Megacubo: Lojtar i dobishëm shumëgjuhësh dhe multiplatformë IPTV

Megacubo: Lojtar i dobishëm shumëgjuhësh dhe multiplatformë IPTV

Megacubo: Lojtar i dobishëm shumëgjuhësh dhe multiplatformë IPTV

Megacube është e ardhmja jonë aplikacion multimedial të rishikohet. Pas postimit rreth Kokoshka dhe Stremio, tani është radha e këtij interesante dhe të habitshme Player IPTV, me të cilën është shumë e lehtë për tu parë Në Tv drejtpërdrejt dhe video në internet.

Megacube është një program përrallor për të konsumuar përmbajtje nga Transmetimi i kanaleve televizive, përmes internetit dhe kudo në botë, duke përfshirë Kanalet e radios. Dhe të gjitha, përmes një ndërfaqe miqësore dhe e thjeshtë që është zakonisht mjaft tërheqës, ndonjëherë shumë më tepër se ai i programeve të tjerë të ngjashëm, për përdorues të caktuar.

Megacubo: Hyrje

Sipas faqja zyrtare në internet e aplikimit, përshkruhet si më poshtë:

"MegaCubo është një projekt me burim të hapur, i disponueshëm falas për të gjithë, pa mënyra pagese. Misioni i tij është t'u ofrojë përdoruesve të internetit një përvojë të thjeshtë, të shpejtë dhe praktike për të parë televizion në internet, duke shmangur problemet e njohura me të cilat përballen kur përpiqemi të shikojmë televizion përmes shfletuesit.".

Gjithashtu, vjen me ekzekutues për Windows (.exe) dhe Linux (.AppImage / .tar.gz), dhe vjen me mbështetjen e gjuhës në Spanjisht, Anglisht, Portugez dhe Italisht. Siç mund të shikohet dhe shkarkohet nga faqja e tyre GitHub.

Megacubo: Përmbajtja

Megacubo: Luajtësi IPTV

karakteristika të

Ndër karakteristikat ose funksionalitetet e aplikacionit që e bëjnë atë të dallojë ose të shquhet, janë si më poshtë:

 • Modaliteti i miniplayerit: Kjo lehtëson riprodhimin në modalitetin «Miniplayer» ose Miniature Player një përmbajtje të riprodhuar, për të qenë në gjendje të hyni në ndonjë faqe ose aplikacion tjetër ndërsa e shikoni akoma, në cepin e ekranit që kemi zgjedhur.
 • Funksioni anti-reklamë: Kjo zbut dhe lehtëson shfaqjen e përmbajtjes reklamuese në një mënyrë më të pranueshme për përdoruesin, duke pasur nevojë të konsumojë përmbajtje që i përfshin ato.
 • Menaxhimi i lehtë i Favorites: E cila lejon shtimin e një kanali të hapur në seksionin e të preferuarave të programit, për t'i parë ato direkt më vonë. Për të shtuar, shtypni tastet «Ctrl + D» dhe për ta hequr atë, shtypni përsëri butonin «Ctrl + D», nëse kanali është i hapur ose po ngarkohet.
 • Tjetër: Një Komunitet në rritje i përdoruesve që vazhdimisht shtojnë kanale të reja, të cilat mund të dallohen në seksionin e kanaleve të asistuara, ku ata mund të tregojnë të dhënat e audiencës të arritura në internet në pothuajse kohë reale. Ndër të tjera, më të përparuar.

instalim

instaloj Megacube është jashtëzakonisht e lehtë, ju vetëm duhet të kandidojë në një terminali i rrënjës la urdhri i komandës në vijim:

wget -qO- https://megacubo.tv/install.sh | bash

Në rastin tim personal, unë e drejtova atë nga shtegu / zgjedhja me perdoruesin tim normal me privilegjet e administratorit (sudoers). Pas ekzekutimit të komandës, dhe nëse nuk ka gabime, ajo mund të ekzekutohet përmes hyrjes direkte në menuja kryesore, kategoria multimedia.

