Të guximshme: Muzikë me stil

Mirëmëngjes ju sjell këtë postim duke treguar karakteristikat e përgjithshme të i guximshëm. Një muzikant i plotë dhe i gjithanshëm me dy ndërfaqe të disponueshme dhe shumë efekte. Ne filluam!

instalim

Audacious është në dispozicion në depot e Ubuntu:

sudo apt-get install audacious

Gjithashtu në ato të Fedora:

sudo yum install audacious

Në ato të Hark:

sudo pacman -S audacious

Dhe në Gentoo:

sudo emerge media-sound/audacious

Ha do ta kishim të guximshëm!

Përdorim

Në një terminal (tastierë, guaskë, bash) ekzekutoni:
audacious

Dhe do të hapë diçka si kjo:

E guximshme1

Programi është i ndarë në 2 ndërfaqe grafike, Winamp dhe GTK.

Ndërfaqja Winamp

Ndërfaqja Winamp është ndërfaqja e paracaktuar Audacious. Për të shtuar muzikë në listën e dëgjimit, klikoni në ikonën:

E guximshme2

Do të hapë diçka si kjo:

E guximshme3

Ne zgjedhim këngën dhe ajo do të fillojë të luhet.

Ndërfaqja GTK

Me të vërtetë nuk më pëlqen ndërfaqja GTK, është shumë ftohtë, por është me fat që na japin mundësinë ta përdorim. Le të fillojmë!

Së pari do të duhet të klikojmë në: E guximshme4

Pranë View, Interface dhe ne zgjedhim një GTK dhe diçka e tillë do të dalë:

E guximshme6

Për të shtuar muzikë:

E guximshme7

Dhe mirë do të riprodhohet, shpresoj se ju ka pëlqyer.

Bakshish

Nëse dëshironi të kaloni 2 orë duke parë monitorin me muzikë në sfond, shkoni te View, Visualizations dhe klikoni në atë që dëshironi. 2 orë të garantuara!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

22 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Peshkopi Ujk dijo

  Asnjëherë nuk më ka pëlqyer WinAmp, madje as AIMP, kur kam përdorur linux kam përdorur gjithmonë kde nga knoppix 2.3 me kde 2.1, kështu që nëse nuk sjell ndërfaqen qt nuk funksionon për mua, gjëja tjetër është që për sa kohë që ekziston miku im Clementine nuk kam pse të shikoj aa ana tjeter

 2.   josepzz dijo

  Unë e përdor atë që kur migroj në debian, si një zëvendësues për qëllimin dhe për mendimin tim është i thjeshtë dhe efikas. E vetmja gjë që do të doja është që nëse mund të përdorni shtojcat e winamp por hej nuk mund të kërkoni gjithçka në jetë ...

  PS: Pse nuk e marr një Debian me korm, nëse agjenti i përdoruesit e ka konfiguruar?

 3.   liria e gnulinux dijo

  Klementina e qëndrueshmërisë

 4.   pandev92 dijo

  Unë isha duke shpresuar se postimi kishte të bënte me një lëkurë që do ta bënte atë më pak të tmerrshme xd

  1.    Stafi dijo

   Por kjo është tashmë personale, në fakt ju mund të vendosni lëkurat e Winamp në Audacious.
   Të ankohesh për të është si të kërkosh që një libër për t'u ngjyrosur të dalë me ngjyra.

   1.    pandev92 dijo

    Lëkurat e Winamp janë gjithashtu të tmerrshme, unë jam duke kërkuar diçka shumë më shumë karamele për sytë, që i jep asaj një stil itunes, ose për shembull lëkurat e caktuara foobar si kjo:

    http://indixer.com/wp-content/uploads/2013/07/Snow-White.jpg

    1.    Stafi dijo

     E përsëris, kjo është personale, në lëkurat e winamp, ka klone të iTunes, nëse kjo është ajo që ju pëlqen, dhe nëse jo, mund ta bëni vetë, Foobar2000 SDK është me licencë BSD, nuk do të ishte e vështirë apo e paligjshme të kopjohet lëkura që ju pëlqen

     1.    pandev92 dijo

      Unë nuk kam as njohuri, as aftësi, as kohë për të bërë një vetë LOL

     2.    eliotime3000 dijo

      Dikur përdorja një lëkurë që imitonte ndërfaqen iTunes, por pasi e kuptova që ishte po aq e rëndë, preferova të përdor iTunes sesa atë lëkurë.

      Gjë e mirë Audacious dhe VLC janë më të mira.

 5.   fitues dijo

  Shumë mirë, por një këshillë ...
  Kujdesuni për pamjet e ekraneve të udhëzimeve, shigjeta pak më të këqija ...
  Nuk është e vështirë t'i modifikosh ato me Gimp (për shembull) dhe të shtosh disa shigjeta ose kuti më të mira ...

  Përshëndetje.

  1.    rogergm70 dijo

   Do ta mbaj mend. Faleminderit

  2.    Noktuido dijo

   Një tjetër mundësi është të përdorni Shutter. Isshtë një pamje e mirë e ekranit, duke qenë në gjendje të redaktoni imazhin në një mënyrë të thjeshtë, duke përfshirë një shigjetë të karakterizuar. 😉

 6.   Sephiroth dijo

  është një lojtar shumë i mirë, harxhon pak memorie, përdor skema winamp, mbështet shtojca dhe ka një version gtk. kritika ime e vetme serioze është se po mungojnë disa tipare që janë në dispozicion në winamp origjinal.

 7.   patodx dijo

  Për mua të paktën, lexuesi më i mirë i audios në Linux. E thjeshtë dhe kirurgjikale në funksionet e saj.
  të fala

 8.   Noktuido dijo

  Unë e di që ju jeni një veteran i lojtarit, por unë kam lëvizur vetëm me Amarok në KDE, edhe pse tani kam Clementine dhe VLC në gtk.

 9.   xykyz dijo

  Clementine FTW!

 10.   Geronimo dijo

  «Më e mira», Asnjëherë nuk dështon ,,, tani për tani tingëllon e plotë
  të fala

 11.   Dokoi dijo

  Clementine & android rulz! 😀

 12.   vidagnu dijo

  Grande Audacious!, Kam përdorur xmms më parë, por unë jam duke migruar hehehe le të shohim se si shkon, post i shkëlqyeshëm!

  Regards,

 13.   Pablo dijo

  E vërteta është se ky është lojtari im i preferuar pasi Clementine ka gjithçka që ju nevojitet

 14.   Punch F dijo

  Me Audacious arrita të marr tingullin më të mirë deri tani.

 15.   RicardoQuesada dijo

  Pavarësisht shtypjes së keqe të ndërfaqes GTK, unë e shoh atë shumë funksionale. E përdor për të luajtur muzikë në festa dhe ngjarje. Aftësia për të punuar me shumë lista në të njëjtën kohë dhe për të lëvizur pjesë nga një listë në tjetrën më duket shumë e dobishme. Gjithashtu, fakti që ky është një program bazë e bën atë të lehtë dhe të shpejtë.

bool (e vërtetë)