Ndryshime dhe përparime të reja në temën e blogut

Përshëndetje për të gjithë ... Ne duam të vazhdojmë të përmirësohemi, duam të vendosim stilin tonë dhe kjo është arsyeja pse po punojmë shumë për temën e re të prezantuar disa ditë më parë.

Siç ju thashë në atë kohë, tema nuk ishte përfunduar, përkundrazi do t'i nënshtrohej ndryshimeve vizuale vazhdimisht duke kërkuar një përvojë më të mirë të përdoruesit. Por, (po, ka gjithmonë një por), sa më e bukur që duam të jetë tema, me efekte dhe të tjera, aq më e rëndë bëhet.

Nëse do të varet nga unë Nga Linux Do të kishte një dizajn të sheshtë, të thjeshtë, pa shumë dekorime ose imazhe, pa kodin JS apo gjëra të tilla, por pjesa tjetër e kolegëve të mi janë ata që mendojnë se gjërat vijnë së pari përmes syve, kështu që unë nuk kam asnjë mundësi tjetër

Ne jemi duke punuar pa u lodhur për të korrigjuar të metat që kanë dalë dhe për të përmirësuar performancën e faqes, por ne nuk jemi ekspertë. Ne po bëjmë përvojën dhe njohuritë tona më të mira për të optimizuar gjithçka sa më shumë që të jetë e mundur. Pasi e kam thënë këtë, po kalojmë te lajmet.

Dizajn i ri për faqen kryesore

Ky ndryshim është eksperimental, por i bindet idesë se ajo që përdoruesi duhet të gjejë në blogun tonë është informacioni, dhe për këtë arsye, gjëja kryesore është të nxjerrim në pah artikujt.

Nga Linux

Tani paraqitja ka 3 kolona si parazgjedhje (na vjen shumë keq për ata përdorues që urrejnë ndërfaqen e re Google Plus), shiriti anësor po zhduket nga pamja.

Por kini kujdes, informacioni që përmbahet në panelin e djathtë të blogut nuk është zhdukur, por ne e kemi fshehur atë në 4 butona:

butonat e shiritit anësor

Goodshtë mirë të theksohet se butoni me informacion është shtuar për këdo që dëshiron të bëjë donacione monetare (ose ndryshe) për blogun.

Duke klikuar mbi secilën prej tyre, do të shfaqet një dialog Modal, duke theksuar informacionin që duam të shohim:

modal

Ne gjithashtu kemi modifikuar Artikujt e Rastit (rekomandohet gjithashtu), duke përshtatur paraqitjen në mënyrën e re që shfaqen postimet në faqen kryesore:

të paraqitura

Duke ndjekur këshillat dhe sugjerimet e disa përdoruesve, ne kemi hequr fragmentin me tekstin e postimit. Tani kemi vetëm imazhin e paraqitur dhe titullin e tij:

sende të reja

Nën kapak kemi bërë disa ndryshime në kod, si dhe formatin e disa imazheve për të ulur peshën e tyre.

SHËNIM Për redaktorët dhe kontribuesit e blog-ut: importantshtë e rëndësishme që imazhet e paraqitura të jenë me raport 4: 3. Nëse preferoni, ngarkoni një imazh me madhësi 320px të gjerë me 245px të lartë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

72 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jukiteru dijo

  Më pëlqen dizajni mjaft i pastër dhe siç thashë edhe më parë, paleta e ngjyrave është shumë e mirë dhe e lehtë për syrin.

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit për komentin

 2.   pavloco dijo

  E vërteta është se funksionon shkëlqyeshëm, dizajni i mëparshëm nuk dukej mirë në netbook-un tim. Punë e bukur.

  1.    i gjallë dijo

   Shkëlqyeshëm! Më pëlqen që të pëlqen

 3.   Anibal dijo

  e mrekullueshme! Më pëlqyen shumë ndryshimet dhe dizajni i ri! mbaje ne ate menyre !!!

