Plani i mediave sociale, një strategji e sigurt drejt suksesit

Rrjetet sociale kanë ndryshuar në dekadën e fundit ndërveprimin e përdoruesve, perspektivave dhe klientëve të mundshëm me faqet e internetit që ofrojnë produkte dhe shërbime në internet. Si pasojë, një plan i mediave sociale është postuluar si i domosdoshëm midis webmasterave dhe tregtarëve për zhvillimin dhe zgjerimin e projektet tuaja

strategji-media-sociale-2

Çfarë është një plan i mediave sociale dhe nga çfarë përbëhet ai?

Një Plan i Mediave Sociale në thelb konsiston në hartimin e një strategjie të përshtatur me qëllim diversifikimin e burimeve dhe rritjen eksponenciale të potencialit dhe performancës së profileve të ndryshme shoqërore të shoqëruara me projektin.

Për të zhvilluar një plan të suksesshëm të mediave sociale, të gjitha detajet duhet të planifikohen për të matur dhe mbikëqyrja eksperte e profesionistëve në sektor siç janë menaxherët e komunitetit kërkohet për një administrim korrekt të burimeve.

Analiza dhe statistikat

Analiza dhe statistikat janë dy hapat e parë themelorë për zhvillimin e një Plani efikas të mediave sociale, sepse përmes analizës shtrënguese dhe monitorimit të audiencës sonë do të jemi në gjendje të përcaktojmë botimet më efektive, si dhe orët me më shumë aktivitet në vende të ndryshme, mosha dhe profile të ndryshme, ndër të tjera, me qëllim që të diversifikojnë fushatat.

Orientimi në treg

Çdo produkt ose shërbim i një kompanie është i orientuar në një treg ose profil të caktuar të perspektivës dhe klientit potencial. Duke pasur këtë në mendje, ne duhet të diversifikojmë fushatat për të rritur performancën e tyre për qëllime specifike duke përshtatur botimet në profilet që synojnë të tërheqin.

Analiza e konkurrencës

Nëse nuk ka një treg ekskluziv të disponueshëm, i cili nuk ka gjasa të marrë parasysh globalizimin aktual, analizimi i rezultateve të konkursit bëhet një detyrë tjetër thelbësore për zhvillimin e Planit tonë të Medias Sociale. Në këtë mënyrë, ne mund të marrim përfitimet përmes hartimit të fushatave dhe strategjive që konkurrentët tanë kanë studiuar më parë kur ata janë të suksesshëm ose, duke mos arritur atë, të mësojmë nga gabimet e tyre kur dështojnë në mënyrë që të mos i përfshijmë ato në planin tonë.

Vendosni buxhetet

Zhvillimi i çdo plani të mediave sociale pavarësisht nga shkalla e tij, përfshin një investim që duhet planifikuar me kujdes në detaje për të shmangur ngjarjet e paparashikuara afatshkurtra. Edhe një herë në këtë pikë, puna e profesionistëve të kualifikuar në sektor është thelbësore, pagën ose bashkëpunimin e të cilëve duhet ta përfshijmë gjithashtu në buxhetin e përgjithshëm.

Automatizimi

Megjithëse hartimi i një plani të mediave sociale duhet të kryhet nga profesionistë, pasi të jenë programuar fushatat, shumë nga detyrat e përfshira mund të automatizohen përmes përdorimit të mjeteve që synojnë thjeshtimin e proceseve të përsëritura. Si për shembull, mjetet e analizës dhe statistikës, mjetet e programimit, vetë-botuesit, etj.

Këto mjete do të kursejnë shumë kohë çdo ditë që mund të investohet në detyra të tjera të kërkuara, të tilla si matja e ndikimit të fushatave tona, eliminimi i fushatave joefikase dhe zëvendësimi i tyre me të reja.

Thirrje për veprim

Edhe pse duket si një hap shumë i thjeshtë, është pikërisht këtu ku shumë fushata dhe plane të mediave sociale dështojnë, sepse pavarësisht se sa tërheqëse mund të jenë ato për audiencën, thirrja për veprim nuk është bërë ose nuk është përqendruar mirë në konsumatori i synuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.