Dublikator, shtojcë WordPress për migrime automatike

L Migrimet WordPress ose ndryshimet e serverit janë një nga aktivitetet që gjeneron më shumë dhimbje koke për blogerët dhe shtojcën makinë fotokopjuese për WordPress, ai ofron përparësi të shumta në klonimin dhe transferimin e një faqe interneti të organizuar në WordPress në krahasim me sistemet tradicionale.

Dublikator, shtojcë WordPress për migrime automatike

Duplicator Free, tiparet e versionit falas

Duplicator është një shtojcë për WordPress që ju lejon të klononi një sit të plotë në disa hapa dhe të sinkronizoni konfigurimin me serverin e ri për ta migruar automatikisht, duke kursyer kohë dhe përpjekje gjatë procesit. Këto janë disa nga funksionet e tij.

Mjet kloni

Klonimi i faqes tuaj në WordPress nuk ka qenë kurrë kaq i lehtë, me mjetin e klonimit të kësaj shtojce mund të keni një kopje plotësisht funksionale të faqes suaj të internetit për ta përdorur ku të doni.

Rezervime ose kopje rezervë

L kopje rezervë Ato janë një aktivitet thelbësor për të garantuar funksionimin e duhur të faqes dhe me këtë shtojcë, përveç automatizimit të procesit, do të jeni në gjendje t'i planifikoni ato në kohën që dëshironi në mënyrë që ato të azhurnohen automatikisht në afatet e pritshme. Rezervimi i krijuar do të strehohet në serverin e vet të blog-ut për qasje të lehtë.

Mjet mbështetës për zhvilluesit

Nëse jeni një zhvillues uebi ose punoni në mirëmbajtjen e faqes, mund ta përdorni këtë shtojcë si një mjet mbështetës për të mbështetur klientët tuaj dhe për të bërë kopje rezervë të projekteve të tyre, duke kursyer kohë dhe përpjekje gjatë procesit.

Duplicator Pro, tiparet e versionit premium

Për projektet më ambicioze, Duplicator Pro u shton klientëve të tij tipare të përparuara të kopjimit dhe migrimit për një performancë më të mirë të përdorimit. Le të shohim disa nga funksionet e tij.

Magazinimi i reve

El ruajtjen e reve i ofruar nga versioni premium i shtojcës ju lejon të prisni kopje rezervë në hapësira të ndryshme si Google Drive, Dropbox dhe FTP, ndër të tjera, për një qasje më të mirë në restaurime.

Mbështetje për shumë faqe

Duke blerë licencën e plotë të shtojcës ju do të jeni në gjendje të punoni në rrjetin tuaj, duke klonuar, rikuperuar dhe lëvizur disa site në të njëjtën kohë.

Shtojca të përparuara

La versioni i plotë Ai gjithashtu përfshin shtojca të përparuara për të automatizuar disa detyra të tilla si migrimi nga një host në tjetrin sa më shpejt të jetë e mundur në kohën më të shkurtër të mundshme.

Kopje të pakufizuara

Duplicator Pro nuk u nënshtrohet kufizimeve të rezervimit në asnjë kornizë kohore siç është rasti me versionin falas, duke ofruar një diferencë më të gjerë të personalizimit për përdoruesit.

Përshtatje rezervë

Versioni i plotë ju lejon të rregulloni parametrat e konfigurimit të kopjimit për t'iu përshtatur kërkesave individuale të secilit projekt për rezervime të plota ose të pjesshme.

Njoftimet me email

Përmes këtij funksioni përdoruesi do të jetë në gjendje të dijë në çdo kohë kur sistemi ka mbaruar së bërëi një kopje duke e ruajtur atë në server sepse është tashmë i disponueshëm për përdorim.

Mbështetje e zgjatur

Klientët Premium do të marrin mbështetje të zgjeruar për anëtarësimin e tyre që mundëson zgjidhjen e problemeve në internet përmes mbështetjes teknike, plus azhurnime falas të shtojcave për një vit.

Nëse zakonisht kryeni migrimet në blogjet WordPress, Duplicator Plugin do t'ju lejojë të kurseni kohë në këtë proces, pavarësisht nëse jeni një individ privat ose nëse i përkushtoheni mirëmbajtjes profesionale të uebit, në këtë rast ju rekomandojmë të përdorni versioni i plotë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.