"Kliko me të Djathtën + Dërgo Shtojcën me Thunderbird" në KDE

 

 

Dolphin Unë vazhdoj të them se është larg menaxheri më i mirë i skedarëve atje sot. Këtë që unë ju tregoj në imazh po, Nautilus dhe mbase edhe të tjerët gjithashtu e bëjnë atë, por është një opsion që të paktën është mjaft komod për mua

Më duhet të dërgoj disa skedarë / dokumente me email, dhe duhet të hap një email të ri, të klikoj në butonin e bashkëngjitjes dhe të kërkoj për skedarin, e shoh shumë të bezdisshme

Autori i kësaj është danux, dhe për ta pasur këtë këtu janë hapat:

1. Hapni një terminal.

2. Në të shkruani sa vijon dhe shtypni [Hyni]:

cd $HOME && wget http://kde-apps.org/CONTENT/content-files/122832-thunderbird_attachment.desktop

3. Dosja "122832-thunderbird_attachment. desktop«, Ata duhet ta kopjojnë atë në ~ / .kde4 / share / kde4 / shërbime dhe gati. Mbyll dhe rihap Delfin (Shfletuesi i skedarëve) dhe ata do të shohin opsionin

Autori bëri një modifikim në skedar, duke e bërë ikonën të tregojë vetëm nëse Thunderbird është 64bit, nëse përdorni 32bit (si unë) në vend që të vendosni vijën nga hapi # 2, vendosni këtë:

cd $HOME && wget https://blog.desdelinux.net/wp-content/uploads/thunderbird_attachment.desktop

Dhe mirë, asgjë më shumë për të shtuar.

Çdo dyshim apo pyetje, problem apo çfarëdo që më thonë.

Pershendetje

Bashkangjituni tek thunderbird në KDE-Apps.org


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   xpt dijo

  Faleminderit!! 🙂

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Një kënaqësi

 2.   Rajonant dijo

  Kjo ishte para se të takoja blogun xD. A dini ndonjë mundësi për të bërë të njëjtën gjë, por në gnome me nautilus =

  1.    Rajonant dijo

   Ok, nuk thashë asgjë, në Mint funksioni është integruar tashmë me thunderbird 🙂, në të njëjtën mënyrë me veprimet e nautilus që mund të bëhet për çdo klient email.

 3.   Parkaboy dijo

  Përshëndetje, unë jam duke përdorur fedora 19 dhe nuk kam një dosje ./kde4 në shtëpinë time. Nëse krijoj tërë këtë rrugë services / .kde4 / share / kde4 / shërbime dhe kopjoj skedarin atje, a do të funksionojë apo rrezikoj të thyej diçka në kde?

 4.   Mariano dijo

  Përshëndetje, vërtet faleminderit. Unë e kam kërkuar shumë këtë dhe më erdhi mirë! faleminderit edhe Danux !!!