LMMS nuk bie: zgjidhje

LMMS (Linux MUltiMmediat Studio) është një program sekuencues për GNU / Linux që, ndër të tjera, na lejon të përdorim VST dhe mostra.

Një problem që nga ajo që kam parë është mjaft i zakonshëm është që programi nuk tingëllon ose se ato tingëllojnë duke u plasaritur, qoftë nga mostrat, qoftë nga VST.

Kjo është për shkak të ndërfaqes që po përdorim, atëherë për këtë duhet të futim preferencat e LMMS dhe prej andej të klikojmë në altoparlant.

Aty ne ndryshojmë atë që kemi për Alsa ose Pulse Audio, kurrë Dummy, pasi nuk dërgon një sinjal.

Kjo është dritarja:

Ju e dini për hard diskun tim, kështu që unë punoj me një kompjuter që nuk është i imi dhe për t'i bërë gjërat edhe më keq me Hasefroch.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   i paemëruar dijo

  Unë jam i tronditur nga kapja e dritareve në një blog që supozohet të jetë linux

  1.    Guxim dijo

   Lexoni frazën poshtë screenshot

   1.    i paemëruar dijo

    Ne rregull kuptoj

   2.    Shenjtorët dijo

    Dhe pse jo me një USB të drejtpërdrejtë, CD të drejtpërdrejtë, Makinë Virtuale, apo si të thuash një kapje të huazuar ... http://lmms.sourceforge.net/screenshots.php
    Shko ... Unë thjesht po them ...

    1.    Guxim dijo

     Shumica e fotove në ekran që gjeni në internet janë me Windows.

     Makina virtuale është një dhimbje në gomar

 2.   pxtrem dijo

  Një pyetje, e instalova dhe gjithçka tingëllon sikur të kisha një vonesë të shpejtë, çfarë mund të bëj?