Konfiguro kutinë hyrëse në Gmail

Shërbimi i postës elektronike të Google, domethënë, Gmail na ofron disa mundësi për sa i përket konfigurimit të llogarisë, në këtë rast do të rishikojmë disa aspekte të rëndësishme sesi të mbajmë kutinë tonë sa më të personalizuar në bazë të përparësive tona dhe në lidhje me të. Ky shërbim është mjaft funksionale duke na lejuar të specifikojmë edhe llojin e kutisë hyrëse që duhet të përdorim dhe që u shtohet opsioneve të tjera që mundemi ngritur tonë Kutia postare në Gmail në një mënyrë që është më produktive për ne.

Për të hyrë në këtë seksion dhe për të konfiguruar kutinë tonë në Gmail, ne shkojmë në lidhjen përkatëse dhe zgjedhim "vendosjen" menjëherë do të ngarkohen të gjitha opsionet e konfigurimit të llogarisë duke filluar nga lloji i kutisë hyrëse, kjo do të na lejojë të zgjedhim se cilat mesazhe do të shfaqen në vendet e para dhe mund të jenë "së pari e rëndësishme", "e palexuar së pari", "e paraqitur së pari" dhe " prioritet ", ne gjithashtu mund të zgjedhim kategoritë e mesazheve domethënë ato që do të shfaqen në skedat që normalisht i shohim kur kemi hyrë në llogarinë tonë, kështu që ne mund të zgjedhim atë kryesor që do të jetë gjithmonë aktiv nga parazgjedhja, shoqëror, promovime që janë gjithashtu aktivë si parazgjedhje por që ne mund t'i çaktivizojmë dhe të tjerët siç janë njoftimet dhe postimet në forum.

vendosni kutinë hyrëse të gmail

Më poshtë do të gjejmë mundësi të tjera të Cilësimet e Gmail, ne mund të përcaktojmë që faqeshënuesit të shfaqen, siç shpjegohet në të njëjtën faqe konfigurimi, ajo që bën shërbimi Gmail është të analizojë mesazhet që mbërrijnë në kutinë tonë dhe të zgjedhim bazuar në disa faktorë të cilët janë të rëndësishëm dhe të cilët nuk janë, kjo kryesisht sipas si kemi proceduar me mesazhe të ngjashme.

vendosni kutinë hyrëse të gmail

Në lidhje me filtrat, ne mund t'i anashkalojmë këto filtros që do të thotë se çdo mesazh nga dërguesit që ne e kemi filtruar automatikisht do të shënohet si i rëndësishëm dhe do të shihet në inbox ose nga ana tjetër mund të mbajmë filtrat e mesazheve, më në fund është shumë e rëndësishme të ruhen ndryshimet në mënyrë që ato të bëhen efektive në faturën tonë. Ndërsa vazhdojmë me këtë konfigurim do të shohim disa lidhje që do të na tregojnë më shumë informacion nëse është e nevojshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.