Më shumë ndryshime dhe përmirësime në temën tonë

Përshëndetje të gjithëve .. Unë përsëri me më shumë ndryshime për temën tonë. Jo shumë kohë më parë Unë u tregova atyre mënyra e re për të parë kodin që është vendosur në artikujt tonë, dhe tani unë ju sjell një funksion tjetër: Vlerësime.

Tani mund të bëjmë Shqyrtime të çdo Shpërndarjeje ose Aplikimi dhe t'i japim një vlerësim, i cili natyrisht bazohet në kriteret e autorit. Ne tashmë mund ta shohim atë në rishikimi i fundit ElementaryOS.

ratings

Dhe jo vetëm kaq, ne gjithashtu mund të vendosim të dhënat e ekipit (ose ekipeve) nga të cilat kemi bërë Rishikimin.

Especificaciones

Për momentin për të futur këtë lloj të dhëne do të duhet të bëjmë punë manuale, por "diçka është diçka" siç do të thoshim këtu dhe shpresoj ta përmirësoj këtë funksion.

Në një azhurnim të Udhëzuesi i Redaktorëve, Unë do të shtoj mënyrën e përdorimit të Vlerësime 😉

Ndryshimi tjetër i madh u bë nën kapuç, prandaj kam nevojë për reagimet tuaja. Me sa duket, meqenëse përdoruesit që kishin probleme me rezolucionet 1280, ata duhet të jenë në gjendje të shohin saktë dizajnin e faqes.

Çdo problem që paraqisni, ju lutem më tregoni duke më dhënë informacionin që specifikoj më poshtë:

 • Sistemi operativ.
 • Shfletuesi (dhe versioni i tij).
 • Rezolucioni i ekranit.

Kjo është e gjitha!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

38 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   @Jlcmux dijo

  Nuk e di nëse jam i vetmi që e kam parë por në dokumentin PDF nuk shoh se si të bëj atë që thua në artikull mik i dashur

  1.    i gjallë dijo

   Kjo sepse nuk e kam azhurnuar. 😛

 2.   Luis dijo

  Të mirë.

  Unë jam një përdorues i Opera-s dhe faqja juaj e re në internet po shkon keq me këtë shfletues.

  Kur vendosni kursorin mbi cilindo prej artikujve, titulli i artikullit duket që vezullon si i çmendur, është praktikisht e pamundur të shohësh se çfarë thotë ai.

  Mund ta rregulloni?

  1.    i gjallë dijo

   Përshëndetje Luis:

   KZKG ^ Gaara ka të njëjtin problem. Fatkeqësisht tani për tani nuk është e mundur. Unë e shpjegoj.

   Shpjegimi i thjeshtë është se motori i vjetër i Operës (Presto) është i padobishëm (pa dashur të ofendoj askënd). Oldshtë e vjetër, ka mbështetje shumë të dobët për HTML5 dhe madje edhe për versionet e vjetra të standardit. Jo për qejf këta njerëz shkuan në Webkit.

   Problemi që keni është sepse kutia e zezë që ka titullin e postimit në sfond është tërhequr duke përdorur vetinë e errët të CSS dhe Opera sëmuret me këtë pronë. Ai nuk mund ta shohë atë, ai e urren atë.

   Zgjidhja që mund t'ju japim tani (më duket) është që në vend të errësirës, ​​përdorni një imazh sfondi si sfond. Ishte diçka që unë e kisha në pritje dhe e kisha harruar, të shihja se si bëja CSS tim për Opera.

   Gjithsesi faleminderit për reagimet, do të përpiqem ta zgjidh atë sa më shpejt të jetë e mundur.

   1.    eliotime3000 dijo

    Nëse ata lëshojnë motorin Presto, do të ishte edhe më superior se Webkit dhe Blink së bashku.

    1.    i gjallë dijo

     Unë nuk mendoj kështu. Do të ishte shumë mirë por jo superiore.

