Mbledhja e nënshkrimeve për të përmirësuar drejtuesit e AMD

 

 

 

Shumë prej nesh janë përdorues të cilët janë zhgënjyer me drejtuesin më të fundit të trashëguar 12.6 që është lëshuar për kartat tona grafike, problemet që ne kërkuam të zgjidheshin nuk u zgjidhën dhe kartat tona u ndërprenë, në diçka që unë e quaj, fyerje për konsumatorin dhe Konsumatori AMD.

Unë mendoj se si përdorues dhe klientë të AMD meritojmë më shumë respekt, meritojmë një trakt më të mirë nga kompania, për këtë arsye, unë kam krijuar peticionin që vendos këtu më poshtë, një peticion që shpresoj se do ta nënshkruajnë më shumë njerëz të mundshëm dhe kur të arrijmë 150 nënshkrime , Kam ndërmend të dërgoj AMD. Për ta nënshkruar atë, thjesht dërgoni një email në markurujapan@gmail.com me emrin dhe mbiemrin tuaj dhe vendin ku banoni.

Pres pjesëmarrjen më të madhe.

kërkesa:

Zotërinj të AMD, si përdorues të sistemit operativ GNU / Linux, si përdorues desktop, që kanë shpenzuar paratë e tyre dhe ju besojnë, që keni blerë karta grafike nga seritë radeon hd4000, 3000 dhe 2000, ne duam të tregojmë pakënaqësinë tonë me situatën aktuale të drejtuesve të katalizatorëve radeon, të cilat janë ndërprerë madje pa rregulluar të gjitha defektet që ata kanë aktualisht. Si përdorues dhe konsumatorë, ne kërkojmë që drejtuesi për kartat tona grafike të përmirësohet, që defektet aktuale (grisje në rishikim me dalje opengl, pa përshpejtim GPU në krom dhe firefox, performancë e dobët 2d, çrregullim në luajtje me xvba performanca e ngadaltë me compiz dhe kwin) janë fikse.

Sinqerisht, unë dhe shumë përdorues të tjerë të Gnu / Linux nënshkruajmë këtë peticion.

Update:

Tani mund të votoni nga change.org nga kjo lidhje në një mënyrë të sigurt. Ju lutemi vazhdoni të mbështesni kauzën.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

39 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   sieg84 dijo

  është më e thjeshtë për të blerë një nvidia.
  për më tepër, '4 hd08xxx nuk janë më të mbështetur, krahasuar me '6 geforce 04xxx të cilat ende mbështeten nga drejtuesit aktualë.
  por unë përsëri do të bashkohem me kërkesën tuaj

  1.    Shiba87 dijo

   Personalisht, unë kurrë nuk kam rekomanduar / blerë AMD / Ati pikërisht për shkak të çështjes së mbështetjes, por një gjë nuk e heq tjetrën, kjo është arsyeja pse duhet të nënshkruash, në mënyrë që të kesh më shumë alternativa për të zgjedhur.
   Pra, sa më shumë mbështetje të ketë iniciativa, aq më shumë shanse do të ketë për të arritur qëllimin, duke provuar se nuk dëmton dhe mund të jetë diçka e dobishme për të gjithë.

  2.    fitimtar dijo

   Veryshtë shumë e lehtë të thuash për ata që kanë një desktop, por të gjitha këto karta janë portale dhe ne kërkojmë drejtues më të mirë për Linux nga AMD

 2.   Alf dijo

  Le të shohim se si funksionon peticioni, nuk ka luftë më të keqe sesa ajo që nuk bëhet.

 3.   Charlie-Brown dijo

  Unë i bashkohem kërkesës suaj, por mos harroni se mënyra më e mirë për të shprehur pakënaqësinë tonë me një produkt është duke mos e blerë atë dhe duke rekomanduar që të tjerët të mos e blejnë atë.

  1.    MSX dijo

   Saktë
   Më shumë se një oficer AMD / ATi duhet të ketë shtypur peticionin në letër higjienike.

 4.   k1000 dijo

  Me zhytësin e pronarit, unë kam pasur problemin kurioz që ai nuk bie në letargji ose pezullohet në një Vizion E2 (HD 6320), dhe shoferi falas përdor shumë energji dhe shpërndan nxehtësinë.
  Ju keni firmën time

 5.   David Yeshael Naranjo Sanchez dijo

  Unë mendoj se ajo që ju propozoni është e përsosur, por unë do t'ju rekomandoja që të merrni më shumë nënshkrime pasi 150 nënshkrime janë të parëndësishme

 6.   artbgz dijo

  Akoma, AMD është gjëja më e fuqishme që mund të merrni që funksionon me drejtuesit falas. Dhe është se megjithëse Intel ka drejtues të shkëlqyeshëm, performanca e çipave të saj nuk krahasohet me një Radeon ose GeForce. Nga ana tjetër, mbështetja për burim të hapur të nVidia është për të qeshur (nuk ekziston).

