Lojërat AppImage: Ku të merrni më shumë Lojëra AppImage?

Lojërat AppImage: Ku të merrni më shumë lojëra në formatin AppImage?

Lojërat AppImage: Ku të merrni më shumë Lojëra AppImage?

Siç e kemi parë, në hyrjen tonë të mëparshme quhet "Counter Strike 1.6: Mënyra më e mirë për të luajtur këtë FPS në GNU / Linux!", instaloni një program pune ose lojë në formatin ".AppImage" zakonisht është një alternative (zgjidhje) shumë më e dobishme dhe praktike se të tjerët, kur nuk përfshihet si parazgjedhje në depot tona Distroset e GNU / Linux.

Prandaj, në hyrjen në fjalë u komentua që, një skedar ishte marrë dhe përdorur në të ".AppImage format" nga a Kanali Telegram. Dhe megjithëse, Kanalet dhe grupet e telegramit Ata zakonisht janë shumë të mirë në rregullimin e skedarëve të aplikacioneve dhe lojërave, gjëja më e mirë deri më tani është të dini cilat faqe ekzistojnë me të njëjtën funksionalitet, domethënë ato përmbajnë argëtim dhe interesant Lojëra në «formatin .AppImage».

Counter Strike 1.6: Mënyra më e mirë për të luajtur këtë FPS në GNU / Linux!

Counter Strike 1.6: Mënyra më e mirë për të luajtur këtë FPS në GNU / Linux!

Për ata që janë të interesuar të eksplorojnë u tha botimi i komentuar "Counter Strike 1.6: Mënyra më e mirë për të luajtur këtë FPS në GNU / Linux!" Ju mund ta eksploroni këtë dhe ato të tjera të lidhura, duke përdorur lidhjet më poshtë:

"sigurisht, "Counter Strike 1.6" Nuk është as falas dhe as e hapur, por kur bëhet fjalë për të luajtur me miqtë e sotëm, dhe veçanërisht me ata të së kaluarës, ne mund të lejojmë të injorojmë, për një moment të ndarjes së shëndetshme, duke mos përdorur një Lojë të lirë dhe të hapur, pavarësisht nga shumë dhe shkëlqyeshëm që ka, siç e kemi thënë tashmë në botime të tjera të mëparshme."

Artikulli i lidhur:
Counter Strike 1.6: Mënyra më e mirë për të luajtur këtë FPS në GNU / Linux!

Artikulli i lidhur:
XtraDeb: Një depo e shkëlqyer PPA e aplikacioneve dhe lojërave për Ubuntu
Artikulli i lidhur:
Avulli: Klienti i Komunitetit, Dyqanit dhe Lojërave për GNU / Linux
Artikulli i lidhur:
Lutris: Një klient lojë i rinovuar dhe i shkëlqyeshëm për GNU / Linux
Artikulli i lidhur:
Itch.io: Një treg i hapur për video lojëra me mbështetje për GNU / Linux

Artikulli i lidhur:
GameHub: Biblioteka e unifikuar për të gjitha lojërat tona

Lojërat AppImage: Uebsajtet e Shkarkimit të Skedarit AppImage

 

Lojërat AppImage: Uebsajtet e Shkarkimit të Skedarit AppImage

Çfarë faqet e internetit të skedarëve .AppImage ekzistojnë aktualisht?

Atëherë do të njoftojmë 4 faqe interesante, të dobishme dhe praktike në të cilin çdokush mund të ketë lehtësi për të kërkuar, shkarkuar dhe instaluar çdo lloj programi, dhe posaçërisht gamesformati «.AppImage format»:

AppImageHub.com

AppImageHub.com

Kjo faqe në internet përmban një katalog me më shumë se 100 programe në formatin .AppImage dhe vazhdon të rritet. Programet AppImages janë aplikacione më vete që thjesht mund të shkarkohen dhe ekzekutohen në çdo shpërndarje Linux. Për integrim më të mirë dhe të lehtë, ai mund të shkarkohet dhe përdoret AppImageLauncher.

AppImageHub.GitHub.io

AppImageHub.GitHub.io

Kjo faqe në internet është teknikisht App Store e Organizatës që krijoi paketën AppImage, dmth. AppImage.org.

Portali i Lojërave Linux

Portali i Lojërave Linux

Kjo faqe në internet paketon dhe shpërndan lojëra të shkëlqyera Linux si paketa të lëvizshme, të pavarura që mund (ose duhet) të funksionojnë në çdo sistem Linux. Ai përdor formatin e paketës AppImage dhe disa magji të skenarit.

Linux-Apps.com

Linux-Apps.com (Imazhi i Lojërave)

Kjo faqe në internet ka një seksion të Software, në shumë formate përfshirë AppImage. Kjo është, ai është përgjegjës për paketimin dhe shpërndarjen e aplikacioneve dhe lojërave të mëdha Linux si p.sh. pako portative dhe të pavarura që mund (ose duhet) të funksionojë në çdo sistem Linux. Ai përdor formatin e paketës AppImage dhe disa magji të skenarit.

Përveç kësaj, ajo është pjesë e një tjetër të quajtur më të madhe dhe më të njohur Pling, e cila nga ana tjetër, është pjesë e Opendesktop.org. Pling është seksioni i Dyqanit, në të cilin krijuesit mund të publikojnë produktet e tyre dhe përmbajtjen falas dhe të marrin një kompensim të vogël sa herë që një produkt shkarkohet ose shikohet një medium, i kufizuar në sasinë e dhurimeve në dispozicion për secilën pjesë.

Nëse dikush tjetër njeh një tjetër faqe interesante, e dobishme dhe praktike me të njëjtin objektiv ose funksionalitet, ne e lëmë emrin e tij, në komentet e këtij botimi.

Përmbledhje: Botime të ndryshme

Përmbledhje

Ne shpresojmë që kjo "post i dobishëm i vogël" për çfarë faqet e internetit ekzistojnë për të kërkuar dhe shkarkuar lojëra në «formato .AppImage», kështu që instaloni dhe luani lehtë ato që na pëlqejnë dhe u shërbejmë; është me interes dhe dobi të madhe, për të gjithë «Comunidad de Software Libre y Código Abierto» dhe me një kontribut të madh në përhapjen e ekosistemit të mrekullueshëm, gjigant dhe në rritje të zbatimeve të «GNU/Linux».

Tani për tani, nëse ju pëlqeu kjo publicación, Mos u ndal ndajnë atë me të tjerët, në faqet e internetit, kanalet, grupet ose komunitetet tuaja të preferuara të rrjeteve sociale ose sistemeve të mesazheve, mundësisht falas, të hapur dhe / ose më të sigurt si telegramSinjalMastodont ose një tjetër i Gjithësia, mundësisht.

Dhe mos harroni të vizitoni faqen tonë në «Nga Linux» për të eksploruar më shumë lajme, si dhe për t'u bashkuar me kanalin tonë zyrtar të Telegram nga DesdeLinuxNdërsa, për më shumë informacion, mund të vizitoni cilindo Biblioteka online si OpenLibra y JedIT, për të hyrë dhe lexuar libra dixhitalë (PDF) mbi këtë temë ose të tjera.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.