Ubuntu 11.10 i disponueshëm

Shumë ishin duke pritur për të dhe versionin e ri të shpërndarjes më të popullarizuar dhe të diskutueshme të GNU / Linux: Ocelot Ubuntu Oneric.

Ne tashmë kemi folur për lajmet, por unë do të shkoj në temë më hollësisht kur ta shkarkoj .iso dhe ta provoj. Po sikur të isha mjaft në mëdyshje ishte e reja Ubuntu Tour, thjesht e mrekullueshme

Lidhjet e shkarkimit në kjo lidhje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

9 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Onizukar dijo

  Turne i shkëlqyeshëm
  un isha i impresionuar

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Tashmë jemi 2. Më bëri përshtypje turneu… HTML5 është ostia LOL !!!

 2.   kryqëzor dijo

  Unë mund të them të njëjtën gjë. Çfarë ide e mrekullueshme në lidhje me Turin, kështu që nuk duhet të provoni Ubuntu

 3.   sangener dijo

  Unë tashmë e kam të instaluar, hidhni një vështrim në Qendrën e Programit, është shumë mirë! Uniteti 2D është shumë i ngjashëm me versionin 3D. Kur shkoj të instaloj Shoferin e pronarit të Envy kam shumë mundësi, kështu që nuk e kam instaluar akoma.

 4.   oleksis dijo

  Turneu është vërtet mbresëlënës! Unë kam provuar motorin e kërkimit Google dhe jam i habitur që do të kërkojë më shpejt se mënyra normale!

  Urime Ubuntu për ditën tuaj.

  1.    elav <° Linux dijo

   Puna që ata bënë ishte vërtet e shkëlqyeshme. Nuk do të çuditesha kur të shihja Ubuntu duke vrapuar në re shumë shpejt.

 5.   Trembëdhjetë dijo

  Epo, unë e përfshij veten në mesin e atyre që do ta provojnë për disa ditë ose javë. Le të shohim se si shkon!

  Nga rruga, siç kam lexuar në http://www.pillateunlinux.com/ubunticias/ Dell do të ri-tregtojë disa kompjuterë me Ubuntu të instaluar paraprakisht, pasi të kishte ndaluar së vepruari për një kohë; prandaj imazhi promovues i Oneric shfaqet në një kompjuter portativ të asaj marke.

  Përshëndetje.

  1.    elav <° Linux dijo

   Ky është një lajm i mrekullueshëm. Mbaj mend që kisha lexuar diçka në lidhje me të, por më duket se ishin desktopët, jo laptopët. Nga rruga, do të jetë një hap i madh përpara nëse Dell promovon përsëri përdorimin e Ubuntu.

 6.   Trembëdhjetë dijo

  Unë mendoj kështu dhe shpresoj që të pritet mirë nga konsumatorët dhe, në të ardhmen, prodhuesit e tjerë do të bëjnë bast për një shpërndarje Linux si një alternativë.

  Përshëndetje.