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit ^ _ ^

 4.   Tel dijo

  Hasshtë përmirësuar shumë dhe ekrani i plotë duket si ves. Gjatë ndryshimit të madhësisë së dritares, tre kolonat postuese janë pak të shtrirë në drejtim të menusë dhe lajmeve të theksuara. Sigurisht që mund të rregullohet lehtësisht.

  1.    i gjallë dijo

   Po, kjo ndodh sepse ne e rregullojmë temën vetëm në rezolucione specifike të ekranit. Kjo është diçka që mund të zgjidhet, por është shumë e rëndë, pasi kërkon kohë dhe testime të vazhdueshme. Ne gjithsesi do të punojmë për të.
   Faleminderit per komentin

 5.   Arnoldo RLF dijo

  Unë rekomandoj këtë faqe me këshilla për të optimizuar faqen tuaj të internetit http://browserdiet.com/es/

 6.   hundë dijo

  Shumë mirë, megjithëse nuk do t'i kisha fshehur rrjetet sociale pas një butoni, është shumë më mirë që të gjitha të jenë të arritshme për një klik të vetëm.

  1.    i gjallë dijo

   Ato në të vërtetë janë të fshehura vetëm nga pamja .. te roboti nëse janë ..

 7.   auroszx dijo

  Epo, nuk duket aspak keq, unë tashmë e kam testuar atë në disa pajisje me rezolucion të ndryshëm dhe rregullohet mjaft mirë, dhe animacionet funksionojnë me një shpejtësi të mirë. Megjithëse më duket disi e çuditshme siç shihet në Tabletën time, rezolucioni 1280 × 800 (pak a shumë i njëjti rast horizontalisht dhe vertikalisht, hapësira nuk përdoret mirë): http://imagebin.org/265253.
  Për pjesën tjetër, më pëlqen

  1.    i gjallë dijo

   Hmm Faleminderit për pamjen e ekranit. Pikërisht këtu qëndron problemi kur testoni çështjen. Në shfletuesin tim me rezolucion në 1280 duket si duhet. Gaforrja, dhe unë nuk kam një tabletë për ta provuar siç e kishte menduar Zoti.

 8.   Marco dijo

  Më pëlqen si duket. Dhe deri më tani nuk kam pasur probleme.

 9.   Izrael dijo

  Po duket shumë mirë për sa i përket dizajnit. Shumë e pastër dhe e rregullt, e vërteta është se është mjaft e këndshme dhe aspak e rëndë ... Megjithëse kjo nëse logoja FromLinux më duket si një pulë, unë thashë hahaha .. .. Por shumë mirë në përgjithësi.

 10.   gusha dijo

  Tema është shumë e mirë, thjesht do të doja t'ju tregoja se në laptopin tim 3 kolonat janë jashtë qendrës në të majtë, unë ju dërgoj një screenshot në rast se ju ndihmon të bëni ndonjë korrigjim.
  Vazhdoni, duke na ofruar më të mirën. Perqafim i madh

  http://img40.imageshack.us/img40/2701/45bs.png

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit për komentin. Çfarë rezolucioni keni?

   1.    gusha dijo

    1366X768

    1.    i gjallë dijo

     Isshtë e njëjta rezolucion që unë përdor dhe duket në mënyrë perfekte. Jeni i sigurt që keni pamje 100% të faqes?

     1.    gusha dijo

      Po, nëse keni nevojë për mua që të bëj ndonjë rregullim tjetër, më tregoni. Perqafim

     2.    gusha dijo

      Elav, unë modifikova pamjen e faqes disa herë, më në fund e lashë në 100% dhe pamja e kolonës ishte në qendër, me siguri mendova se pamja e kishte në 100% dhe nuk ishte kështu. Unë ju lë një kapur
      http://img600.imageshack.us/img600/6590/racf.png
      Perqafim

  2.    Manuali i Burimit dijo

   Unë do të raportoja të njëjtën gjë, megjithëse për mendimin tim problemi nuk është se është jashtë qendrës por se dizajni përshtatet vetëm me rezolucionet më të ulëta dhe jo ato më të larta. Nuk do të ishte keq nëse numri maksimal i kolonave nuk do të ishte 3, por aq sa lejon rezolucioni, për të mbushur atë hapësirë ​​të madhe bosh.

