Krijoni Spotify Playlist bazuar në një artist nga tastiera

Të dashuruar Spotify ne kemi një mjet të ri falas për të rritur produktivitetin tonë, ai na lejon të krijojmë Spotify Playlist bazuar në një artist nga tastiera shpejt dhe në mënyrë të sigurt.

Çfarë është singlespotify?

Shtë një mjet falas i zhvilluar nga Kabir virji përdorim Javascript, e cila na lejon të krijojmë Spotify playlist bazuar në një artist specifik, e gjithë kjo nga tastiera falë një komande të vetme dhe të thjeshtë.

Ky mjet përdor përdor api të zhvilluesit Spotify, instalimi i tij është i thjeshtë dhe lidhja e tij me llogarinë tonë Spotify falë Shenja OAuth që gjeneron Api përkatës.

Si të instaloni singlespotify

Instalimi i befasoj Extremelyshtë jashtëzakonisht e thjeshtë, thjesht ekzekutoni komandën e mëposhtme:

$ npm install -g singlespotify

Atëherë duhet të krijojmë një skedar config.jsonme detajet e mëposhtme nga llogaria juaj në spotify:

{
 "username":"",
 "bearer":""
}

Për të marrë bartësin, duhet të shkojmë në lidhjen vijuese: https://developer.spotify.com/web-api/console/post-playlists/ Pastaj kliko MERRNI shenjën OAuth dhe kontrolloni kutinë e playlist-modifikoj-publike

Më në fund, për të krijuar listën tonë të dëgjimit, ne duhet të ekzekutojmë singlespotify, të shoqëruar nga artisti dhe vendndodhja e skedarit tonë config.json

$ singlespotify --artist [-a] "artist_name" --config [-c] /path/to/config.json

Krijo Spotify PlaylistMe këto hapa të thjeshtë ne mund të krijojmë të gjitha listat e dëgjimit të artistëve tanë të preferuar automatikisht, Playlist do të krijohet në llogarinë tonë Spotify me emrin e el artista: singlespotify

Shpresojmë që ky mjet të jetë shumë produktiv për ju, gjë që personalisht më ka kursyer shumë orë duke grupuar këngë nga artist.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Carolina dijo

  Shko tek !!! funksionon shkëlqyeshëm, faleminderit shumë për këtë kontribut Lagarto

 2.   Cecilia dijo

  Nuk mund ta bëja të ecte, më sjell një gabim
  / usr / bin / env: "nyja": Skedari ose direktoria nuk ekziston
  🙁

bool (e vërtetë)