Mageia 2 Alpha1 në dispozicion

Në javët e para të kësaj faqe, ne kemi diskutuar dhe detajuar një herë ndryshimet që mund të na sjellë Mageia 2, orarin e zhvillimit të saj dhe më shumë: Mageia 2 (Kalendari, mbështetja dhe detajet)

Epo, ndryshimet tashmë kanë kaluar nga të qenit ide të thjeshta në diçka shumë më të prekshme

El Alpha1 nga Mageia2 tani është në dispozicion për shkarkim, mund t'i gjeni në pasqyrat zyrtare: http://mirrors.mageia.org/

Por ... Çfarë ka të re në këto CD / DVD tani?

 • Kernel 3.1.2
 • systemd po inkorporohet pak nga pak, nuk do të jeni në gjendje të shijoni akoma të gjitha funksionet e tij.
 • KU 4.7.3
 • Gnome 3.3.2
 • Vepra e re e artit nuk mund të shijohet akoma.
 • Lojëra të reja.

Lajm i mirë për komunitetin e Magjia, dhe ata që i pëlqyen ndonjëherë (ose i pëlqejnë akoma) çak.

 Pershendetje


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Guxim dijo

  HAHA Mendova se nuk mund ta shihje Mageia as me bojë.

  Unë nuk e kam provuar përsëri që nga alfa i versionit të parë dhe më pëlqeu, nuk ka kompani ose kopje të Mac të përfshira si në Mandriva

  1.    Guxim dijo

   $ Afari dhe MacO $ ?? .WTF? Por nëse po përdor Android dhe shfletuesin e parazgjedhur

   1.    elav <° Linux dijo

    Çfarë është shfletuesi i parazgjedhur?

    1.    Guxim dijo

     Unë nuk e di nëse është Internet xplotter € sepse ka të njëjtin simbol, ose të paktën shumë të ngjashëm, pyesni më mirë KZKGGaara që di më shumë për Android sesa unë

     1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

      Shtojca që tregon distro dhe shfletuesin në komente NUK është bërë nga ne, larg saj. Nuk e di pse, por me sa duket kur Safari përfshin UserAgent thjesht supozon se është MacOS X ... asnjë ide pse ...

     2.    Guxim dijo

      Dhe ... çfarë lidhje ka me pyetjen e elavit?

  2.    elav <° Linux dijo

   Askush këtu nuk ka asgjë kundër çdo shpërndarjeje, përveç KZKGGaara që që kur përdor Arch mohon shpërndarjen që ai e donte dhe e mbrojti kaq shumë disa muaj më parë

   1.    Guxim dijo

    Haha mirë mund të të lërë keq me një flakë të caktuar që ke marrë për blogun tënd dhe unë për timen, ose disa komente nga imja kur 20Gb e pornografisë dhe gjithë ajo hahahahahaha.

    Epo, shkoi te Mandriva, por është pothuajse e njëjta gjë, ose ishte, më tepër sepse Mandriva e fundit është t'i vrasë ata

   2.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

    E përsëris ... NUK më pëlqen mënyra aktuale e Ubuntu.
    Unë mbroj Ubuntu deri në 9.04 dhe mbase ... vetëm mbase, mund të përfshij 9.10, por prej atëherë e tutje shumë ndryshime, rritje e paqëndrueshmërisë, etj etj.
    Ubuntu aktual nuk është distro që dikur mbronte dhëmbin dhe gozhdën.

    A është vetëm për shkak se Ubuntu më dukej i shkëlqyeshëm disa kohë më parë, dhe tani e kundërta ... Unë duhet të vazhdoj ta mbroj këtë shpërndarje përgjithmonë?

    1.    Guxim dijo

     A është vetëm për shkak se Ubuntu më dukej i shkëlqyeshëm disa kohë më parë, dhe tani e kundërta ... Unë duhet të vazhdoj ta mbroj këtë shpërndarje përgjithmonë?

     Ndodh saktësisht e njëjta gjë

    2.    elav <° Linux dijo

     Renegade !!! Do të të dërgoj Leader 1, Turbo dhe Scooter për të të përfunduar.