Ndryshimi i mundshëm i serverit për blogun

Përshëndetje për të gjithë përdoruesit e blog-ut:

Këto ditë mund të keni vërejtur që blogu ka pësuar rënie të vazhdueshme, duke dalë në një faqe që na tregon Gabim i brendshëm i serverit nga koha ne kohe. Çështja është se, pas bashkimit të Nga Linux me Le të përdorim LinuxMe sa duket ngarkesa në server është rritur në një mënyrë të pabesueshme.

Historia përsëritet. Na ka ndodhur me a2hosting, një ofrues i mirë i pritjes që nuk mund të merret me trafikun që Nga Linux gjeneruar dhe kemi lëvizur në Hostgator aty ku e shihni, është më shumë e njëjtë.

Plani aktual në të cilin kemi Hostgator Kjo nuk na lejon të shkallëzojmë më tej sa i përket Hardware, kështu që ne jemi në një udhëkryq. Për momentin ne po vlerësojmë duke provuar alternativa të tjera, ofrues të tjerë të shërbimeve, duke u përshtatur siç është logjike me një pagesë vjetore të lejuar.

Ne kemi bërë disa teste dhe kemi nevojë për ndihmën e të gjithë juve në një mënyrë shumë të thjeshtë: E tëra çfarë ju duhet të bëni është të lundroni http://justice.desdelinux.net (Mos pyesni nga vjen drejtësia, nuk do ta kuptonit) U_U.

Në atë drejtim do të jeni në gjendje të shihni një kopje të saktë të këtij blogu deri në një moment të caktuar. Nëse janë regjistruar në Nga LinuxAta mund të përdorin emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin e tyre të zakonshëm dhe do të ishte mirë që ata të eksperimentojnë, të përpiqen të stresojnë sa më shumë sitin, për të parë deri në çfarë mase mund të arrijë konsumi.

Nëse testet shkojnë mirë, atëherë kalojmë te ai server, sepse gjithçka që duam është të ofrojmë një shërbim cilësor.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

39 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   nje tjeter dijo

  Epo, meqë ata insistojnë, a del DDoS? jajajajaj XD

  1.    Pi duhan dijo

   hahaha ti me vodhe fjalet e mia per te menduar te njejten gje (DDoS) XD

   #OpFromLinux

   LOL

   1.    le të përdorim linux dijo

    Anonim dreqi… haha!

 2.   peterçeko dijo

  Testimi: D.

  Për këto probleme nga desdelinux.net i kam paralajmëruar para dy muajsh

  1.    peterçeko dijo

   Për momentin faqja është shumë e shpejtë http://justice.desdelinux.net/
   Niceshtë bukur nga Republika Çeke

 3.   Charlie Brown dijo

  Përshëndetje elav, sapo hapa të dy URL-të dhe në "drejtësi" vërej një vonesë të caktuar në sinkronizim: 3 postimet e para të origjinalit mungojnë, nuk e di nëse kjo është në atë që prisnit, por është problemi i vetëm që shoh. Përndryshe, "drejtësia" më ngarkon çuditërisht shpejt, duke marrë parasysh "bandën tonë të ngushtë".

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Në të vërtetë nuk është në sinkronizim me këtë ... është thjesht kloni i djeshëm i blogut, domethënë një faqe me një bazë të dhënash tjetër, vetëm për t’u testuar.

   Dhe po, deri më tani funksionon me të vërtetë të shpejtë dhe se unë ende nuk kam optimizuar Apache ose MySQL ose PHP në server

 4.   rafagcg dijo

  Përshëndetje!! ky server po bën mirë për momentin.
  dje pasdite fatale nga Spanja.
  Po përpiqem të kontaktoj Elav privatisht dhe nuk ka asnjë mënyrë. Në publik është e lehtë.
  Dikush mund të më japë postën elektronike në ea1gcg # gmail_com ose nga G +? është të ndihmosh në një temë.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Emaili juaj tashmë ka mbërritur, unë do t'ju përgjigjem tani dhe do të shoh nëse jeni në internet në GTalk.

  2.    le të përdorim linux dijo

   E çmendur ... edhe nga Belgjika ... shumë e ngadaltë.
   Ky Alejandro… haha!
   Perqafo! Paul.

 5.   elendilnarsil dijo

  Po bëj krahasime dhe "Drejtësia" është padyshim një ngarkesë shumë më e shpejtë, veçanërisht forumi (një plumb). Por te "drejtësia" mungojnë tre postimet e fundit. Unë mendoj se do të jetë një gjë sinkronizimi.

