Modifikoni Agjentin e Përdoruesit në Opera (përtej të zakonshmes)

kohët e fundit elav shpjegoi si te ndryshojme Agjenti i Përdoruesit në Firefox, këtu do të shpjegoj se si ta bëjmë atë Operë dhe se kjo tregon edhe shpërndarjen që kemi.

Ndodh që në rastin tim të përdor ArchLinux y Operë si shfletuesi kryesor, kur lë një koment këtu <° Linux për shembull, para se ta bëja këtë ndryshim, ai doli si shfletuesi që përdor Operë, po, mirë atje lart, por si një distro ose vetëm Sistemi Operativ GNU / Linux, kur duhet të dal Operë y ArchLinux.

Kështu që ata mund ta shohin ndryshimin ESTE është një koment me Operë pa bërë ndryshimin që do t'ju tregoj këtu, ndërsa KJO TJETER po unë tashmë kam pasur ndryshimin e vogël

Për të konfiguruar Opera dhe për ta treguar atë si distro ArchLinux, këtu hapat:

1. Hapim Operë
2. Në shiritin e adresave vendosim - » about: config
3. Do të hapë një menu opsionesh, në shiritin e kërkimit që shkruajmë «id»(Pa thonjëza), do të tregohet si më poshtë:

4. Ne zbresim pak derisa ta gjejmë këtë:

5. Dhe atje kemi vendosur sa vijon:

Opera-Next/12.00-1116 (X11; Arch Linux x86_64; U; en-us) WebKit/532+

6. Atëherë ne duhet të mbyllim dhe rihapim Opera, gati ndryshimi do të bëhet

Kjo është që të kemi tonat Agjenti i Përdoruesit përshtatur plotësisht, ashtu si e duam, megjithatë Operë na ofron disa opsione të paracaktuara. Kjo është, nëse thjesht duam të konfigurojmë Operë për ta bërë të duket sikur po lundrojmë Firefox, nuk do të duhet të vendosim një vijë kaq të gjatë ose "komplekse".

Këtu janë hapat për të konfiguroni Opera si Firefox ose Internet Explorer 😀

1. Hapim Operën
2. Në shiritin e adresave vendosim - » about: config
3. Do të hapë një menu opsionesh, në shiritin e kërkimit që shkruajmë «agjent»(Pa thonjëza), do të tregohet si më poshtë:


4. Siç mund ta shihni, unë theksova një numër që sipas parazgjedhjes është 1, nëse e ndryshojnë atë #1 për një #2 atëherë e saj Agjenti i Përdoruesit do të thonë se ata lundrojnë me Mozilla Firefox, nëse e ndryshojnë për a #3 do të ishte Internet Explorer.

Dhe mirë, kjo ka qenë gjithçka

Ndonjë dyshim apo ankesë, pyetje, ide, sugjerim ... më tregoni

të fala


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

37 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   kryqëzor dijo

  Opera është e shkëlqyeshme, por ka diçka që nuk më pëlqen, teksti që kopjoni nuk mund të ngjitet gjithmonë në një program tjetër të jashtëm. Epo, kjo ndër të tjera. Gjithsesi, bakshishin e vlerësojmë

  1.    elav <° Linux dijo

   +1

   E njëjta gjë më ndodh mua dhe KZKG ^ Gaara gjithashtu.

  2.    KZKG ^ Gaara <° Linux dijo

   Po, ky problem i vogël është mjaft i bezdisshëm
   Mirësevini në sit

 2.   Carlos dijo

  Faleminderit, ju jeni një gjeni, unë kam kërkuar për diçka të tillë për një kohë të gjatë.

  Ajo që komentojnë më sipër më duket (dhe unë them se më duket) është rregulluar me një UserScript, jam i sigurt që kam lexuar diçka në forumin myopera, por sot e kërkova dhe nuk e gjeta.

  Dhe në lidhje me udhëzimet, unë nuk kritikoj se si e keni vendosur (në fakt më pëlqen stili i të thënëit se si arrihen gjërat, procesi nuk kafshon), por nëse do të donit të jepnit një vend specifik mund të thoni se është kopjuar ngjitni në shiritin e adresës këtë:

  opera: konfiguroni # ISP | Id

  ose kjo

  opera: konfiguro # UserAgent | Lejo KomponentëtInUAStringComment

  Kjo lidhje merret duke klikuar në shigjetën e vogël poshtë butonit Default pranë Ndihmës.