  Unë mbështes iniciativën, sepse besoj se AMD është më afër komunitetit me burim të hapur, krahasuar me nVidia.

 7.   Yoyo Fernandez dijo

  Zgjidhja dhe masa më e mirë e presionit ndaj mutave të produkteve AMD / ATI nuk është blerja e tyre, as nënshkrime dhe as qumësht ...

  Unë kam ushtruar këtë masë presioni që nga viti 2005 dhe Pashkët e Shenjtë.

  Por ju keni mbështetjen time morale. 😉

  1.    pandev92 dijo

   Sigurisht, ju nuk i blini ato dhe pastaj çfarë? Se atyre nuk u intereson, ne nuk jemi 10% e tregut të tyre të shitjeve ..., aq më pak shesin më lart dhe aq më pak shoferë të mirë do të bëjnë, sepse mund të thonë, është se askush që përdor Linux nuk blen produktet tona

   1.    anonim dijo

    Isshtë e vërtetë që GNU / Linux nuk ka sasinë e mjaftueshme të përqindjes së përdoruesve për t'iu lutur prodhuesve siç thoni ju, por ju mund t'i bëni të dyja. As unë nuk blej grafikë ATI, por përsëri do të pajtohem në kërkesë sepse e di që ka përdorues të tjerë që kanë nevojë për shoferë më të mirë. Si do ta dinte AMD që unë përdor Nvidia? dhe gjithashtu mendoj se është gjithmonë më mirë të kesh opsionet e mbetura, sepse përveç kësaj ata do të linin një përshtypje më të mirë për ata që, duke pasur ato grafikë, vendosin të migrojnë në Linux.

 8.   tomi dijo

  Unë mbështes kërkesën Kam një radeon hd 4670 të mbërthyer në ubuntu 12.04 sepse nuk mund të përdor shoferët në ubuntu 12.10

  1.    eduardo dijo

   Ne jemi në të njëjtën gjë, ky problem nuk më lejon të ndryshoj distro në një tjetër si fedora ose archlinux. Për fat të mirë Ubuntu 12.04 është LST.
   Nëse ata nuk do të lëshojnë kodin burimor të drejtuesve të tyre, të paktën ata i bëjnë ato të bëhen mirë dhe u japin atyre mbështetje.
   Por është akoma e padrejtë që njerëzit e AMD nuk mendojnë për klientët e tyre.

 9.   Quiman € dijo

  A nuk është më mirë të bëjmë një koleksion të nënshkrimeve dixhitale?
  Në një faqe në internet?

  Apo duhet të jetë një dokument fizik?

  1.    pandev92 dijo

   Do të ishte mirë, por unë nuk di ndonjë faqe në internet që është e besueshme, a dini ndonjë?

   1.    skaamanho dijo

    Sapo e dërgova dhe nuk më ka dalë. Nëse del dy herë, ju kërkoj falje administratorëve për mundimin e fshirjes së tij
    http://www.peticionpublica.es/
    http://www.firmasonline.com/
    http://www.efirmas.com/

    Gjithsesi, 150 nënshkrime më duken të pakta. Mendoj se do të duhej të ishte një numër shumë më përfaqësues.

   2.    Quiman € dijo

    Ka shumë ... çfarë kuptoni me sigurim?

    Se të dhënat nuk janë publikuar ose që postat elektronike përdoren për SPAM?
    Nëse është kështu ... atëherë mund të konfiguroni një formë google që është shumë e lehtë për tu bërë në Google Drive.

    1.    pandev92 dijo

     Më dërgoni një email dhe ne do të shohim se si ta bëjmë atë :), nëse mund të më ndihmoni, do të ishit me ndihmë të madhe.

     1.    skaamanho dijo
   3.    heksborg dijo

    A do të funksiononte change.org? https://www.change.org/es

    Gjithsesi ju keni firmën time. Edhe pse gjëja e mirë do të ishte lëshimi i specifikimeve.

 10.   Gjysmë € dijo

  Këtu është një video se si të krijoni forma:

  http://www.youtube.com/watch?v=MhaR0tG_w-0

 11.   medina07 dijo

  Mos besoni se kjo situatë pësohet vetëm në GNU / Linux, jo zotëri ... Grafika AMD është jashtëzakonisht e fuqishme ... (kjo kur zakonisht punojnë shoferët), por problemi (dhe ky pavarësisht nga sistemi operativ në fjalë), është që drejtuesit e tij janë një fatkeqësi e plotë, në OSX për shembull vuan nga performanca e dobët, kështu që ata kanë zgjedhur grafikë Nvidia, në vetë Windows, ku AMD supozohet të punojë në mënyrë të patëmetë ka vrimat e saj. Për shembull, në komunitetin Hackintosh kartat AMD janë dhimbja e kokës më e madhe atje.
  Nga ana ime, ju keni mbështetjen time sa i përket nënshkrimeve, por për mua kartat grafike AMD nuk janë më një mundësi si në Linux ashtu edhe në OSX.