  1.    elendilnarsil dijo

   Nga rruga, unë e urrej të shoh ato .pngs pranë emrit tim, por nuk kam më laptop dhe përdor gruan time, e cila preferon Windows. 🙁

  2.    tarkuin dijo

   Mungesa e sinkronizimit me artikujt e fundit është e qartë për faktin se faqja në internet e drejtësisë është vetëm për prova dhe blogu nuk është zhvendosur në të.
   Për sa i përket navigimit është e shkëlqyeshme, të paktën nga celulari im me dmth nga WP8, uebi i zakonshëm kërkon pak kohë për tu hapur dhe në drejtësi është çështje maksimale 1 -2sec, urime dhe vazhdo punën e mirë.

   1.    KZKG ^ Gaara dijo

    Faleminderit shumë për reagimet
    Dhe po po me të vërtetë, kjo është pikërisht arsyeja pse nuk ka një sinkronizim të tillë, është vetëm një klon i blog-ut për të provuar ...

  3.    pandev92 dijo

   merrni parasysh që nuk e mbështet trafikun që ka deri më tani desdelinux origjinal.

   1.    KZKG ^ Gaara dijo

    Po sigurisht, por për këtë ne po përgatisim serverin

 6.   gusha dijo

  Unë hapa 30 lidhje në URL-në alternative dhe ato u ngarkuan pa problem, shpejt.
  Navigimi është i rrjedhshëm
  Perqafim

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Faleminderit për komentin ^ - ^

 7.   malajat dijo

  Përshëndetje miq, unë kam përdorur "drejtësinë" tënde për disa orë dhe funksionon shumë më shpejt, kam hapur shumë artikuj në skeda të ndryshme dhe të gjithë janë hapur shumë shpejt, ndiej një përvojë më "të rrjedhshme", me kënaqësi do të vazhdoj të shfletoj për të raportuar ndonjë risi.

  Urime për bashkimin, ato janë blogu më i mirë për Linux!… Ju lutemi mos harroni udhëzimet e Ardorit të Pablo.

  të fala

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Faleminderit për komentin

 8.   Anibal dijo

  Sigurohuni që të përdorni sa më shumë cache të jetë e mundur, si cloudflare, cdn, etj.

  1.    Manuali i Burimit dijo

   Cache është përdorur tashmë, CloudFlare nuk është por do të ishte mirë; Meqenëse e aktivizova atë në blogun tim personal, shpejtësia u rrit dhe konsumi i burimeve dhe gjerësia e bandës ra. Unë gjithashtu mendoj se do të ishte një ide e mirë, por le të shohim se çfarë mendojnë administratorët.

 9.   juanli dijo

  Të paktën kalimi në lidhje ose artikuj është i mirë, diçka që ka dështuar pak në DesdeLinux ditët e fundit!
  Urime me të gjitha ndryshimet e bëra (DHE ato që vijnë) në faqe.

  Përshëndetje!

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Ju faleminderit.
   Me sa duket dhe nga gjithçka që kam lexuar, kjo 'Drejtësi' bën mrekulli

 10.   James_Che dijo

  Mund të përpiqeni të na shpjegoni se nga vjen 'drejtësia' :: thatsuspicious :: XD, nuk dëmton të mësosh diçka të re

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Unë e quaja atë server Drejtësi sepse është emri i një meca Gundam
   Shtë një zakon që elav dhe unë e kemi pasur prej vitesh.

 11.   kondur05 dijo

  Mendova se ishte për shkak të armikut të fundit të samurait Afro, po sikur të kishit fituar? kaq shpejt XD

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Për vite me radhë ne kemi përdorur emrat e mecas Gundam (Suit dhe 00) për emrat e serverit tonë

 12.   Miguel dijo

  Epo, drejtësia është shumë më e shpejtë ……… -

 13.   Zironide dijo

  Për momentin po shkon një mijë!

 14.   gato dijo

  shpejt si një plumb

  1.    gato dijo

   Le të shpresojmë se mund të trajtojë trafikun që ka faqja

 15.   rodrigo satch dijo

  Nuk është për asgjë, por ammm kam pasur përvoja shumë të këqija me ato të "http://www.cyberwurx.com/" e cila është vendi ku pritet Drejtësia, nëse doni një rekomandim të mirë të një serveri të mirë dhe gjithashtu shumë të lirë më shkruani; D ose përgjigju këtij postimi

  1.    alezardstar dijo

   Natën e mirë, Rodrigo.

   A mund të më tregoni për serverin për të cilin po flisni, ju lutem?

   Në faqen time janë lidhjet për profilet e mia sociale.

   Ju faleminderit.

 16.   Nemo dijo

  Ishte mjaft mirë në 30 minuta që e përdora, por a nuk po shkon mirë sepse nuk duhet të ketë shumë prej nesh që hyjnë në "drejtësi" në të njëjtën kohë, në kundërshtim me atë që ndodh me serverin zyrtar?

 17.   eliotime3000 dijo

  Serveri Justice është shumë i mirë, por shpresoj të mos mbingarkohet si ky host që ka serveri aktual.

 18.   st0rmt4il dijo

  Navigimi pa probleme në URL-në e re