Në dispozicion për shkarkim Xubuntu 12.10 Alpha 2

Pothuajse në të njëjtin nivel me motrën e tij të madhe, Xubuntu 12.10 arrin gjendjen e tij të Alpha2, duke përfshirë si risi kryesore the version 4.10 de Xfce.

Tashmë një herë Unë u tregova atyre rreth Xubuntu 12.04 (precize), një shpërndarje që më bëri përshtypje për lehtësinë e saj dhe përfundimin e mirë, duke treguar se këto lëshime të reja të Xubuntu Ato nuk janë të njëjta me versionet e dikurshme. Xubuntu 12.10 Alfa2, përfshin azhurnime nga aplikacione të tjera si p.sh. Gimp 2.8 y gThumb 3.0.1. Mund ta shkarkojmë nga kjo lidhje.

Fuente: Blog @ Xubuntu


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

13 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Versioniti akut dijo

  Eshte e vertete..
  De Precise ishte pikërisht e para që provova dhe u kënaqa, ishte dashuri me shikim të parë, derisa provova Lubuntu 12.04 dhe pa dyshim, me një po martohem dhe tjetri do të jetë i dashuri .. lol ..
  Gjynah që Xubuntu ka mbështetje vetëm për 3 vjet në LTS dhe Lubuntu edhe më keq, as nuk është LTS, kur ka mijëra Ubuntu Bazuar që ndryshojnë vetëm sfondin dhe megjithatë përdorin mbështetjen e 5 viteve

  1.    TDE dijo

   +1 Tani për të provuar, për të kaluar në LiveUsb, për të vëzhguar, instaluar dhe ndjerë atë ndjenjë të çuditshme konfuzioni kur mendoni nëse instalimi i një Distro është pikërisht gjëja më e këndshme në botë. Shumë herë në këto raste mendoj se seksi si gjëja më e këndshme është thjesht e mbivlerësuar. Unë mendoj se unë jam tashmë duke u çmendur XD

   1.    KZKG ^ Gaara dijo

    Me atë gjënë e fundit që thua, hahaha mendoj se po, kokosi po të dështon HAHAHA.

   2.    domainx dijo

    Erë sikur nuk keni bërë seksin e të pasurit prej shumë kohësh !!! sepse kenaqesia e seksit nuk krahasohet me asgje urime hahahaha !!!

  2.    David de L (@david_de_L) dijo

   Unë përdor Xubuntu 12.04 dhe është mirë, por unë isha duke testuar Lubuntu 12.04 në modalitetin e drejtpërdrejtë dhe isha i befasuar se sa shpejt përgjigjet, por kam një dyshim se sa i fuqishëm është komuniteti Lubuntu në mënyrë që të marr ndihmë ose tema për ta personalizuar nga atje tavolina? pasi e vetmja gjë që nuk më pëlqen është mënyra se si duket.

   Salu2

   1.    Versioniti akut dijo

    E vërteta, asnjë ide, e personalizova pak, sepse e kam si LiveUSB, dhe kur ta rifilloj kthehet në gjendjen e tij normale.

 2.   i duhur dijo

  nice!

 3.   ren434 dijo

  Ai ekran zgjon një ajër nostalgjie tek unë, më duket sikur e kam përsëri, por fakti që nuk po rrokulliset më vret.

 4.   domainx dijo

  A është ky version ai që do të bazohet në Debian apo ai që vijon ????

  1.    domainx dijo

   Nuk i kisha lexuar lajmet e plota që botuan në Prill! hahaha ishte shaka !!! Brohoritje

 5.   rober dijo

  Kam probleme me kartën e rrjetit wifi atheros ar9285. është me aftësi të kufizuara. Zbulohet por nuk funksionon siç duhet. në fakt applet i rrjetit thotë se nuk ka rrjete. por kur vendos antenën usb tp-link, me të mund të lidhem në rrjetet pa tela pa probleme. Unë tashmë kam provuar gjithçka. Unë kam kërkuar informacion në të gjithë uebin. dhe asgjë nuk funksionoi.

 6.   rober dijo

  karta në fjalë është atheros ar9285

 7.   ferkmetal dijo

  Xubuntu është pa dyshim Ubuntu më i mirë atje! Unë e përdor atë, versioni 12.04 dhe është i shkëlqyeshëm, shumë i shpejtë dhe i bukur gjithashtu!