   1.    i gjallë dijo

    Problemi me këtë është se, nëse rezolucioni mbështet 6 kolona njëra pranë tjetrës, atëherë 6 kolona të tjera të postimeve të mëparshme do të duhet të ngarkohen. Dhe meqenëse ne ende nuk e kemi arritur atë nivel të programimit

    1.    Manuali i Burimit dijo

     Epo, fillo të studiosh, hahaha.

     Nëse nuk mundeni, alternativa do të ishte ajo që thotë thashetheme, dhe / ose t'i bëjë kartat të kenë një gjerësi fleksibël.

     BTW, rezolucioni im është 1280 × 800 dhe e shoh njësoj si në kapje.

     1.    eliotime3000 dijo

      Në të dy Chromium 28 të azhurnuar së fundmi nga repot e sigurisë Debian Wheezy dhe Chromium 30 që përdor në Vista (më urreni, por unë preferoj të përdor Windows Vista një mijë herë sesa Windows 8), faqja duket shkëlqyeshëm e bërë.

     2.    Manuali i Burimit dijo

      @ eliotime3000: Unë në Chromium në Arch Linux dhe Chrome në Windows 8 shoh kolonat e tërhequra në të majtë. Në Firefox ata duken mirë, të përqendruar.

      PS Po, unë të urrej për përdorimin e Windows Vista.

  3.    Tel dijo

   Kjo ndodh kur dritarja e shfletuesit nuk është maksimizuar.

 11.   Manuali i Burimit dijo

  Na vjen shumë keq për ata përdorues që urrejnë ndërfaqen e re Google Plus

  Kjo nuk është si ndërfaqja Google Plus, kjo është një model i stilit të Revistës dhe është në rregull. Paraqitja e Google Plus (tip Pinboard) ka karta me madhësi të ndryshme të rregulluara në lartësi të ndryshme, duke krijuar rrëmujë të tmerrshme vizuale, ku asgjë nuk kuptohet. Stili i revistës ka letra të barabarta në të njëjtën lartësi, si kjo. Shumë më i rregullt dhe i kuptueshëm. Prandaj mos u shqetëso, tani po anuloj fluturimin për në Kubë ... tani. 😀

  1.    i gjallë dijo

   Hahaha .. dhe unë tashmë kisha blerë një palë maketa ..

   1.    Manuali i Burimit dijo

    E di dhe doja të liroja bazookën time; por hej, do të ketë një herë tjetër, kur tani ti e turpëron modelin dhe unë duhet të të bëj një vizitë jo shumë të përzemërt. 😉

  2.    eliotime3000 dijo

   Sa për tabelën e pinboard, unë kam braktisur profilin tim pinterest, pasi ai stil më bëri vërtet të trullosur dhe rrallë përdor G + për të parë se çfarë ka të re në rrjetin desdelinux.

   Megjithëse unë do të sugjeroja hartimin e faqes kryesore të libreoffice.org nëse doni ta përshtatni atë në tableta, kjo gjithashtu ju jep një ndjenjë të të pasurit një menu të niveleve të Angry Birds.

 12.   Luani dijo

  Diçka që më ndihmoi të shkruaja ishte udhëzuesi në të cilin Elav (mendoj se shkroi):

  https://blog.desdelinux.net/guia-para-colaboradores-de-desdelinux/

  Do të ishte e dobishme që të gjitha këto të dhëna të ishin në një udhëzues të ngjashëm të azhurnuar që të shkruheshin më lehtë.

 13.   rafagcg dijo

  Me pelqen shume !!
  Unë ju lë një kapje në 1920 × 1200 në shkallë 100%
  http://i42.tinypic.com/wtepvt.jpg

