Mandriva është në prag të falimentimit

Ndërsa kam lexuar në LinuxZone.com, çak Onceshtë edhe një herë në një situatë të vështirë ekonomike që mund ta çojë kompaninë franceze në falimentim këtë muaj.

Një letër e dërguar nga CEO de çak, Dominic loucougain, të cilat mund t'i shihni në kjo lidhje y ky tjetri, siguron që situata aktuale është e pasigurt dhe është shumë e vështirë që të ketë ndonjë zgjidhje të mundshme. Zgjidhja për mua ekziston, sigurisht, dhe vetëm se ka investitorë që i besojnë kapitalit të tyre për të shpëtuar "La Rubia" nga kjo katastrofë, por ndërsa gjërat po shkojnë, unë dyshoj shumë.

Si edhe ata na tregojnë në linuxzone, gjithçka duket se tregon se në mbledhjen e aksionerëve të mbajtur më 5 dhjetor, u bë një përpjekje për të arritur një marrëveshje për financimin e projektit, por investitori kryesor Linux (mbajtësi i 42% të aksioneve) nuk ishte dakord me formën e propozuar të financimit, e cila do të lejonte Zona e Qytetit vendosni të gjithë kapitalin e nevojshëm individualisht. Duke mos arritur një marrëveshje, Zona e Qytetit (aksioner i rëndësishëm), deklaroi se nuk do të ishte në gjendje të vazhdonte financimin çak. Dhe kjo është se si ndoshta 16 janar 2012 zhduken çak si kompani.

Padyshim një lajm i tmerrshëm për botën GNU / Linux nëse kjo ndodh. shpresojmë që Magjia (Piruni i Mandriva mirëmbahet nga Komuniteti dhe ish punonjësit e Mandriva) mos u prekni nga asgjë nga këto.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Manuel Escudero dijo

  Jooooooo !! D: TORITOOOOOOOOOOOOOOO !!! JAJAJJAJAJAJA speaking Duke folur seriozisht, nuk mendoj se do të ndodhë asgjë, ka mijëra mënyra për të financuar një projekt si Mandriva dhe gjithashtu, nëse ata "falimentuan" gjithsesi, ekziston kodi falas dhe pirunët e shpëtimit, si Mageia , për të cilën bashkëpunëtorët do të fillonin të interesoheshin

 2.   Guxim dijo

  A e shihni se si brunet janë më të mira se biondet?

  Kjo nuk më habit, ka Mageia që nuk varet nga ndërmarrjet dhe pastaj drejtimi që mori Mandriva, ai i kopjimit të Mac O $, ka njerëz që duhej të ktheheshin në Mandriva 2010

 3.   Lucas Matthias dijo

  Do të ishte një turp i vërtetë, e mira për botën GNU / Linux është që ai mund të përfaqësohet si një Feniks, ai gjithmonë mund të kthehet nga hiri i tij.

 4.   Saulonlinux dijo

  Mandriva ka qenë duke u ndyrë për një kohë të gjatë dhe më duket se kësaj here nuk ka shërim. Nuk e di nëse aksionarët janë lodhur të vendosin para në një projekt që nuk duket plotësisht i qëndrueshëm ose nëse thjesht nuk munden. Sido që të jetë, për keqardhjen time, pasi që Mandriva ishte gjithmonë një nga të preferuarat e mia dhe unë kam qenë përdorues i kësaj shpërndarjeje për mjaft kohë, mendoj se tashmë ka arritur fundin.

  Do të doja të isha më optimist, por nuk është hera e parë që Mandriva ka qenë në këtë situatë, kështu që duke parë se si janë gjërat, besoj se kjo është e fundit për përfundimin e Mandriva.

  Unë vetëm shpresoj që Mageia dhe distros të tjera si PcLinuxOS të ndjekin më tej.

 5.   José Miguel dijo

  Çfarë ndodhi me mandriva? Sot është 17 janar

  1.    elav <° Linux dijo

   Pyetje shumë e mirë ^^ duhet ta zbuloni

  2.    Guxim dijo

   Unë nuk mendoj se ata do të shkonin thyer brenda natës