 12.   pandev92 dijo

  Unë shtoj lidhjen në fjalë, në mënyrë që të mund të nënshkruani direkt peticionin:

  https://www.change.org/es/peticiones/amd-mejoras-substanciales-en-el-driver-radeon-legacy-12-6#

 13.   Rots87 dijo

  Unë përdor nvidia por ende i mbështes

 14.   koan dijo

  Edhe unë i bashkohem kauzës. Meqenëse ata vendosin faqen për të mbledhur nënshkrime, thuajeni këtu në blog dhe të gjithë ata që njoh një forum që merret me GNU / Linux që nis iniciativën në mënyrë që të shtojnë më shumë, por do të ishte mirë nëse përfshinte edhe Nvidia, ata Drivers janë disi problematikë edhe pse mendoj jo aq sa ATI.

 15.   leonardopc1991 dijo

  Personalisht, më pëlqen Nvidia, AMD / ATI nuk më pëlqen

 16.   Quiman € dijo

  Gati ... Unë tashmë bëj jehonë në blogun tim dhe google +

  Mos harroni të azhurnoni hyrjen kryesore, në mënyrë që të gjithë të hyjnë në lidhjen dhe që përpjekjet të mos ndahen.

 17.   Quiman € dijo

  Gati ... ribotimet përkatëse dhe të ujitura me të gjitha mjetet tashmë janë bërë

  https://plus.google.com/104381123320463919012/posts/ihSVERm6JPZ
  Gjithashtu në Facebook dhe Twitter

  Dhe në bloge:
  http://equimantux.blogspot.com/2012/11/recogida-de-firmas-para-mejora-drivers.html
  http://equimantux.wordpress.com/2012/11/01/recogida-de-firmas-para-mejora-drivers-amd/

  Unë tashmë kam nënshkruar dhe gruaja ime gjithashtu 😉 Le të jetë kjo kërkesë e suksesshme.

 18.   Arangoiti dijo

  Unë tashmë kam vazhduar të nënshkruaj, ata më dhanë disa vjet më parë laptopin që kam, dhe ka një ATI, ka një pjesë të problemeve të zakonshme me këta drejtues, tani rezulton se HD3470 i cili është ai që laptopi im ka, me këta drejtues, është Ata janë ndërprerë, ne do të jemi një turp.

 19.   platonov dijo

  Regjistrohem për kauzën.
  Unë nuk do të blej më AMD ose ATI.

 20.   drinor dijo

  Nënshkruar !!

 21.   Daniel Rojas dijo

  Nënshkruar Unë kam dy makina desktop (4570 dhe 5770) dhe një fletore (4250) dhe performanca është shumë e dobët në Linux, aq sa në desktop 4250 mund të performojë më shumë se 5770, të paktën në rastin tim ...

 22.   fitimtar dijo

  Unë gjithashtu kam një seri radeon hd 3000 dhe pajtohem, shpresoj të jap firmën time xD jam 15 vjeç.
  Merrni këtë mundësi për të komentuar, ata sapo kanë lëshuar një version të ri të nvidia (pjesërisht falë ubuntu dhe valvulës) që kërkon përmirësim në linux, cilët drejtues janë më të mirë? ato te ati apo ato te nvidia?
  Një përshëndetje!

 23.   Munrha dijo

  Shpresoj që valvula dhe ndonjë kompani tjetër që bashkohet me kauzën t'i japin Amd që shtyjnë të përmirësojnë drejtuesit e tyre, siç bëri Nvidia me drejtuesit e saj më të fundit, do të jetë e nevojshme të shohim nëse ato përmbushin performancën që premton Nvidia, e cila është shumë më e lartë për drejtuesit e mëparshëm, unë nuk mbaj mend vlerat, por ishte diçka për tu entuziazmuar.

 24.   Quiman € dijo

  Nëse gjërat shkojnë siç tregojnë këto lajme ... Unë nuk mendoj se ata do të vënë shumë dorë në drejtuesit e Linux. Ata do t'ju japin përparësi atje ku shesin më shumë.

  http://www.omicrono.com/2012/11/amd-podria-estar-intentando-venderse/

  A është i vërtetë lajmi?

 25.   Quiman € dijo

  Këtë javë lexova një lajm nga AMD duke thënë se ata do të përqendrohen një vit të tërë te shoferët dhe jo në krijimin e modeleve të reja.

  1.    eduardo dijo

   Ku e keni lexuar, do të doja ta lexoja, të paktën të kisha shpresë