 14.   set92 dijo

  Jo, une e kundershtoj totalisht xD E di qe vota ime nuk llogaritet aspak por eshte te hap blog dhe shoh 6 lajme, ne parim nuk duhet te kem nevoje me shume sepse ritmi i krijimit te ketyre lajmeve ju lejon te mos keni nevoje te shikoni më shumë se 6 nëse e vizitoni këtë blog çdo ditë si unë, por thjesht jepni një trokitje të lehtë në timonin e miut dhe shikoni numrat e faqeve për të filluar të ktheni faqet ... pasi ekziston dikush që vjen vetëm 2 ditë në javë ose edhe vetëm të Shtunave ose ka qene me pushime, vjen per te pare lajmet dhe duhet te ktheje faqe per cdo 6 lajme ... do te perfundoje deri ne hunde ... per te mos thene qe eshte e shemtuar qe ruleta sherben vetem per te pare fundin e faqes dhe numrat e faqeve, dhe mirë Atë fytyrë të lumtur që ju keni vënë në fund të internetit, unë imagjinoj se ju vënë atë për të bërë një provë apo diçka.

  Zgjidhjet? Epo, më e mira që unë shoh dhe është më aktuale është që ndërsa shkoni poshtë me ruletën, lajmet e reja do të shfaqen, pa qenë nevoja të klikoni, gjithnjë e më shumë ne kemi shkuar nga një faqe në internet e thjeshtë si ato që ju pëlqen në diçka më dinamike, që ofron më shumë opsione dhe funksionalitete, por një mundësi tjetër më e thjeshtë do të ishte thjesht vendosja e 9 ose 12 lajmeve për faqe.

  Dhe pse askush nuk ju ka thënë këtë deri më tani mund të jetë sepse ata nuk e shohin atë si një problem ose sepse nuk është aq i dukshëm në rezolutat "normale", edhe pse në foton e RafaGCG mendoj se ajo që them po fillon të vlerësohet pak, dhe unë kam një rezolucion prej 1440p Unë e vërej atë shumë më tepër, diferenca ime e ekranit çon vetëm në vijën e numrave të faqeve, domethënë, unë shoh të gjithë uebin me një shikim, dhe kjo pa llogaritur ekranet 4k që edhe pse ne duken larg në 3-4 vjet, mendoj se do të ketë mjaft dhe ato me 1440 p do të jenë siç janë tani, të shtrenjta, por me njerëzit që i blejnë ato.

  1.    i gjallë dijo

   Një screenshot ju lutem.

   1.    Manuali i Burimit dijo

    Vija e poshtme: gjerësia e lëngut dhe rrudhosja e pafund.

    Nuk mund ta kuptoj pse i duan ato mega-zgjidhje nëse të gjitha faqet janë të vogla, hahaha. Megjithëse imagjinoj që filmat HD duhet të duken shkëlqyeshëm. 😀

    Do ta di kur ndërroj laptopë. 😛

    1.    i gjallë dijo

     Kartat nuk mund të jenë me madhësi fleksibile, sepse kjo do të thotë që ata duhet të ngarkojnë një imazh më të madh dhe më të madh dhe kështu mund të shkaktojë prishjen e modelit ose ngarkimin e sitit për më shumë kohë.

    2.    eliotime3000 dijo

     Kartat më kujtojnë faqet që bëjnë tema falas për WordPress, përveç që i japin asaj një temë më të këndshme për t'u parë dhe nuk e ngopin atë më shumë sesa është e nevojshme.

     Sidoqoftë, dizajni është relaksues për mua dhe nuk më shqetëson aspak, duke pasur një monitor HP L1706 me rezolucion 1280 * 1024.

     1.    eliotime3000 dijo

      Epo, këtu është një pamje e ekranit të PC tim me Vista që tregon faqen >> http://imgur.com/sraFD2D

    3.    set92 dijo

     Unë tashmë jam përgjigjur ... xD Unë pothuajse harrova për tixD, më shumë se çdo gjë që ndryshova sepse kishte një rezolucion më të ulët dhe si i pashë monitorët koreanë që në fund të fundit janë 222 € + dogana mirë thashë ... le të marrim një rreziku ... nuk ka shkuar aspak keq Dhe ajo që është më e dobishme për mua është sepse unë jam një programues dhe duke e vendosur ekranin vertikalisht mund të kem shumë më shumë linja kodi në ekran, dhe horizontalisht mund të kem shumë më shumë gjëra në ekran, megjithëse deri në verë kam qenë gjatë gjithë kohës me një laptop 15 ″ FullHD dhe pa ankesa, por kur u ktheva në desktop tashmë është ndryshe.