  PS: Testimi i teknikës, për të parë me të cilin OS dal. XD

  1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   Përshëndetje dhe MIRC SE VINI në faqen tonë

   Për atë që thua, unë tashmë mendoj se do ta gjej zgjidhjen.
   Jemi mësuar ta ngjisim qenien [Ctrl]+[V] jo mirë ... kur kopjojmë diçka në Opera, NUK mund ta përdorim këtë kombinim çelësash për t'i ngjitur më vonë në një aplikacion tjetër, duhet të shtojmë [Ndërrimi]. Kjo është, të kopjosh diçka në Opera është [Ctrl]+[C] dhe pastaj ta ngjisni atë në një aplikacion tjetër është [Ctrl]+[Ndërrimi]+[V] 😀

   Unë do të shoh nëse ka ndonjë mënyrë për ta ndryshuar këtë në hehe tradicionale, nëse ekziston, mos u shqetësoni, unë do të bëj një artikull këtu në faqe duke shpjeguar gjithçka me shumë detaje

   Në lidhje me lidhjet që vendosët, wow unë nuk e kisha kuptuar që ato mund të përdoren në këtë mënyrë, faleminderit shumë, pa dyshim që do ta marr parasysh për udhëzimet e ardhshme

   Përshëndetje dhe një milion faleminderit për gjithçka, për vizitën dhe komentin tuaj.
   Mirësevini edhe një herë

 3.   Eduar2 dijo

  Hahahaha ajo që është në kllapa në titull gjëja e parë që më solli në mendje ishin bubullimat.

 4.   mbrs dijo

  Duke testuar…

  1.    mbrs dijo

   nuk më funksionoi… 🙁 [Fedora 16]

   1.    mbrs dijo

    përsëri

  2.    KZKG ^ Gaara dijo

   Provoni ta vendosni këtë:
   Opera/11.61 (X11; Fedora x86_64; U; en-us) WebKit/532+

   Mos harroni ... vendosni në shiritin e filtrit "isp" (pa kuotat).
   të fala

   1.    mbrs dijo

    Duket se tashmë ... faleminderit shumë

    1.    mbrs dijo

     ....

    2.    KZKG ^ Gaara dijo

     Nah një kënaqësi për të ndihmuar

 5.   sieg84 dijo

  openSUSE!

 6.   elefece dijo

  Unë ndaj timen, thjesht modifikoj pjesën applewebkit në mënyrë që të mos prishet funksionaliteti me google +

  Opera-Tjetra / 12.00-1116 (X11; openSUSE x86_64; U; en-us) AppleWebKit / 535.1

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Faleminderit

 7.   Miguel dijo

  Duke testuar!

 8.   lakues dijo

  Unë përdor celularin opera dhe në konfigurim, kutia ISP nuk është aty ... Kutia "agjent i përdoruesit" është.
  Për më tepër, unë kam parë që numërimi arrin në shtatë. Seven është i juaji si parazgjedhje (opera mobile 12), 2 dhe 3, ju keni thënë që është firefox dhe explorer.
  Dikush do ta dinte numrin që korrespondon me safarin për (iphone). Meqenëse shumë faqe janë të përputhshme në versionin e tyre celular për atë shfletues.

  thank you very much

 9.   Rajonant dijo

  Testimi i Operës nga Xubuntu

 10.   Algabe dijo

  Vërtetë shumë e lehtë, nuk mund ta bëja kurrë të punojë në Chromer / Chromium

 11.   Blazek dijo

  Faleminderit, duke provuar nga Debian.

 12.   diazepani dijo

  duke testuar

  1.    diazepani dijo

   Ekziston një problem që nuk mund ta provoj në fijen në firefox

   1.    KZKG ^ Gaara dijo

    Çfarë problemi? 🙂

 13.   SantanAG dijo

  gati

 14.   b1tblu3 dijo

  Opera !!! Dëshmi

 15.   pandev92 dijo

  Duke testuar…

 16.   tallje dijo

  punon !!! (=

 17.   DMoZ dijo

  Le të shohim ...

 18.   Eduardo dijo

  Kontribut shumë i mirë, faleminderit

 19.   AlonsoSanti14 dijo

  Gracias por el aporte

 20.   AlonsoSanti14 dijo

  Unë jam duke shkuar në cehkarlo në makinën time me hark

 21.   Sergio Lozjim dijo

  Testimi ... 1,2,3 ...

 22.   F3niX dijo

  i përkryer

 23.   pa emër dijo

  le të shohim

 24.   piero dijo

  Në të vërtetë po kërkoja diçka për Operën e vjetër në lidhje me këtë https://blog.desdelinux.net/como-hacer-creer-que-estas-usando-otro-explorador-web/

  Por meqenëse jemi, unë provoj atë që ata ofrojnë këtu. Faleminderit

 25.   Charly dijo

  hola një todos
  Po përdor opera tjetër në linux dhe do të doja të dija ta bëja falënderim të paracaktuar