   2.    piero dijo

    Problemi i njëjtë këtu. Faleminderit për dëgjimin dhe përgjigjen ndaj lartësisë

 3.   zog i zi dijo

  Tani më në fund në Chrome, gjithçka duket e përqendruar dhe e rreshtuar në mënyrë perfekte. dhe jo të zhvendosur në të djathtë. Punë e bukur!

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit ^^

 4.   juanli dijo

  Hello!
  Unë ende nuk mund ta shoh faqen kryesore të rreshtuar si duhet.
  Në Windows 7 Professional: Rezolucioni Chrome 28.0.15, 1280 × 1024
  Në RHEL 6: Firefox 22, rezolucioni 1280 × 1024 Unë e shoh saktë blogun.

  Përshëndetje, blog i shkëlqyeshëm!

  1.    juanli dijo

   Në fakt unë nuk mund ta shoh të gjithë blogun në mënyrë korrekte në Windows 7

   1.    i gjallë dijo

    Sapo u përpoqa nga Windows 7 me Opera 15, Firefox 18 dhe natyrisht, Internet Explorer 9 i cili ishte i vetmi që nuk ngarkoi të gjithë faqen.

   2.    i gjallë dijo

    Oh nga rruga, do të ishte mirë nëse pastroni memorjen e fshehtë

 5.   Guizanë dijo

  Hey.

  Më pëlqen shumë se si po del blogu, por nga këndvështrimi im rezultatet për të vlerësuar një shpërndarje duhet të shkojnë mbi dhjetë, jo mbi pesë, pasi që nga dhjetë është më fleksibël kur vlerëson. Opinionshtë mendimi im.

  Një përshëndetje.

  1.    i gjallë dijo

   Kjo mund të ndryshojë. Unë e bëra atë nga 5 duke marrë një kriter 3 pikë si gjysmë. 😉

 6.   juanli dijo

  Kjo është të dëgjosh komunitetin! Faleminderit Ajo tashmë është shfaqur në mënyrë të përsosur!

  Saludos dëshiron Meksikën!

 7.   kalbet87 dijo

  Do të ishte mirë të vendosnit një vlerësim në artikullin lol në mënyrë që secili përdorues (nëse dëshiron të regjistrohet) ta vlerësojë atë dhe një tabelë përfundimtare si reagim për autorin ... është vetëm një ide

  1.    i gjallë dijo

   Nuk më ka pëlqyer kurrë. Kushdo që boton "diçka" e bën këtë me qëllimet më të mira, duke dashur të bashkëpunojë. Shtë shumë e shëmtuar që atëherë futni artikullin tuaj dhe shihni një vlerësim negativ. Nuk e di, kështu e shoh unë.

 8.   elhui2 dijo

  Compa këto vlerësime janë një karamele: 3 vërtet unike!
  Urime i shoh të gjitha 100% në Firefox xD.
  Bëni më shumë rishikime të më shumë shpërndarjeve përveç softverit dhe gjërave të tjera me këtë stil, më pëlqente

  Përshëndetje.

  1.    i gjallë dijo

   Kam në mendje të bëj edhe shumë rishikime, mos u shqetëso
   Faleminderit per komentin

 9.   eliotime3000 dijo

  Shkëlqyeshëm Për më vonë do të shoh mirë modelin e ri të blogut që ata bënë. Tani për tani, nuk e vlerësoj mirë në Opera Mini.

  1.    eliotime3000 dijo

   Përmirësimi është i madh. Unë kisha për të hequr qafe memorien e vjetër që ndryshimi të hynte në fuqi në Chromium dhe Google Chrome.

 10.   auroszx dijo

  Oh jo, më besoni që çështja me rezolucion 1280 × 800 është gjithçka përveç xD fikse http://imagebin.org/267437 (Google Nexus 7 2012, Android 4.2.2, Chrome për Android).
  Lidhur me opsionet e reja në Rishikimet, mendoj se detaji i vetëm është ai që mund të shihet atje: http://imagebin.org/267438 (Arch Xfce, Chromium në versionin e tij të fundit).

