Me terminalin: Dëgjimi i muzikës me VLC

Ya ne pamë se si të luanim muzikën tonë me të MPlayer Dhe për të thënë të vërtetën, procesi është i rëndë pasi që ne do të duhet të krijojmë një listë dëgjimi për të dëgjuar më shumë se një këngë.

Epo, tani ne ju sjellim këshilla të tjera, por kësaj here me VLC, një nga Lojtarët audio / video më të popullarizuara në GNU / Linux. Ne hapim një terminal dhe vendosim:

$ cvlc --extraintf ncurses /home/usuario/Musica/Album/*.mp3

Siç mund ta shihni në imazhin që fillon këtë postim, ne mund të shohim të gjitha këngët që zgjedhim në një album. Për të kapërcyer këngën ne përdorim çelësin N, të kthehem, çelësi P.

Nuk ka nevojë të sqarohet kjo VLC duhet te instalohet apo nese?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   anonim dijo

    Për çfarë shërben ncurses?