Konkurrenca: Top 5 tavolina Linux

Cila mënyrë më e mirë për të filluar javën sesa me një konkurs? Ideja është që ne mund t'i tregojmë botës se në Linux mund të merrni edhe desktop luksoz dhe vizualisht super tërheqës. Estetika vizuale nuk është vetëm diçka që shqetëson përdoruesit e Mac.

Na tregoni tryezën tuaj super derrkuc dhe merrni admirimin e të gjithë neve! Do të përdorni Mint ose Ubuntu? Debian apo Fedora? Harku apo openSUSE? Çfarë distrosh do të shfaqen në Top 5-të tona?

Gjithçka ka për të bërë

 • Merrni një pamje të ekranit nga desktopi juaj. Për ta bërë këtë, mund të përdorni butonin PrintScreen (ose PrtSc, në tastierat angleze). Mos harroni se është gjithashtu qepen për t'ju ndihmuar.
 • Hyni në tonë Facebook faqe.
 • Ngjit foton tuaj në Murin tonë, duke përshkruar temat (metacity, smerald, docky, conky, etj.) Të përdorura.
 • 5 kapjet më të mira do të publikohen në një post ekskluziv të blogut për t'u admiruar nga e gjithë bota.

Origjinaliteti, kreativiteti dhe estetika e përgjithshme e tryezës do të gjykohen.

Konkursi fillon sot dhe mbaron të Premten më 11. Nxitoni dhe dërgoni kapjen tuaj!

Shënim: vetëm kapjet e dërguara nga FacebookAta që do të merren me ndonjë mjet tjetër (postë, eksitim, etj.) Nuk do të merren parasysh.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

30 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Rockston backston dijo

  Përshëndetje, unë kam pyetjen e mëposhtme, a mund të ngarkoj më shumë se një desktop për person? Isshtë se unë përdor të dy Ubuntu dhe Kubuntu dhe kam ngarkuar tashmë desktopin tim Ubuntu Gnome, nëse doja të mund të ngarkoja gjithashtu një imazh të desktopit tim KDE?
  Te fala dhe faleminderit paraprakisht !!

 2.   Patrick dijo

  LOL Le të shohim sa tavolina "të copëtuara" ka. Ashtu si fer, e kam sa më minimaliste që të jetë e mundur, dy shirita, një në krye me gnome-monitor-applet, një shirit me ikona të fshehura, datën dhe orën, dhe një menu gnome, në pjesën e poshtme pamjen e desktopëve të shumtë, një buton për të minimizuar gjithçka ... Dhe të gjitha dritaret hapen dhe grupohen XD. Unë mendoj se është konkurrencë për KDEers të cilëve u pëlqente ideja që të mbanin shënim për mua $ me GUI-t e tyre të rënda.

 3.   talskarth dijo

  Mos e besoni, unë dua të bëj pimp desktopin tim ... dhe unë përdor openbox

 4.   talskarth dijo

  Unë tashmë kam postuar timen, shpresoj se të pëlqen.

  PS: Më pëlqen pamja e re e faqes

 5.   Ndryshoni sistemin operativ dijo

  Pajtohem, pusho. Gjithashtu, më duket si një goditje që ju duhet të ngarkoni një foto në feisbuk, pasi unë besoj se gjithçka në feisbuk i përket feisbuk, dhe imazhet nuk do të jenë një përjashtim. Unë personalisht do të doja që imazhet të ishin prona ime (nën cc-by), dhe jo e drejta e autorit e fesibuk, sepse unë tashmë e aplikoj atë.
  Dhe jo, unë nuk ekzistoj në feisbuk. Unë do të pres atë që duhet për Diasporën

 6.   Le të përdorim Linux dijo

  Çdo gjë në rregull, asgjë nuk është në rregull. Ne do të bëjmë një konkurs tjetër në të cilin mund të jeni pjesë. Nje perqafim! Paul.

 7.   Le të përdorim Linux dijo

  Kujdes se e thjeshta mund të jetë më e mirë!
  Jo domosdoshmërisht ai me të gjitha pajisjet e fundit është ai që do të fitojë.
  Postoni kapjen tuaj dhe mund të habiteni!
  Perqafo! Paul.

 8.   Le të përdorim Linux dijo

  Qartë! Ju mund të ngarkoni të gjitha kapjet që dëshironi. 🙂
  Më pëlqeu shumë ai që tashmë keni ngarkuar! Unë mendoj se do të jetë një nga fituesit !! 🙂
  Gëzuar! Paul.

 9.   Le të përdorim Linux dijo

  Clarion. 🙂

 10.   Cesar Alonso dijo

  Më vjen vërtet keq, por nuk "ekzistoj" në Facebook

 11.   Luis Fernando Mita dijo

  faqja nuk më fut në fytyrë

 12.   Le të përdorim Linux dijo

  Shikoni tani. 🙂
  Gëzuar! Paul.

 13.   Luis Fernando Mita dijo

  tani funksionon ..
  urime per konkursin dhe ne blog

 14.   Fer dijo

  Sa turp që desktopi im është jashtëzakonisht minimalist, unë kam vetëm një panel (me menunë e aplikacionit dhe asgjë tjetër) dhe është i fshehur. XD

 15.   Le të përdorim Linux dijo

  Unë e dua minimalizmin.
  Postoni kapjen tuaj dhe ne do të shohim! 🙂
  Perqafo! Paul.

