Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

24 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ata janë Link dijo

  Dreq, nëse kjo është tashmë shumë e vjetër, unë nuk mendoj se edhe ky blog ka ekzistuar kur e lexova XD
  Akoma, faleminderit për ndarjen: f

  1.    nano dijo

   Sep, e di që është e vjetër por është akoma argëtuese dhe mos harroni se shumë prej atyre që e lexojnë këtë janë xD të rinj

 2.   Jorge Manjarrez Lerma dijo

  Si jeni.

  E vërteta është se ajo që ju thoni ndjehet sikur unë u ktheva pas në fillim të viteve 90 të shekullit të kaluar. Siç e kuptoj, të gjitha bërthamat përpunojnë disa tipare dhe funksionalitete në mënyra të ndryshme. Migrimi në softuerin e lirë ka barrën e injorancës së shumë njerëzve, frikën dhe rezistencën ndaj ndryshimit. Gjërat nuk janë aq katastrofike, por do të ishin në një farë mënyre nëse SOPAS dhe PIPAS të famshëm do të hynin në lojë në një mënyrë globale, pasi që për fat të mirë ligjet sovrane nuk kanë vlefshmërinë e ekstra-tokësorit.

 3.   david dijo

  Nuk e kisha lexuar kurrë. shume mire

 4.   Louis St. dijo

  E lexova të plotë, nuk u kënaqa, a është sepse jam e re? ._.

  Jashtë temës: Si mund ta ndryshoj avatarin tim?

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Mund të jetë sepse keni qenë në botën e Linux për një kohë të shkurtër dhe nuk mund t'i kuptoni shakatë
   Për të ndryshuar avatar tuaj, mund të krijoni një llogari në http://gravatar.com

   ose

   Regjistrohuni këtu në blog: https://blog.desdelinux.net/wp-admin/

   Pershendetje shoku

   1.    Louis-Saint dijo

    Gati, faleminderit shumë, Sandy (?) ^ - ^

 5.   3ndriago dijo

  Nuk është çështje mirëkuptimi apo jo, është se kjo peshë

 6.   Elynx dijo

  Artikull shumë i mirë njeri!.

  Përshëndetje!

 7.   ErunamoJAZZ dijo

  hahaha, e kisha lexuar shumë kohë më parë .. çfarë mënyre për të shpjeguar çështjen e proceseve në Unix

 8.   Marcelo dijo

  Hahahahaha… Madhe !! Unë nuk e njihja atë. Faleminderit qe e postove. 😉

 9.   Cris Nepita dijo

  Nëse ai artikull është shumë i vjetër

  Ubuntu Satanico përshtatet shumë mirë me XD

 10.   Kalaja CristianRock dijo

  Hahaha shume mire. Nuk e kisha lexuar kurrë ... Mënyrë e bukur për të shpjeguar se si funksionon sistemi im ...

 11.   Versioniti akut dijo

  Qeshur !!
  Ubuntu Satanic Edition gjithashtu erdhi në mendje !! hehe ..

 12.   peshkaqen vickred dijo

  Shkoni kështu që unë punoj me të keqen, mmmm më parë nëse kam punuar me të, kur isha windero, pasi ai hakoi, hakoi, vodhi fjalëkalime, dhe unë mendoj se nëse ai ishte i lig, jo sepse ata vunë emra "të çuditshëm" proceset do të thotë se është e keqe hahaha artikulli është mirë aq mirë që ata e kanë postuar përsëri.

  Salu2

 13.   Kadyr B. Castillo (@ kadyr28) dijo

  hahahahahahahahaha …… Ironikisht e vërtetë XD

 14.   jasemont dijo

  Zoti i qortoftë të gjithë përdoruesit e Linux… pendohen dhe dorëzohen para Windows! Vetëm në këtë mënyrë do të shpëtoni shpirtrat tuaj nga flaka e përjetshme !!!

  LOL !!! Csm !!!!!

