BookWorm, lexuesi fillestar i librit elektronik?

Daniel Fore (aka DanRabbit), një nga anëtarët që qëndrojnë pas elementaryOS, ngarkoi një llogari nën emrin BookWorm në llogarinë e tij deviantART, e cila duket të jetë ndërfaqja e një lexuesi elektronik të librit; a është ky një aplikim i ri i projektit elementar?

Për ca kohë, DanLepuri ka botuar disa nga përparimet që janë bërë në filloreOS në llogarinë e tij deviantART, atje kemi parë lindjen e postierit, dexterit, krahinës së krahut, dërrasës, ndër të tjera, kështu që BookWorm mund të jetë pamja e parë e asaj që do të lexojë e ardhmja të librave.

Mjerisht, nuk ka asnjë kod të shkruar për të mbështetur këtë dizajn deri më tani, por aplikacione tërheqëse vizuale si kjo kanë qenë pjesë e suksesit të iOS dhe Mac OS X, kështu që pse nuk do të përfitonin ata nga Linux nëse ishin gjithashtu të zhvilluar për këtë? Tani për tani, talent dhe ide tashmë i kemi parë që ekzistojnë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Felix Manuel Brito Amarante dijo

  E bukur! Unë nuk mendoj se ata e arrijnë atë nivel të estetikës duke përdorur GTK + 2.16

 2.   Mauricio Flores dijo

  Por GTK + 3.0 është tashmë këtu, ju gjithashtu mund të përdorni grafikë të personalizuar nëse widgetet GTK + nuk janë të mjaftueshme

 3.   Mauricio Flores dijo

  Po, në fakt "llogaritësi elementar" është tërhequr me kajro, dhe si rezultat duket krejtësisht ndryshe nga gjithçka tjetër, dhe për më mirë, që GTK + tashmë po ndihet e vjetër.

 4.   Erasmo marin dijo

  Në fakt, për miniaplikacionet e elementareve ata përdorin libgranite, i cili është një bibliotekë që ofron disa widget për aplikime elementare. Unë e kuptoj që këto widget vizatohen me kajro, kështu që gjithçka që nuk mund të bëjë gtk, ata e bëjnë me kajro.