  1.    auroszx dijo

   Oh, më ka marrë malli. Rezolucioni i monitorit tim është 1440 × 900. Dhe mirë, tableta është 1280 800.

   1.    auroszx dijo

    Na vjen keq për kaq shumë komente, por tani bëra një Shift + F5 dhe duket perfekt. Më falni: // (

 11.   Kevin Mashke dijo

  Unë përdor Windows 7, Chrome 28.

  Duke marrë si referencë rishikimin eOS që përdor funksionet e reja:

  - Sheshi "Të dhënat e pajisjeve" shfaqet i vendosur në të majtë dhe titulli i së njëjtës shfaqet me një ngjyrë blu që me sfondin e katrorit e bën të pamundur leximin.

  - Tabela e rezultateve nuk më duket si në imazhin që tregon, por tabelat e ndryshme (secili kriter / rezultat) shfaqen njëra pranë tjetrës ...

  1.    Kevin Mashke dijo

   PS, sapo pashë që nuk duket më kështu. Ndoshta ato ishin gjëra nga memoria e fshehtë ...

 12.   aiolia dijo

  Me firfox nuk ka probleme shfletuesi më i mirë pa dyshim i softuerit të lirë ...

 13.   RAW-Bazë dijo

  Shkëlqyeshëm .. ..dashuroni me veçoritë e reja të Vlerësimeve dhe Specifikimeve të Pajisjeve .. ..faleminderit për përmirësimin 😉 ..

 14.   Seba dijo

  Duket perfekte në ekranin Windows 8, Chrome 28.0.1500.95 dhe 1366x768.
  Shumë falemnderit.

 15.   James_Che dijo

  Në pjesën ku vendosni vlerësimet, mendoj se sfondi blu do të dukej më mirë pak më i lehtë. Opinionshtë mendimi im

 16.   eliotime3000 dijo

  Ata e kanë bërë faqen të shpejtë edhe në SeaMonkey (mirë, IceApe).

 17.   pavloco dijo

  Përmirësimet e Elav duken shumë mirë. Padyshim që rriten me hapa të mëdhenj.

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit Pavloco. 😉

 18.   gato dijo

  Kam vërejtur se avataret në komente nuk duken saktësisht mbi "titujt" (redaktor, autor, lexues, etj.) ... ato shfaqen mjaft të vendosura majtas.
  Nuk e di nëse kjo është e dobishme, por pasi që ata e kërkojnë atë ...:
  -Akullnaja Snowlinux.
  -Allixhi 23.
  -1280 × 800 ekran i gjerë (sa shumë i urrej ata).

 19.   joni127 dijo

  Mirë,

  Unë kam hap përdorimin 12.3, firefox 23.0 dhe një rezolucion prej 1440 * 900 (19 "monitor) dhe vërej se shkronjat nganjëherë zmadhohen vetë dhe menyja e zezë në krye merr dy rreshta në vend të një kur ekrani shfaqet si duhet faqja.

  Përshëndetje.

 20.   Faji3 dijo

  Komuniteti dita e mire
  dora elav Unë kam bërë gjithçka dhe nuk i shoh as butonat në tastierë nëse marr sfondin e zi, nuk i shoh vlerësimet askund, dhe të dhënat e pajisjeve të provës edhe pse e vërteta ndërsa shihni faqen e saj dhe përmbajtje sepse nuk më intereson prandaj urime për komunitetin dhe për çdo rast:

  OS: Shtrydh Debian 6 🙁 Nuk mund të merrja repot 7 niff
  Nav: Firefox 23.0.1
  Rez: 1368 x 768

  regards

  1.    i gjallë dijo

   Mundohuni të pastroni memorjen e shfletuesit. 😉