Në dispozicion Mageia 2 Beta 3 (detaje, shkarkim, etj)

Siç thotë titulli i këtij postimi, Beta 3 i këtij distro tani është në dispozicion për shkarkim, Magjia (versioni 2).

Ju mund të shkarkoni ISO për ta provuar (si CD ashtu edhe DVD) nga seksioni i shkarkimit të faqes: Shkarkime Mageia2

Cfare ka te re? ... siç është e qartë dhe ata na janë mësuar, ata na sjellin versione të reja të aplikacioneve, për shembull:

Nëse përdorni një Intel dhe gjithashtu Ati, atëherë ju rekomandoj para se të shkarkoni një ISO dhe ta provoni, lexoni këtë: Intel + Ati Errata

Si dhe nëse keni probleme me Nvidia, lexoni këtu: Nvidia Errata

Në fakt ... ata mund të jenë të vetëdijshëm për gabimet që po trajtohen për t'i zgjidhur ato Faqja e gabimit Mageia 2.

Sidoqoftë, pa dyshim që kjo shpërndarje po funksionon mjaft mirë dhe po fiton ndjekës, jo vetëm ata që përdorën (ose përdorin) çak ata shikojnë me sy të mirë për të MagjiaPor shumë të tjerë (përfshirë edhe veten time) po e marrin seriozisht këtë distro shumë.

Pershendetje


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   528 dijo

  A keni diçka të veçantë apo është vetëm një tjetër nga shumë distros me kde?

  1.    Guxim dijo

   Ubuntoso zbuluar

   1.    elav <° Linux dijo

    Guxim .. sillem qij ..

    1.    Guxim dijo

     Ai e ka fituar atë. Ajo që ai ka bërë është një sulm i drejtpërdrejtë ndaj Mageia pa asnjë argument.

     Ne të gjithë e dimë që ubunktualët urrejnë të gjithë, përveç një distros, por ka disa, si ky, që kanë një urrejtje të veçantë për Mandriva / Mageia.

     1.    Perseu dijo

      @Kurajo ¬.¬ "nuk ka asnjë ubunktat më të madh se vëllai juaj ... .¬"

     2.    Guxim dijo

      Ejani se ju ndihmoni carcamal

  2.    Sergio Esau Arámbula Duran dijo

   që lë në Mandriva Linux

 2.   sieg84 dijo

  pothuajse atje!

 3.   Matthews dijo

  Pasi Chakra është distro që më pëlqen më shumë, atyre ende u mungon aftësia gjatë azhurnimit të programeve të caktuara, por me kde më ka dhënë një performancë të mirë. Shpresoj që ata të vazhdojnë të evoluojnë sepse pa dyshim që është një distro shumë interesante.

 4.   Merlin The Debianite dijo

  Reallyshtë me të vërtetë mirë, e vërteta është që unë kurrë nuk e kam provuar kështu që do të pres versionin përfundimtar për të parë se si funksionon.

 5.   Yoyo Fernandez dijo

  Unë kurrë nuk e provova Mageia, një nga të paktët që më ka mbetur të provoj ...

  Por unë nuk e di, unë jam duke u dërrmuar, nuk më bën thirrje për të testuar distros majtas dhe djathtas si më parë.

  Po plakem

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   lol, çfarë duket logoja e Pardus në koment? … LOL !!

  2.    Guxim dijo

   Unë kurrë nuk e provova Mageia, një nga të paktët që më ka mbetur të provoj

   Por a nuk thatë se ishte gjëja më e afërt me Windows? xd

   une po plakem

   Gabim, ju tashmë jeni një inat.

  3.    Annubis dijo

   Ah, por Mageia nuk është më ajo ndryshim i neveritshëm që ju të denjoni ta përdorni?

 6.   Germaine dijo

  Unë nuk e kam provuar këtë, unë isha duke ekzekutuar Mandriva 2011 64 bit dhe meqenëse nuk mund të instaloja Skype kalova në Rosa 2012 Beta 64 bit dhe megjithëse ndërfaqja grafike është shumë më e bukur, as unë nuk mund ta instaloja Skype, mendoj sepse është vetëm për 32 bit dhe më kërkon disa skedarë që nuk kam qenë në gjendje t'i shkarkoj; Do të ndodhë që duke instaluar Mageia më në fund mund të kem Skype, është e vetmja gjë që po më mungon dhe nuk dua të kthehem në Kubuntu 12.04, i cili kishte gjithçka që funksiononte atje sepse më pëlqen më shumë dizajni i Rosa; ndonjë sugjerim ose ndonjë program që mund të instaloni dhe që ndërvepron me ata që kanë të instaluar Skype në kompjuterin e tyre siç bën Pidgin me ata të MSN dhe Yahoo ... Faleminderit paraprakisht.