Krahasoni skedarët ose direktoritë me Meld


lajmëroj është një mjet i shkëlqyeshëm që na lejon të krahasojmë vizualisht nëse ka ndryshime midis 2 ose 3 skedarëve apo edhe midis drejtorive.

Jo vetëm që mund të krahasohen, por mund të redaktohen dhe shtohen në ato që ka tjetri. Me lajmëroj ne do të jemi në gjendje të krahasojmë skedarët në sistemet e njohura të kontrollit të versionit si CVS, përmbysje, Pazari-ng y i shpejtë.

Mund ta shkarkojmë nga kjo lidhje ose nëse përdorim Debian/Ubuntu, instaloni atë:

$ sudo aptitude install meld

Unë mendoj se është gjithashtu në dispozicion në shpërndarjet e tjera, natyrisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Carlos-Xfce dijo

    Instaluar dhe testuar. Unë mendoj se do të jetë e dobishme për mua së shpejti. Faleminderit.