Klasifikoni dërguesit si të paraqitur dhe të rëndësishëm në Gmail

Gmail për disa kohë tani që ai ka klasifikuar Mesazhe Sidoqoftë, ne e marrim këtë mënyrë të organizimit të kutisë sonë, megjithëse është e vërtetë që është e dobishme, do të na duhet gjithmonë klasifikoni dërguesit si të veçuar dhe të rëndësishëm në llogarinë tonë Gmail, Featured është një kategori në të cilën ne mund të ruajmë të gjitha mesazhet dhe dërguesit që ne konsiderojmë se duhet të jenë në atë dosje, e njëjta gjë ndodh me mesazhe të rëndësishme, ndryshimi më i shpengueshëm i kësaj është mënyra se si i klasifikojmë këto mesazhe, domethënë, si parazgjedhje butonat janë tashmë pranë mesazheve të lexuara ose jo.

Nëse duam të klasifikojmë dërguesit si të paraqitur, atëherë ne aktivizojmë butonin në formë ylli, kjo do të jetë e gjitha që më vonë nëse do të kemi nevojë për të hyrë në informacionin e mesazhit në fjalë ose nëse duhet të rishikojmë mesazhet e dërguesve të caktuar, është vetëm një çështje e hyrjes në kategorinë përkatëse të cilën Ne e gjejmë në kolonën anësore të llogarisë tonë Gmail, nga ana tjetër nëse duam të klasifikojmë një mesazh si të rëndësishëm ne aktivizojmë butonin që është afër yllit. Shtë e rëndësishme të kihet parasysh se mesazhet e klasifikuara në njërën prej tyre kategori Ata nuk do të zhduken nga kutia jonë por me kalimin e kohës do të shkojnë në faqet e mëparshme.

yje mesazhe të rëndësishme gmail

Për atë arsye, është shumë e dobishme të klasifikohen dërguesit si të shquar dhe të rëndësishëm në Gmail, këtë herë ne do të përqendrohemi vetëm në ato dy lloje të mesazheve pasi që ka edhe të tjerë kategoritë dhe etiketat në të cilën ne mund t'i klasifikojmë mesazhet tona si mesazhe Spam, ne gjithashtu mund të menaxhojmë kategoritë e krijuara ose të krijojmë etiketa të reja në të njëjtin vend ku ndodhen, domethënë në anën e faqes.

yje mesazhe të rëndësishme gmail

Alsoshtë gjithashtu e nevojshme të dimë që ne mund të klasifikojmë si të spikatur dhe si të rëndësishëm një mesazh të vetëm ose dërgues dhe nga ana tjetër është gjithashtu e mundur të klasifikojmë disa mesazhe dhe t'i grupojmë në një nga këto kategori ose në të dyja, duke klasifikuar dërguesit siç paraqiten në përdoruesit e rinj na ndihmojnë të familjarizohemi me mënyrën e funksionimit të Gmail, megjithatë, edhe nëse nuk ishte rasti, përsëri është një mundësi e mirë për të mbajtur një rregull në kutinë tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.