   2.    rafagcg dijo

    Mendoj se është perfekte. Sot ka shumë pajisje portative me ekrane të vegjël. Dhe vetë në ekranin 1920 × 1200 e përdor gjithmonë me zmadhim 120%
    http://i43.tinypic.com/wqy713.jpg

    Në lidhje me shfaqjen e 12 lajmeve në kopertinë, imagjinoj që nëse vendosin 6 do të thotë të zgjedhësh burimet. Shpresojmë që të gjithë mbështesim dhe mund të punësojmë një makinë në kushte, në mënyrë që faqja të mund të fluturojë me të gjithë komunitetin duke e përdorur atë.

    1.    set92 dijo

     Ju gjithashtu keni absolutisht të drejtë, shumica e njerëzve kanë më pak se FullHD dhe kanë pajisje të mesme, dhe në fund të ditës nuk më shqetëson sepse e vizitoj çdo ditë, dhe nëse më shqetëson atëherë do të duhet të bezdis, sepse është një një blog i shkëlqyeshëm dhe nuk do të ndaloj së vizituari për disa dështime ... por hej më mirë merr parasysh të gjitha dështimet dhe kështu di se ku mund të përmirësohesh kur mundesh

   3.    set92 dijo

    Kjo është në ekran të plotë http://i.imgur.com/ZzTa5dJ.jpg Unë gjithashtu kam hequr shiritin e Windows në mënyrë që të vlerësohet më shumë edhe pse normalisht jam zakonisht me shiritin, por nuk e di nëse të tjerët nuk do ta kenë atë ..

    Dhe këtë tjetër sapo e vura re tani që është kur e keni shfletuesin vetëm në një pjesë të ekranit. http://i.imgur.com/8PrlbXF.png Unë mendoj se do të ishte më mirë të përqendruar në vend të majtas.

    1.    i gjallë dijo

     Faleminderit për reagimet ..

  2.    Manuali i Burimit dijo

   Fytyra e buzëqeshur shtohet nga moduli i statistikave të JetPack. Mund të fshihet me pak CSS nëse shqetëson ...

   1.    set92 dijo

    Jo, kjo ishte vetëm për shkak se fytyra e vogël më dukej kurioze dhe nuk e dija se për çfarë i detyrohej

 15.   giskard dijo

  Ndryshime shumë të mira. Duket bukur dhe më pëlqen shumë. Sidoqoftë, ekziston ende një ngadalësim. Sidomos kur ngarkoni faqen herën e parë. Unë u them atyre sepse e di që janë në prova dhe ata kanë nevojë për atë reagim.
  Vazhdo going

 16.   Maximiliano dijo

  Më pëlqen shumë dizajni i ri.

  Unë vij nga le të përdorim linux.

  Këshilla ime do të ishte të shtoni një tekst ose diçka në shiritin e menusë për versionin celular, le të themi. kështu që shiriti nuk është i zbrazët vetëm me ikonën.

  Pjesa tjetër më pëlqen shumë dizajni dhe bootstrap

  regards

 17.   st0rmt4il dijo

  Ky ndryshim në

  Përshëndetje!

 18.   eliotime3000 dijo

  Dizajni është shumë i mirë, dhe tema është përshtatur shumë mirë në shfletues të ndryshëm.

  1.    eliotime3000 dijo

   Interesante, shkronja që përdor kjo faqe është mjaft e ngjashme me ndërfaqen e Windows Seoge.

   1.    i gjallë dijo

    Epo, ne përdorim vetëm Droid Sans dhe Open Sans ..

 19.   Rajonant dijo

  E shkëlqyeshme, në Netbook Elav duket shumë mirë, përdorim i plotë i hapësirës, ​​dhe në ekranin tjetër (1600 × 900) të gjitha gjërat akomodohen më mirë tani dhe ndjenja e vjetër e boshllëqeve në anët nuk ndihet.

