Më të lexuarit në Le të Përdorim Linux (Tetor - 2011)

kjo MASH ne kishim gjithçkasondazhe, lajme, udhëzime, aplikacione të reja, lëshime të reja distros) dhe ne duam ta ndajmë përsëri me ju, veçanërisht me ata që kanë humbur diçka.

Top 10: Tetor 2011

Top 5: Seksionet më të shikuara

Informacione të tjera

 • Vendet: Lexuesit tanë janë, për pjesën më të madhe, nga Spanja, Meksika, Argjentina, Kili dhe Kolumbia.
 • SO: Çuditërisht, vetëm 57% e lexuesve tanë përdorin Linux; 36% përdorin Windows; dhe pjesa tjetër ndahet midis Mac, Android, Blackberry, iPhone, etj.

  Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

  9 komente, lini tuajën

  Lini komentin tuaj

  Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  *

  *

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Guxim dijo

   Bëhet i arritshëm si ky i zoti

  2.   Le të përdorim Linux dijo

   Haha po. 🙂

  3.   ICON & Co. dijo

   Përshëndetje, unë dua të ndaj përvojën time si një fillestar në fedora 16 dhe linux në përgjithësi, po shkon shumë mirë, ju duhet të përshtateni me mjedisin e ri të desktopit, e vetmja gjë që nuk mund të bëj është që të shikoj në shumë forume dhe të dal në përfundim ose askush nuk e di Përgjigja nuk është e mundur ose jo, gjëja qesharake është se askush nuk më përgjigjet nëse mund apo jo, pyetja ime është, unë kam një kompjuter portativ, fedora 16 punon shumë mirë për mua, por CPU mbetet në 100%, nxehet shumë dhe vetëm për lexoni disa tekst, forum, etj, madje pa shikuar video ose duke dëgjuar muzikë, dhe ajo që unë jam duke kërkuar është diçka e ngjashme ose nëse mund të instaloni "jupiter" për të ulur performancën e CPU dhe kështu të mos nxeheni shumë, ose pyetja tjetër është, nëse fedora 16 nuk rekomandohet për laptopë? a mund të më ndihmojë dikush? ose alternativë tjetër ndaj jupiterit në fedora 16 për të mos ndryshuar distro, faleminderit dhe përshëndetje

  4.   ICON & Co. dijo

   Përshëndetje, unë dua të ndaj përvojën time si një fillestar në fedora 16 dhe linux në përgjithësi, po shkon shumë mirë, ju duhet të përshtateni me mjedisin e ri të desktopit, e vetmja gjë që nuk mund të bëj është që të shikoj në shumë forume dhe të dal në përfundim ose askush nuk e di Përgjigja nuk është e mundur ose jo, gjëja qesharake është se askush nuk më përgjigjet nëse mund apo jo, pyetja ime është, unë kam një kompjuter portativ, fedora 16 punon shumë mirë për mua, por CPU mbetet në 100%, nxehet shumë dhe vetëm për lexoni disa tekst, forum, etj, madje pa shikuar video ose duke dëgjuar muzikë, dhe ajo që unë jam duke kërkuar është diçka e ngjashme ose nëse mund të instaloni "jupiter" për të ulur performancën e CPU dhe kështu të mos nxeheni shumë, ose pyetja tjetër është, nëse fedora 16 nuk rekomandohet për laptopë? a mund të më ndihmojë dikush? ose alternativë tjetër ndaj jupiterit në fedora 16 për të mos ndryshuar distro, faleminderit dhe përshëndetje

  5.   ICON & Co. dijo

   faleminderit dhe te fala

  6.   ICON & Co. dijo

   faleminderit dhe te fala

  7.   DevNull.Malkavian dijo

   Sot u bashkova me familjen e le të përdorim linux-in si lexues

  8.   Le të përdorim Linux dijo

   Shkëlqyeshëm!
   Shpresojmë që kjo faqe të jetë me interes për ju.
   Mos harroni të përdorni motorin e kërkimit për të zgjidhur dyshimet dhe problemet. Gëzuar! Paul.

  9.   Le të përdorim Linux dijo

   Unë sugjeroj që të shikoni në këtë blog për postime që lidhen me aplikacione "kursim energjie". Ndoshta atje do të gjeni ndonjë të dhënë (megjithëse, padyshim, ata nuk do t'i referohen markës së re Fedora 16, e cila sapo është lëshuar pak më parë ... ata ende mund të jenë ndihmë).

   Gëzuar! Paul.