Kur filloni për herë të parë, aplikacioni ju pyet nëse doni ta përdorni mënyra ekskluzive ose e përbashkët. Për rastin tonë të provës, ne zgjedhim opsionin e dytë, dhe pastaj për të kërko bar kemi vazhduar të kërkojmë përmbajtje në internet që përkoi me një modeli i kërkimit. Pasi të jetë marrë dhe përzgjedhur një lidhje, midis shumë e treguar, aplikacioni përpiqet të lidhet me përmbajtjen e kanalit të zgjedhur për ta shfaqur atë në ekran, për sa kohë që është e arritshme për atë moment.

Të shtëna në ekran

Megacubo: Pamja e ekranit 2

Megacubo: Pamja e ekranit 3

Megacubo: Pamja e ekranit 1

Shkurt, dhe personalisht, më duket a alternative interesante të përdoret në rast se për ndonjë arsye nuk mund të përdoret Kodi, Stremio, Koha e kokoshkave dhe ju doni diçka më shumë sesa thjesht të përdorni VLC ose një program i torrents. Unë gjithashtu theksoj se sipas përvojës sime, kërkon shumë kohë për t’u hapur, megjithëse supozoj se mbase, kjo është për shkak të shpejtësisë së lidhjes time në Internet.

Imazh gjenerik për përfundimet e artikullit

Përfundim

Ne shpresojmë që kjo "post i dobishëm i vogël"«Megacubo», një i dobishëm dhe intuitiv Player IPTV (Televizion në Internet), e cila ofron një zgjidhje të thjeshtë dhe të thjeshtë për ta parë shpejt dhe drejtpërdrejt Në Tv drejtpërdrejt dhe video përmes internetit; të jetë shumë interesi dhe dobia, Për të gjithë «Comunidad de Software Libre y Código Abierto» dhe me një kontribut të madh në përhapjen e ekosistemit të mrekullueshëm, gjigant dhe në rritje të zbatimeve të «GNU/Linux».

Dhe për më shumë informacion, mos hezitoni gjithmonë të vizitoni ndonjë Biblioteka online si OpenLibra y JedIT te lexosh libra (PDF) për këtë temë apo të tjera fushat e njohurive. Tani për tani, nëse ju pëlqeu kjo «publicación», mos ndalo ndarjen e saj me të tjerët, në tuajin Uebsajtet, kanalet, grupet ose komunitetet e preferuara të rrjeteve sociale, mundësisht falas dhe të hapura si Mastodont, ose si të sigurta dhe private telegram.

Ose thjesht vizitoni faqen tonë në Nga Linux ose bashkohuni në Kanalin zyrtar Telegram nga DesdeLinux për të lexuar dhe votuar për këtë ose botime të tjera interesante në «Software Libre», «Código Abierto», «GNU/Linux» dhe tema të tjera që lidhen me «Informática y la Computación», Dhe «Actualidad tecnológica».


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   pablojet dijo

  mik i madh, duhet pak kohë për tu lidhur, syri po e përdor në ubuntu kanellë remix 20.04, kështu që nuk është shumë e sigurt se çfarë ndodh hehe, faleminderit për ndarjen

 2.   FRANCISKO Alicea dijo

  Një aplikacion shumë interesant, do të doja të dija nëse është për telefon dhe kuti Android

 3.   sam dijo

  Kam probleme, nuk më jep audio Unë kam linux mint 19.3

  1.    Instaloni Linux Post dijo

   Përshëndetje Sam! Kërkova në internet dhe nuk pashë ndonjë dokumentacion për atë problem audio. Nuk mund t'ju tregoja se çfarë është, më dukej mirë kur e instalova. Unë përdor Stremio, është shumë më mirë. Unë aktualisht e përdor atë pa ndonjë problem.