Ndryshimet në temën aktuale FromLinux

Për një kohë të gjatë ne nuk e kemi azhurnuar temën aktuale të Blog-ut, dhe rezulton se Pablo (le të përdorim linux) ka bërë disa modifikime që na duken interesante për t'u zbatuar.

Temë e Re_NgaLinux

Dizajni nuk ndryshon në tërësinë e tij, vetëm disa detaje vizuale. Ne shohim disa prej tyre.

Ne kemi eleminuar butonat në pjesën e poshtme të Blogut (Komentet më të fundit / Donacionet / etj.) Dhe i vendosëm në kokë, pranë motorit të kërkimit.

Herën e parë që hyjmë në sit, do të jemi në gjendje të vlerësojmë një Pop Up duke ftuar përdorues të rinj të vizitojnë disa lidhje të rekomanduara. Nëse ata duan të shohin përsëri Pop-Up, ata duhet të pastrojnë Cookies në këtë faqe.

Temë e Re

Siç mund ta shihni, efekti i lëvizjes mbi artikujt ka ndryshuar. Tani ato shfaqen në një mënyrë më elegante duke përdorur fuqinë e CSS3.

Tema e Re1

Kur kemi qasje në një artikull, mund të lexojmë atë që vijon falë një shigjete që kemi vendosur për atë qëllim:

Tema e Re2

Janë shtuar detaje të tjera që nuk janë zbatuar tani për shkak të vetive të vjetra të CSS që i zëvendësojnë ato (diçka që do ta korrigjoj në ditët në vijim).

Ne kemi modifikuar pamjen e butonave, disa ikonave dhe elementeve të tjerë në artikuj dhe temën në përgjithësi.

Janë bërë rregullime të rëndësishme, të tilla si Redaktorët kur vendosni një Butoni i shkarkimit, automatikisht do të përqendrohet në artikull.

Butoni Shembull

Pavarësisht nga të gjitha këto lajme, duhet të them se po punojmë për një dizajn të ri për blogun, me funksionalitete të reja dhe detaje vizuale, të cilat do të publikohen në muajt në vijim. Ne duam ta provojmë mirë, kështu që do të duhet pak kohë.

Si gjithmonë, çdo problem që ata paraqesin na raportohet në mënyrë që ta rregullojmë atë sa më shpejt të jetë e mundur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

38 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Tesla dijo

  Më pëlqejnë miniaturat e artikujve. Shume bukur

  1.    le të përdorim linux dijo

   Faleminderit, më vjen shumë mirë që ju pëlqejnë!
   Me elav pak kohë më parë po kërkonim t'i azhurnonim. 🙂
   Perqafo! Paul.

 2.   Canales dijo

  Faleminderit shumë për ndarjen e artit tuaj dhe kohën tuaj me të gjithë.

  shëndetësor

  1.    le të përdorim linux dijo

   Ju jeni të mirëpritur! E vërteta është se ishte një përpjekje milingone që po bëja për disa javë. 🙂
   Perqafo! Paul.

 3.   auroszx dijo

  Epo ... Unë nuk e shoh logon, apo butonat e dhurimit, etj. ne krye. Unë tashmë jam kujdesur për shpëlarjen e cache të Chromium. Sidoqoftë, në Firefox duket në mënyrë perfekte. Në Chromium dhe Midori unë shoh butonat në faqen kryesore, por ende nuk e shoh logon.

  1.    diazepani dijo

   Idem

   1.    i gjallë dijo

    Problemi i Logos tashmë duhet të rregullohet. Amazingshtë mahnitëse, aq e përparuar sa Chromium është dhe nuk mund të bëjë gjëra që Firefox i bën me sytë e mbyllur.

    1.    diazepani dijo

     Pas pastrimit të memorjes së fshehtë, ajo punon në krom.

     1.    auroszx dijo

      Njëjtë këtu, si në Chromium ashtu edhe në Midori ... Unë i dua ndryshimet.

 4.   Xhasmani dijo

  Dizajni më duket i shkëlqyeshëm, 10 pikë, por unë kam një vëzhgim të vogël me ngjarjen e rri pezull në artikujt që mbivendoset një dritare me emrin e artikullit dhe efektin e ri që u shtua. Sipas mendimit tim, për mendimin tim modest, ngjarja pezull duhet të zhduket me pop-up. Epo ai pak detaj dhe faleminderit për përpjekjet që bëni duke ndarë në këtë blog ^ _ ^

 5.   Manuel R. dijo

  Duket mrekullueshëm, më pëlqen =)

  1.    le të përdorim linux dijo

   Faleminderit, Manuel!

 6.   Joaquin dijo

  Përshëndetje Elav, shumë mirë!
  Më pëlqen shumë vrojtimi i artikujve në hover.
  Kam një PROBLEM: Nuk mund të shoh butonat «Hyrja në Donacione Na ndiqni» duke përdorur Firefox 26.0

  1.    i gjallë dijo

   A nuk i shihni pranë motorit të kërkimit në kokë?

   1.    Joaquin dijo

    Përshëndetje, tani ata janë.

  2.    le të përdorim linux dijo

   Sy! Ato shfaqen vetëm në faqen kryesore. 🙂
   Kjo është kështu sepse hyrja dhe të dhënat e rrjeteve sociale shfaqen në shiritin anësor në artikuj.
   Gëzuar! Paul.

