Në dispozicion për shkarkim Zentyal 3.2

Zental (më parë aka Ebox) është bërë një zgjidhje e shkëlqyeshme për NVM-të për shkak të karakteristikave të saj dhe lehtësisë së përdorimit, pasi na lejon të fillojmë me shpejtësi një server me shumicën e shërbimeve që përdoren normalisht.

Disa ditë më parë, alaintm ai na foli për këtë duke na treguar përvojën tuaj.

Si të gjitha produktet e mira, Zental ka evoluar pak nga pak dhe versioni 3.2 tani mund të shkarkohet, i cili paraqet integrimi i mëtejshëm me teknologjinë Samba.

Kjo do të thotë që tani është e mundur të futet serveri Zentyal në mënyrë transparente në një mjedis Windows, të migrosh shërbimet e rrjetit dhe përdoruesit me lehtësi në Zentyal dhe mbyllni serverat e Windows të panevojshëm ose të pambështetur pa shkaktuar shqetësim tek përdoruesit.

Zentali 3.2 Ajo vjen për të përmbushur nevojën urgjente të disa Administratorëve të Rrjetit dhe Sistemit të cilët për arsye të ndryshme duhet të menaxhojnë kompjuterat MS Windows.

Karakteristikat dhe përmirësimet e reja të përfshira në këtë botim janë:

 • Bazuar në Ubuntu 12.04.03 LTS, Linux Kernel 3.8 i ri të gjitha paketat dhe shërbimet e menaxhuara nga Zentyal u azhurnuan.
 • Stili i unifikuar dhe lehtësia e përdorimit përmes ndërfaqes grafike të përdoruesit, me mbështetjen e tërheqjes / rënies kur lëvizni rreshtat e tryezës.
 • Integrimi me versionin e fundit të Samba (4.1).
 • Një ndërfaqe e re e bazuar në pamje nga pema për të menaxhuar përdoruesit dhe ekipet e reja, duke përfshirë mbështetjen për njësi të shumta organizative për modulet Samba, Proxy, Mail dhe Zarafa.
 • Modaliteti i ri që lejon vërtetimin në një server të jashtëm Active Directory.
 • Mbështetja fillestare për GPO-të me skriptet e lidhjes / shkëputjes.
 • Modul i ri IPS.
 • Mbështetje L2TP në modulin IPsec.
 • Ndërfaqja më e shpejtë e administrimit.
 • Instalim i ri pa kokë në modalitetin ekspert.
 • Fillim më i shpejtë për shkak të menaxhimit më të mirë të demonit.
 • Përditësim i lehtë i një instalimi ekzistues të Zentyal Server 3.0.

Fatkeqësisht dokumentacioni për versionin 3.2 nuk ka ende një version spanjisht, por ne mund të konsultohemi me versionin anglisht ketu.

Një shembull i asaj se si duket Zentyal (në versionin 3.2 Beta):

Zentali_3.2

Mund të shkarkohet Zental plotësisht i lirë nga lidhja e mëposhtme:

Shkarkoni Zentyal Server 3.2

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Erick dijo

  Shoku elav nuk e dini se cili version i squid3 merret me zental 3.2, do të doja të dija nëse migrimi është i realizueshëm, Përshëndetje

  1.    elav dijo

   Sinqerisht nuk kam ide .. këtu unë kam një iso të Zentyal por nuk e kam instaluar.

 2.   targoni dijo

  Duket me një ndërfaqe më të mirë se më parë. 😀

  1.    elav dijo

   Po Ky është një nga përmirësimet e tij