

Ky është një nga më të preferuarit e mi, dhe unë kaloj orë të gjata duke e luajtur pa pushim, edhe pse e kam fituar një milion herë. Si në pothuajse të gjitha lojërat KDE, mund të personalizohet për të ndryshuar pamjen e elementeve të lojës.

KBreakut

përplasje

Një tjetër nga lojërat që më lidh më shumë. Qëllimi është të parandalojmë që topat e kuq të prekin topin tonë blu. Unë mendoj se kjo është një lojë që është e denjë për pilotët e luftës ose njerëzit me një nivel të lartë reagimi në reflekset e tyre.

përplasje

KP durimi

Kjo lojë na ofron disa modalitete për adhuruesit e kartave .. ndër të preferuarat e mia si variant Klondike, që është, Solitaire tipike që ne gjejmë në sistemet e tjera operative.

KP durimi

K Diamant

Një tjetër nga lojërat tipike të përputhjes së më shumë se tre elementeve të së njëjtës ngjyrë në internet. Ka shumë lojëra të këtij lloji në internet dhe më pëlqen shumë.

K Diamant

KNetWalk

Një tjetër nga të preferuarat e mia në kategorinë e Strategjisë. Qëllimi është të lidhni të gjithë PC-të me Serverin kryesor duke lëvizur tubat duke përdorur miun. Me klikimin e djathtë tubi rrotullohet në një drejtim dhe me klikimin e majtë në drejtim të kundërt. Mund të personalizoni dhe ndryshoni gjithashtu temën e paracaktuar.

KNetWalk

Beteja detare

E fundit, por jo më pak e rëndësishmja, ne kemi Naval Battle, një lojë tjetër brenda Lojërave KDE që është një nga ato që më argëton më shumë. Objektivi është të pozicionojmë njësitë tona në kutinë në të majtë dhe të rrëzojmë anijet e armikut (të cilat ne padyshim nuk i shohim), në kutinë në të djathtë.

Beteja detare

Edhe pse lojërat e Lojërave KDE nuk janë aq të përparuara, të paktën ato janë mjaft argëtuese. Ka shumë më tepër për të gjitha shijet dhe preferencat, dhe nëse ato nuk janë të mjaftueshme, atëherë në depo ka shumë më tepër.

Gjithsesi nëse ju keni një telefon Android ju rekomandoj Shkarkoni Luginën e Monumenteve Kështu që ta provoni, megjithëse ju paralajmëroj, mund ta harroni punën.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

7 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   nano dijo

  Komentet për «ato janë plehra» në 3… 2… 1 xD

  Këto lojëra të vogla tërheqin vëmendjen, e vërteta është se me një tërheqje pak më grafike ato do të ishin edhe më të habitshme.

  1.    Carlos dijo

   «Ata janë mbeturina»

   Vetëm duke bërë shaka, shumë herë nuk ju duhen lojëra me grafikë të shkëlqyeshme për t'u argëtuar, dhe shumë prej atyre lojërave "pa kuptim" mund t'ju bëjnë të kaloni një kohë të mirë, apo edhe gjithë pasditen pa e kuptuar ju ... Disa nuk i kam bërë e di ....

 2.   Menz dijo

  Shumë i mërzitshëm! Linux është një rrugë e gjatë nga arritja e konkurrencës së lojrave në Windows. Kur përdor Linux preferoj të luaj me emulators, është e vetmja gjë që mund të shpëtohet nga OS. As Steam nuk punon mirë me drejtuesit falas ... Unë nuk e di se si ata mund ta quajnë atë "Argëtues"

  1.    x11tete11x dijo

   @Nano këtu e ke shefin xD, burrë, a i lexon lajmet? jo akoma, por ka lojëra me famë të madhe, të cilat po i qasen Linux-it (The Witcher 2, motori Crysis, XCOM, Civilization V ...)

  2.    x11tete11x dijo
 3.   Fega dijo

  Unë kam provuar disa nga lojërat KDE dhe ato janë të mira, disa krijojnë varësi. E vetmja gjë që mund të kritikohet do të ishin tepricat e K-ve në emrat

 4.   vinsuk dijo

  Ata sapo lëshuan Fronin Bërthamor dhe është një gjë e keqe: - \ Mirupafshim për jetën time shoqërore!