Optinskin, shtojcë wp për marketing me email

Optinskin është një shtojcë efikase e marketingut dixhital për WordPress me të cilën mund të konfiguroni shpejt listën tuaj të pajtimtarëve dhe të rrisni numrin e pajtimtarëve në blogun tuaj.

Optinskin, shtojcë efikase për marketing me email

"Paratë janë në listë" ose paratë janë në listë, nëse jeni të dashur për marketing dixhital me siguri do ta keni dëgjuar këtë frazë më shumë se një herë përmes "gurus" të vendosur amerikanë, të cilët imponuan këtë sistem si një nga mënyrat më efikas në ndërtimin e marrëdhënieve me perspektivat tuaja dhe klientët e mundshëm.

Optinskin, Ndërtesa e Listës Profesionale

Ka shumë alternativa në treg kur bëhet fjalë për të zgjedhur një sistem ndërtimi të listave, por pasi ka provuar disa, Optinskin postulohet si një nga më të mirët për shkak të funksioneve të detajuara më poshtë.

Formoni sistemin e ndërtimit

Ky është një nga funksionet më të mira të shtojcës sepse në parim është perfekt, pasi përfshin gjithçka të nevojshme për të ndërtuar forma të personalizuara pa rënë në tepricat e programeve dhe mjeteve të tjera që mund të ngatërrojnë përdoruesin fillestar ose të humbin më shumë kohë me opsionet. e panevojshme

Ndërfaqja e shtojcës është e thjeshtë dhe miqësore, me të gjitha opsionet e përcaktuara mirë dhe të renditura që kursejnë kohë kur vendosni parametrat e zakonshëm të konfigurimit në modelin e shtojcës, të tilla si ngjyrat me zgjedhësin gjashtëmbëdhjetë, madhësinë dhe llojin e shkronjave, butonat, etj, duke marrë një formë të thjeshtë dhe plotësisht funksionale në pak sekonda për t'u instaluar në një vend të dukshëm në blog.

Sistemi i tij i avancuar i konfigurimit gjithashtu ju lejon të zgjidhni pozicionin e instalimit midis disa të disponueshëm, ideal për testimin dhe identifikimin e hartave të nxehta në faqen tuaj të internetit, pasi që në varësi të dizajnit të përgjithshëm të modelit, disa vendndodhje mund të funksionojnë më mirë se të tjerët në secilin blog . Prirja e përgjithshme është ta vendosni atë në këndin e poshtëm të majtë, por nuk ka pse të funksionojë gjithmonë më mirë në këtë hapësirë.

Sistemi i detajuar i statistikave

Asnjë sistem i përgjigjes automatike nuk do të ishte i plotë pa një sistem të detajuar të statistikave, në të cilin do të kontrollonte efektivitetin e fushatave.

Dizajn i përgjegjshëm

18 modelet e para-dizajnuara të përfshira në Optinskin janë përshtatur plotësisht për pajisjet mobile me një dizajn të përgjegjshëm që siguron performancë të mirë të blog-ut pa ndikuar në shpejtësinë e ngarkimit të faqes.

Integrimi me platformat e tjera

Optinskin përfshin funksione adaptimi me platforma të tjera si Feedburner dhe përgjigjet automatike më të rëndësishme si Aweber, Mailchimp ose Getresponse, pasi që është e zakonshme që tregtarët të përdorin disa nga këto sisteme për fushatat e tyre të personalizuara dhe përmes kësaj shtojce është e mundur të sinkronizohen fushatat e ndryshme të kryera në secili prej tyre.

Licencë adaptive

Optinskin ka licenca të personalizueshme për çdo lloj projekti, licenca e thjeshtë është e kufizuar në një faqe të vetme, por nëse keni disa projekte, është më mirë të blini licencën e zgjatur, sepse për shumë pak ndryshim mund të instaloni shtojcën në fusha të pakufizuara dhe përfitoni nga të gjitha përfitimet tuaja.

Nëse jeni duke kërkuar për një shtojcë e thjeshtë dhe efektive për marketing me emailOptinskin është ndoshta opsioni juaj më i mirë, pasi thjeshtësia e tij e konfigurimit dhe tiparet e përparuara e kanë pozicionuar atë si një nga shtojcat më efektive për të rritur listën tuaj të parapaguesve mbi opsionet e tjera në treg. Për të shkarkuar shtojcën mund të klikoni në vijim lidhje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.