 7.   Akira kazama dijo

  Tani punon më mirë me Opera, shumë mirë.

 8.   daeko dijo

  Në Chromium Version 28.0.1500.71 logoja Fromlinux nuk shfaqet ..

 9.   pandev92 dijo

  Itshtë ndjenja ime apo komenti i fundit është zhdukur? Unë shkruaj nga ie11, do të provoj më vonë me opera 18.

  1.    i gjallë dijo

   Po Lidhja u hoq sepse sipas disave, nuk ishte e nevojshme .. Si mendoni?

   1.    le të përdorim linux dijo

    Hehe…'SHTecess E Panevojshme… NUK JEMI TARINGA! Haha
    Nah, seriozisht ... Unë nuk shoh shumë përdorim për të, me të vërtetë ... por është e diskutueshme.
    Perqafo! Paul.

   2.    pandev92 dijo

    Epo, nuk është e nevojshme, vetëm se nganjëherë do të doja të dija se cili është diskutimi i fundit, pa pasur nevojë të hyj në secilin prej artikujve xd, unë do të duhet të përdor panelin e komenteve, për të parë XD

 10.   sieg84 dijo

  në mini opera duhet të klikosh (trokit? Unë nuk e di se si e thonë në ekranet me prekje) në logon e komenteve të bëra në artikull për të hyrë në artikull.
  Po e di, klikoni në imazh ose titull dhe dërgojeni përsëri te desdelinux.net

 11.   biskotë dijo

  Unë gjithashtu nuk i shoh komentet e fundit, a e kanë hequr atë?
  Ah! dhe megjithëse kam një matematikë të mirë, kapja më shënon një gabim SHUMY shpesh, kështu që ka artikuj në të cilët nuk mund të komentoj.

  1.    biskotë dijo

   E shoh që është botuar
   Duket si një temë më "katrore" për të thënë, më pëlqejnë butonat pak më të rrumbullakët. Edhe pse nuk e di nëse është sepse jam në Windows.
   Detajet e faqes në shtëpi… mirë!

   1.    le të përdorim linux dijo

    Po, ne do të përfshijmë gjithashtu një "Udhëzues për Fillestarët" në Linux. Blog-u është shumë "i çuditshëm", i cili nga njëra anë është i mirë, por nga ana tjetër i frikëson ata që sapo po fillojnë dhe as nuk e dinë se çfarë është një distro ose një mjedis desktop.
    Kjo është ajo që unë do të vë veten në këto ditë ... shkruaj udhëzuesin e lumtur. 🙂
    Gëzuar! Paul.

    1.    Joaquin dijo

     Në rregull, më pëlqen ideja.

    2.    biskotë dijo

     Pajtohem plotësisht. Unë tashmë pashë butonin në krye 😉

    3.    biskotë dijo

     Harrova Unë mendoj se ata duhet të heqin pjesën në lidhje me ekranet blu dhe viruset, më duket se FromLinux është një komunitet mjaft i hapur dhe se është më mirë të nxjerrësh në pah virtytet e GNU / Linux sesa të nxjerrësh në pah gabimet e të tjerëve.

     1.    Joaquin dijo

      Nëse është e vërtetë. Nuk ka nevojë të bëhen krahasime me sistemet e tjera dhe aq më pak të merren defektet e tyre si argumente. Ndërsa kjo tërheq njerëzit dhe janë ato defekte të tjera të OS që janë arsyeja pse ata vendosin të migrojnë në GNU / Linux, ka gjëra më të mëdha për t'u marrë parasysh.

      Pajtohem që ato ndryshojnë atë pjesë të viruseve dhe ekraneve blu. Fjalë të tilla si: të lira, të sigurta, të adaptueshme mund të përfshihen.

      Kurdoherë që janë bërë ndryshime të rëndësishme në blog, lexuesve u jepet mundësia të japin mendimin e tyre dhe të jenë në gjendje që të gjithë të zgjedhin kursin e tyre në mënyrën më të mirë. Unë tashmë kam dhënë mendimin tim, shpresoj që kjo të debatohet në një mënyrë të mirë.

    4.    lecovi dijo

     Pablo, nëse dëshiron do të të jap një dorë, më thuaj çfarë të bëj dhe do të të ndihmoj!

     Përshëndetje!
     LUANI.

 12.   jupa1986 dijo

  lidhja newbie ju çon në 404

  1.    le të përdorim linux dijo

   Po ... është në ndërtim e sipër ... Unë do ta rregulloj atë. Unë isha duke pritur për elav për të ngritur temën.

 13.   rrjetë pa vafë dijo

  Ky është blogu më i mirë linux që kam njohur ndonjëherë, urime për përpjekjen tuaj! 😀

 14.   pandev92 dijo

  Duket e pabesueshme që në Chrome nuk shkova vetëm, por në Internet Explorer nëse., Epo.

 15.   të nuancuar dijo

  Bukuroshe! 😀

 16.   eliotime3000 dijo

  : shtangur:

  Vetëm më lejoni t'ju përgëzoj për bërjen e një pune kaq të mirë, duke bërë një ndryshim të shkëlqyeshëm në temën e blogut.

  Dhe nga rruga, tani ata kanë ditur se si të përfitojnë nga hapësira e lirë që ishte në pjesën e sipërme të logos

 17.   Algave dijo

  Kam vërejtur se nuk tregon më ambientin e desktopit në komente (komenti im tingëllon shumë OffTopic). : f