  P.S; Dhe unë them, duke përfituar nga kohët e rimodelimit, kur ata do të shikojnë pastën e dobët!, Sa e shëmtuar ka qenë gjithmonë (e dobishme sigurisht) por e shëmtuar xD

  1.    i gjallë dijo

   Rayonant i shkëlqyeshëm .. faleminderit për reagimet.

 20.   gato dijo

  Ngarkimi dhe shpejtësia e versionit celular u përmirësuan në mënyrë të konsiderueshme, bravo mirë

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit për këshillën

 21.   AleQ. dijo

  Kritikat e mia janë nga pikëpamja personale dhe shpresoj se janë gjithashtu konstruktive.
  - Faqja kryesore dhe e hyrjes është si një lloj thirrje e shpejtë, kjo është mirë. por problemi është se imazhet ilustruese të postimeve janë shumë të mëdha .. gjë që e detyron lexuesin që të rrëshqasë shiritin anësor të shfletuesit për të pasur një përmbledhje të të gjitha postimeve .. .. do të ishte shumë më tërheqëse nëse do të mundeshit shmangni atë, dhe të jeni në gjendje të shihni të gjitha shënimet pa pasur nevojë të rrëshqisni shiritin .. vetëm me një klik të vetëm zgjidhni se cilën na intereson më shumë të lexojmë !!
  Përshëndetje dhe vazhdoni !!

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit për sugjerimin. Më besoni se kjo temë do të vazhdojë të zhvillohet dhe përmirësohet. Mos u shqeteso.

  2.    rafagcg dijo

   Juas! dhe atje lart ata kërkuan të kundërtën, më shumë gjëra në ekran dhe e përgatisin atë për rezolucione 4K. Unë mendoj se kjo gjerësi është e mirë, imazhet më të vogla për 1920 × 1200 sigurisht që jo, unë tashmë e përdor atë me + 120% normalisht gjithçka. Po sikur të ishte mirë janë më shumë rreshta, jo 6 lajme, por nëse hani shumë makineri. Epo, pak nga pak.

 22.   xaviP dijo

  +1 dizajn i lëngshëm dhe shumë i qartë
  IMHO, banderola pas titullit, ajo që thekson një artikull të kaluar, është shumë e gjerë dhe ha shumë ekran (në 1024 px)

  1.    xaviP dijo

   Më vjen keq që dua të them shumë i gjatë, jo i gjerë

 23.   pandev92 dijo

  Butonat XDDD nuk ngarkohen në eksploruesin e internetit

  1.    Manuali i Burimit dijo

   Whatshtë ajo që ju meritoni për përdorimin e Internet Explorer, hahaha.

   Seriozisht, cilat butona?

 24.   set92 dijo

  Dhe për të pyetur ... xD Që komentet të jenë të integruara me Disqus që pashë së fundmi http://www.muylinux.com/ Dhe ishte e dobishme për mua të jepja Disqus My dhe të shihja të gjitha komentet dhe lajmet e reja pa pasur nevojë të kontrolloja disa kuti zgjedhjeje për secilin koment që bëja ose të mos më duhej të merrja atë informacion në email që nuk e dua sepse emaili përdoret vetëm për puno, për atë që është mirë për mua të hyj për të parë lajmet X dhe pastaj të shoh nëse dikush i është përgjigjur ndonjë komenti.

  PS: Nëse nuk më pëlqen të jap ide ose më thuaj kështu që nganjëherë kaloj duke folur ose bëj komente që duket se nënvlerësoj punën e asaj që është bërë deri më tani, e kështu me radhë, por do të doja të më thuash gabimet që kam dhe nëse ka zgjidhje të mundshme, kështu që unë prirem ta bëj atë vetë.

  1.    Manuali i Burimit dijo

   Faleminderit për sugjerimet. Le të shohim, në pjesë:

   1. Gjëja në lidhje me komentet me Disqus, nëse më kujtohet mirë, e kishim diskutuar më parë. Detaji është se me Disqus ne humbasim kontrollin mbi personalizimin e komenteve, dhe siç mund ta shihni ne i kemi ato shumë të personalizuar, duke u shfaqur përdoruesve të diferencuar sipas diapazoneve dhe asaj shtojce që na pëlqen aq shumë sa tregon shfletuesin, sistemin operativ desktop i komentatorit. Me Disqus nuk mund të bënim asgjë nga ato, dhe nga ana tjetër, nuk mund të mendoj për ndonjë avantazh që mund të na ofrojë që kompenson këtë humbje të kontrollit.

