A mund të jetoni në Linux si LinuxTuber në vitin 2023 dhe më tej?

A mund të jetoni në Linux si LinuxTuber në vitin 2023 dhe më tej?

A mund të jetoni në Linux si LinuxTuber në vitin 2023 dhe më tej?

A keni menduar ndonjëherë nëse mund të siguroni jetesën nga diçka për të cilën jeni të apasionuar? Epo, me shumë mundësi keni. Dhe është se, nuk është e pazakontë që shumëkush që pëlqen një sport të caktuar apo një fushë artistike ta arrijë atë. Megjithatë, në botën e teknologjisë ky nuk është një fakt i rrallë apo befasues, pasi shumë pasi kanë studiuar një diplomë Inxhinierie ose Bachelor, ka shumë të ngjarë të kenë përfunduar duke punuar si profesionistë të shkëlqyer IT në pozicione të tilla si Menaxherët ose Drejtorët e departamenteve ose zyrave të Teknologjisë së Informacionit. Ose, si DevOps, SysAdmins ose Specialistë IT në disa sektorë të zonës.

Në raste të tjera me siguri, dhe siç do të ishte logjike të mendohej, shumë mund të përfundojnë kështu Përkthyes të pavarur të IT-së ose pronarë të bizneseve të tyre, kompanitë dhe sipërmarrjet e IT. Dhe duke pasur parasysh se GNU/Linux është kampion i padiskutueshëm në fushën e informatikës së ndërmarrjeve dhe informatikës së nivelit të lartë, atëherë të jetosh nga njohuritë e GNU/Linux nuk është e pazakontë. Por, nëse je një person i ri që flet spanjisht, profesionist ose jo, që njeh GNU/Linux dhe shumë softuer falas dhe aplikacione me burim të hapur, mirë, me shumë punë dhe përkushtim, profesioni i Linux YouTuber ose LinuxTuber në vitin 2023 dhe më shumë mund të jetë një opsion i zbatueshëm, siç do të shohim më poshtë.

LinuxTubers 2022: YouTubers më të njohur dhe më interesantë të Linux

LinuxTubers 2022: YouTubers më të njohur dhe më interesantë të Linux

Por, përpara se të filloni të lexoni këtë botim rreth «nëse mund të jetoni në Linux si LinuxTuber në vitin 2023 dhe më shumë », ne rekomandojmë tonë postimi i mëparshëm i lidhur me LinuxTuber në vitin 2022:

LinuxTubers 2022: YouTubers më të njohur dhe më interesantë të Linux
Artikulli i lidhur:
LinuxTubers 2022: YouTubers më të njohur dhe më interesantë të Linux

LinuxTubers 2023: A mund të jetoni në Linux për vitet në vijim?

LinuxTubers 2023: A mund të jetoni në Linux për vitet në vijim?

Cila është faqja e internetit Views4You?

Për postimin tonë sot, ne do të përdorim një faqe interneti interesante të quajtur Shikimet 4Ju, e cila ofron shumë mjete të nivelit të lartë pa pagesë për të marrë të dhëna të vlefshme dhe për të llogaritur përafërsisht statistika të caktuara që lidhen me çdo profil të rrjetit social, veçanërisht në nivelin e të ardhurave.

Disa nga këto janë zakonisht Mjete specifike për krijuesit e përmbajtjes, të cilët duan t'u japin më shumë jetë dhe shtrirje ideve dhe projekteve të përmbajtjes së tyre, dhe të tjera për përdoruesit e thjeshtë që duan të dinë pak më shumë për krijuesit e tyre të preferuar ose më të famshëm të përmbajtjes. Ashtu si ai që do të përdorim sot për këtë botim të quajtur Llogaritësi i parave në YouTube (Llogaritësi i parave në YouTube).

Shembuj të LinuxTubers të famshëm dhe fitimet e tyre të përafërta

Më pas, ne do t'ju tregojmë 2 shembuj të vegjël përfaqësues të asaj që ata mund të gjenerojnë disa prej tyre LinuxTubers më të famshëm me komunitetet më të mëdha të Linux që flasin spanjisht në botë, vetëm nga shikimet në YouTube sipas faqes së internetit të Shikimet 4Ju, informacioni i të cilit është publik dhe i disponueshëm për këdo që e dëshiron:

3 LinuxTuber 2023 më të famshëm në Spanjë dhe Evropë: Karla

3 më të famshmit në Amerikën Latine: Zatiel

dhe si në çdo gjë zyrë e mirë e respektuar dhe e denjë në internet, përveç të ardhurave nga YouTube, duhet pasur parasysh se çfarë mund të fitojnë shtesë për të promovimi i GNU/Linux, Software-it të Lirë dhe Burimit të Hapur në rrjete të tjera sociale, nëpërmjet donacioneve, nga të ardhurat nga reklamat në faqet e tyre të internetit, nga sponsorizimi i kompanive, mallrave, produkteve dhe shërbimeve të palëve të treta, dhe punët e tyre të mira të mundshme ose të ardhurat e krijuara nga kompanitë, bizneset dhe sipërmarrjet e tyre të mundshme, të lidhura ose jo me Linux.