 16.   Fer dijo

  Unë nuk kam një llogari në facebook nëse nuk do të ngarkoja një imazh

 17.   Le të përdorim Linux dijo

  Mirë. Nuk ka problem

 18.   Le të përdorim Linux dijo

  Shkëlqyeshëm! Njëri më mirë se tjetri! Kjo garë do të jetë shumë e vështirë ...
  Gëzuar! Paul.

 19.   Saito Mordraw dijo

  Faleminderit, iniciativa është e mirë, por disa prej nesh nuk kanë dhe nuk do të kenë kurrë pjesëmarrje në rrjetet sociale; D

  Një përqafim për ju.

 20.   Le të përdorim Linux dijo

  Tudo Bom. Kur të fillojë Diaspora, ne do të bashkohemi me të!
  Gëzuar! Paul.

 21.   Fernando TorresM. dijo

  xD çfarë koncepti të ekzagjeruar të «privatësisë» xD

 22.   Le të përdorim Linux dijo

  Groso Jaime! Ju ftoj të inkurajoni të njohurit tuaj që të marrin pjesë!
  Nje perqafim! Paul.

 23.   MAVERIK dijo

  OOOOOPS desktop. Desktopi im nuk është në gjendje të marrë pjesë… është thjesht funksional… një sfond i bukur argjendi pa ndonjë lëshues në të… vetëm disa ikona të shfletuesit dhe menaxheri i postës në panelin e poshtëm përveç ikonës së desktopit të shfaqjes ndërruesi i tryezës ... terminali ... mbylli forcën ... zona e njoftimit dhe koshi i plehrave në panelin e sipërm ... natyrisht të gjitha nga faenza e paketës ... gjithashtu nuk kam llogari në facebook ...: S ... Unë nuk jam shumë i rrjeteve sociale ... por natyrisht respekt për përdoruesit e saj ...

  Në çdo rast, pjesëmarrësve u uroj fat dhe përgëzime paraprakisht fituesve.

  Një iniciativë e shkëlqyeshme për të lëvizur lexuesit

  Rebel

 24.   Le të përdorim Linux dijo

  Faleminderit Mav! Një groso, si gjithmonë!
  Uroj që të mund të komentoni më shpesh. Unë me të vërtetë vlerësoj mendimet tuaja. Mbi të gjitha, sepse ato janë "konstruktive". 🙂
  Perqafo! Paul.

 25.   @llomellamomario dijo

  AGGGGGGGGGG! JO, FEISBUK JO! E urrej që të ndodh ty. Unë i urrej llojet e caktuara të politikave në lidhje me të dhënat e mia që nuk më pëlqejnë. Dhe e urrej që më mungojnë reklamat e Farmerama me muzikën në vëllim të plotë. Epo këtë të fundit unë mund t'i atribuoj më pak Feisbuk të vërtetën xD. Unë jam një tjetër i rezistencës, nuk ekzistoj as në rrjetin e thënë "social" me të cilin jam lënë jashtë = Jepni gjithë këtë, çfarë i keni bërë blogut të ri? Kur shfletoj nga Nexus One kam një kuti të bardhë që mbulon të gjitha lajmet. Gjë qesharake që nëse përdor shfletuesin delfin me identifikuesin e desktopit funksionon. Ndonjë ide se çfarë keni luajtur për ta realizuar këtë?

 26.   Le të përdorim Linux dijo

  Të them të drejtën nuk kam ide. 🙁
  Nëse e zbuloni, më tregoni që ta korrigjoj. Unë nuk kam një nga këta telefonë që shfleton internet dhe gjithçka ... kjo është ajo që unë rezistoj! 😛 Hehe
  Gëzuar! Paul.

 27.   Marcelo dijo

  Pyetje: përveç admirimit të tyre ... a do të tregojnë krijuesit e tryezave sekretet e tyre? Dua të them se ata do të na tregojnë se si e bënë këtë; që kanë përdorur etj, etj ...

 28.   MAVERIK dijo

  Faleminderit Pablo ... Do të përpiqem të komentoj më shpesh nga këndvështrimi i një përdoruesi të zakonshëm ... Shpresoj të arrij një nivel më të lartë për të qenë në gjendje të futem në tema të tjera që sot janë larg nga niveli im ...

  Meqë ra fjala ... ju filluat të më telefononi pasi përdoruesit e forumit që administroj më në fund përfunduan duke më thirrur ... MAV ...... hahaha ... duhet të jetë diçka gjenetike sepse në fakt filloi një bashkatdhetar i juaji duke me thirrur "mav" ...;) ... nje dite vij ne floke te shpjegoj pse ky nick… .: S

  Në çdo rast nuk më shqetëson larg tij.

  Një përqafim

  MAV ……. :)

 29.   Le të përdorim Linux dijo

  Haha! Gjeniu!

 30.   jamecf dijo

  Kam postuar tashmë timen, gjithashtu.

bool (e vërtetë)