   2. Sa i përket kutive të zgjedhjes, unë supozoj se keni parasysh emrin, emailin dhe fushat e faqes në internet, por nuk keni pse t'i plotësoni ato sa herë që komentoni, thjesht futuni me llogarinë tuaj të blogut dhe sistemi automatikisht i plotëson ato për ju. Në fakt nuk e kuptoj se cili është problemi pasi që kështu e keni dërguar këtë koment, dhe në Disqus për të komentuar gjithashtu duhet të plotësoni fusha ose të identifikoheni, kështu që nuk më duket se ka ndonjë ndryshim.

   Nëse ndonjë gjë, ajo që sistemi vendas nuk ka është opsioni për t'u identifikuar me llogarinë tuaj në Twitter ose Facebook, por ne e kemi provuar atë opsion më parë dhe ne e kemi hequr atë sepse kishte shumë defekte (MOS kërkoni kthimin e tyre JU LUTEM: D) .

   3. Nëse jeni duke marrë postë të bezdisshme, përpara se të komentoni, kontrolloni që fushat e njoftimit poshtë formularit të komenteve janë të pashënuara dhe për të anuluar pajtimet që tashmë i keni aktive, do të gjeni opsionin në të njëjtat email.

   Faleminderit përsëri për reagimet, çdo ankesë apo sugjerim tjetër që keni, mos hezitoni t'i ekspozoni ato, të gjitha janë të mirëseardhura. 🙂

 25.   Juan Carlos dijo

  Epo, e vendosa në një artikull tjetër sepse nuk e kisha parë këtë.

  @elav: Unë nuk dua të jem e pakëndshme për ty, por e vërteta është se blogu siç është, për mua, duket i tmerrshëm. Unë nuk e pelqej. Unë mendoj se është mirë që artikujt janë të tillë, në shikim të parë, por vetë dizajni nuk duket mirë, përkundrazi, nuk e shoh mirë.

  1.    Manuali i Burimit dijo

   Çfarë konkretisht nuk ju pëlqen? Nuk më duket se shumë kanë ndryshuar ...

   1.    Juan Carlos dijo

    Nuk më pëlqen kopertina e blogut. Brendësia është shumë e mirë, por mbulesa është e shëmtuar për mua, është sikur nuk më përcjell asgjë. Mund të jetë që një stil me dy kolona do të ishte më i mirë në vend të tre, dhe në hapësirën ku është e treta tani, ju mund të vendosni informacione të tjera në lidhje me blogun. Mos më keqkupto, në shikim të parë ai lloj "vrojtimi" i artikujve është shumë i dobishëm, por vizualisht nuk më bind.

    Gjithsesi, është vetëm një mendim.

    të fala

    1.    Manuali i Burimit dijo

     është sikur nuk më transmeton asgjë

     Unë mendoj se ju e goditi atje. Duket shumë e shurdhër për mendimin tim. Ndoshta me një ngjyrë të çelët të sfondit dhe diçka që i bën elementët të dallohen, të tilla si kornizat ose hijet.

     Unë gjithashtu mendoj se artikulli i paraqitur merr shumë hapësirë. Ai ha rreth 30% të ekranit, dhe së bashku me katër butonat poshtë tij pothuajse i heq artikujt nga sytë, të cilat supozohet se janë gjëja më e rëndësishme. Ju mund të zvogëloni pak gjerësinë dhe të përdorni atë hapësirë ​​të re për të vendosur një panel në njërën anë ku grupohen katër butonat, të cilat mund të kenë ngjyra më të forta, pasi ato tani janë shumë të zbehta.

     E gjithë kjo së bashku do të ishte pak më mirë, nuk mendoni?

     1.    Juan Carlos dijo

      "Afirmative" do të thoshte një mik ushtarak që kam.