  Unë jam i ri në këtë, por pantallona kadifeje kam pshurruar në shpirtin e autorit të atij artikulli!

 15.   MSX dijo

  Hahaha, çfarë argëtimi!
  Faleminderit që e postuat dhe e mbajtët gjallë

 16.   Shkëmbi Evert dijo

  Mirë. Ky postim mund të jetë i drejtë. Në kuptimin që ta lini ekipin Linux në përfitimet që një përdorues dëshiron, mund të duhet shumë kohë dhe të bëhet një ferr sovran, si për shëndetin e tyre, ashtu edhe më keq nëse ata kanë fëmijë ose të afërm për të cilët nuk paguajnë vëmendje, i mbyllur në PC tuaj.
  Për dikë që sapo mbërriti, si unë, këto terma të magazinimit, terminalit, sudo Unë nuk e di se çfarë, compiz, ./ dhe koncepte të tjera.
  Shko mut, çfarë të mësosh. Dhe nëse nuk u përkushtoheni sistemeve siç duhet. Tortura është bërë ndaj meje.

 17.   Elias dijo

  Qesharake XD Ka edhe abort (3), hahahaha

  Lidhur me këtë:

  http://www.lowendmac.com/linux/jesux.shtml
  http://forums.debian.net/viewtopic.php?f=3&t=73552

 18.   Franko D. dijo

  Nëse dëshironi ta mësoni atë, bëjeni lehtë në mënyrën e modës për të qenë në të njëjtin nivel me linuxeros, hiqni ndërfaqen grafike (KDE, Gnome, etj ...) (ALT + F2) dhe lëreni një tastierë të këndshme. Një ekran i zi me një kursor që vezullon: root @ localhost #_ Kjo ishte tmerruese sepse duhej të mësoje magji si harry potter, më fal për komandat. Të paktën 200 për të bërë mrekulli, dhe interneti, rrjeti, tcp / ip, u ndërtua mbi këtë. A ka bërë ndonjë prej atyre të rinjve? apo përpiloi një program? aplikoni një copë toke? montoni një njësi? shikoni për një shfaqje me archie? . Nga rruga se Linux zbret nga Minix një fëmijë bastard i projektit BSD, 8 procese të njëkohshme, 3 përdorues të njëkohshëm, ku e gjeti Linuz Tovards? Në Tannenbaum Operating Systems, botimi i vitit 1992 mendoj se, ironia ishte se i gjithë kodi burimor ishte shtypur dhe ai ishte në dispozicion në internet. Ju duhet të shihni se si ata bëhen të pasur hehehehehe (absolutisht gjithçka është softuer falas).

 19.   CD CD Anna dijo

  Mirëmëngjes, unë kurrë nuk kam qeshur si tani me këtë lexim demonik, për pjesën e fundit, nuk mendoj se kjo është arsyeja e mos-migrimit në Linux, por më tepër te përdoruesit me pak njohuri të shkencës kompjuterike, duke ngatërruar me Demonin Linux Do të bëhu një kurs tjetër i shkurtër, por duke iu referuar sudo nautilus dhe tij janë Malingnos SuperDemons, të cilat janë shumë të dobishme për ne që përdorim mjete demonike si XAMPP, ose ne jemi programues etj ...

  Këtu unë jam akoma në botën time ferr të Linux Ubuntu

 20.   heavinetole dijo

  «Satani ose Luciferi i këtij ferri, i quajtur superpërdorues (su), është ai që nga më i rezervuari i një konsolë të errët (konzolë) drejton fatet e kësaj bote fantazmë. Heshtë ai që në majë të gishtave të tij, mban fuqinë për të krijuar dhe menaxhuar ferre të shumëfishta; dhe duke u përpjekur të krijojnë demonë, vetëm për t'i shfarosur më vonë ".

  E dija që ana e errët po më thërriste !!!

  LOL, Epos, po vdes nga e qeshura. xD xD xD Si nuk e lexova më parë!

  Përshëndetje!

 21.   krunde2n dijo

  shume mire !!