Prandaj, pa dyshim, me kohë të pjesshme ose me kohë të plotë, duke mësuar dhe mësuar rreth GNU/Linux, Software-it të Lirë dhe Burimit të Hapur, si LinuxTuber, Podcaster ose Linux Blogger, mund të bëhet mesatarisht fitimprurës për shumë njerëz.

Top 10 LinuxTubers më të famshëm që flasin spanjisht në botën Linux

Dhe së fundi, ju lëmë më poshtë a Top 10 i përditësuar me disa nga të shumtët LinuxTubers që flasin spanjisht, si nga Spanja dhe Evropa, ashtu edhe nga Amerika Latine dhe SHBA:

Spanja dhe Evropa

 1. Projekti i Karlës: +/- 73,5 mijë abonentë.
 2. Voro VM: +/- 30,4 mijë abonentë.
 3. Geek Salmorejo: +/- 18,5 mijë abonentë.
 4. Pinguini teknik: +/- 14,5 mijë abonentë.
 5. Ne na pëlqen Linux: +/- 13,0 mijë abonentë.
 6. I zënë: +/- 6,83 mijë abonentë.
 7. Antonio Sanchez Corbalan: +/- 6,29 mijë abonentë.
 8. Udhëzuesi Linux: +/- 5,81 mijë abonentë.
 9. Eduard Medina: +/- 5,24 mijë abonentë.
 10. Jasper Lutz Severino: +/- 4,11 Abonentë.

Amerika Latine dhe SHBA

 1. Zathiel: +/- 67,2 mijë abonentë.
 2. Cmendur per Linux: +/- 27,4 mijë abonentë.
 3. Drivemeca: +/- 25,5 mijë abonentë.
 4. Cupi Linux: +/- 20,8 mijë abonentë.
 5. Nestor AP Rincon: +/- 19,0 mijë abonentë.
 6. Dragoi i fundit: +/- 10,7 mijë abonentë.
 7. Profesor Carlos Leal: +/- 9,65 mijë abonentë.
 8. Duart dhe makinat midis videove: +/- 7,81 Abonentë.
 9. Linux në shtëpi: +/- 6,1 mijë abonentë.
 10. loopsubuntu: +/- 4,61 mijë abonentë.

Dhe për pjesën tjetër të LinuxTubers që ekzistojnë, duke përfshirë edhe mua me kanali im shumë i vogël linuxero në youtube, meqenëse unë jam më shumë një Blogger Linux sesa një LinuxTuber, shumë suksese, fat dhe bekime për të vazhduar grumbullimin e videove të dobishme për komunitetin dhe ndjekësit që i ndihmojnë ata jetojnë nga dhe për GNU/Linux.

TAG LinuxBlogger: Linux Post Install nga DesdeLinux
Artikulli i lidhur:
TAG LinuxBlogger: Linux Post Install nga DesdeLinux

Përmbledhje: Postimi i banerit 2021

Përmbledhje

Me pak fjalë, «jetoni në Linux si LinuxTuber në vitin 2023 dhe më shumë » duke qenë një folës spanjoll, qoftë nga Spanja, Amerika Latine apo ndonjë vend tjetër ku flitet gjuha spanjolle, është e mundur pa dyshim. Megjithatë, është e qartë se sasia e punës, këmbëngulja, përkushtimi dhe cilësia e lartë dhe praktika e përmbajtjes për të ofruar duhet të jenë të mëdha. Meqenëse, tashmë ka shumë konkurrentë të mirë në mes, dhe në pozicione të konsoliduara mirë dhe të formuara komunitete të mëdha ndjekësish. Dhe që tregtia të jetë fitimprurëse, Do të nevojiteshin komunitete midis 100.000 dhe 250.000 ndjekësve me një frekuencë të lartë të publikimit të videove, për të gjeneruar mesatarisht nga 500 deri në 1000 dollarë (ose euro).

Së fundi, mbani mend vizitoni tonën «filloni faqen» dhe bashkohuni në kanalin tonë zyrtar të Telegram për të eksploruar më shumë lajme, udhëzues dhe udhëzues. Dhe gjithashtu, e ka këtë grup për të folur dhe mësuar më shumë rreth çdo teme të IT-së të mbuluar këtu.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.