Raspberry Pi rrit kapacitetin e tij në 512 MB RAM për të njëjtin çmim

Mjedër Pi Isshtë një projekt që vazhdon të fitojë mbështetës dhe ka marrë aq shumë porosi sa që në raste nuk kanë qenë në gjendje të plotësojnë kërkesën për këto pajisje.

Lajmi i mirë është se tani do të kemi mundësinë e blerjes për të njëjtin çmim (35 dollarë) një version të përmirësuar që do të përbëhet nga:

 • Broadcom BCM2835 SoC (CPU, GPU, DSP dhe SDRAM)
 • CPU: 700MHz bërthamë ARM1176JZF-S (familja ARM11)
 • GPU: Dekodues me profil të lartë Broadcom VideoCore IV, OpenGL ES 2.0, 1080p30 h.264 / MPEG-4 AVC
 • Kujtesa (SDRAM): 512 Megabajt (MiB)
 • Dalja e videos: RCA e përbërë, HDMI
 • Dalja e audios: fole 3.5 mm, HDMI
 • Hapësira ruajtëse në bord: foleja e kartës SD, MMC, SDIO
 • 45/10 RJ100 port Ethernet
 • Ruajtja përmes vendndodhjes së kartës SD / MMC / SDIO
 • 2 porte USB

E mahnitshme, apo jo? Dhe jo vetëm kaq, ata po punojnë për një shtesë për të Mjedër Pi i quajtur Bordi, e cila, ndër të tjera, do të na lejojë të ndryshojmë ngjyrat në dhe jashtë. Ata mund të marrin më shumë informacion dhe madje të bëjnë një porosi në kjo lidhje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

7 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   davidlg dijo

  Uuu sa mirë po pres timen, për Krishtlindje do ma dërgojnë

 2.   103 dijo

  Sa do të doja ta kisha në gjendje ta blija. Të paktën nuk kam një PC në shtëpi. Me këtë unë do të zgjidhja të gjitha ëndrrat e mia dhe do të vazhdoja të përdorja TV-në time pa pasur nevojë të blini një LCD, aq të shtrenjtë, përveç eliminimit të varësisë nga PC nga puna. Dhe mbi të gjitha, përdorimi i Debian që më pëlqen shumë.

 3.   kroto dijo

  Një defekt i vogël si ai do të ishte mirë të ekzekutohej një NAS 24/7. Kohët e fundit, mora vesh për projektin Raspbian: një DEBIAN i optimizuar për Raspberry Pi.

  1.    529 dijo

   Ekzistojnë edhe ArchLinux dhe Fedora: F

 4.   Ernest dijo

  Kjo hedhurinë dhe XBMC është gjithçka që i duhet një personi për të ngritur një qendër mediatike me burim të hapur dhe me kosto të ulët. Dreq, dua një!

 5.   Elynx dijo

  Deluxe!

  Me një çmim të mirë të volitshëm!

  Përshëndetje!

 6.   Gërvisht dijo

  Gjenerata e ardhshme e "Steves Wozniak" falë Raspberry Pi tashmë ka lodrën e përsosur për tinker dhe ndërtimin, duke rikrijuar dhe përsosur komunikimin holografik tele-bio-psiko-kinetik ndërdimensional të nesërm. Ose iChips-et e radhës të futura në tru i vogël.