Ndryshoni pamjen e Grub me Oxygen Grub2 Theme

Edhe pse personalisht unë pothuajse kurrë nuk ndryshoj asgjë në argat, Kjo temë më pëlqeu shumë, dhe nëse jeni përdorues i KDEEpo, do të të pëlqejë shumë më shumë se unë.

Fatkeqësisht nuk munda të marr një screenshot Kështu që ju mund të shihni se si doli, por unë ju lë imazhin që na jep autori. Ishte e njëjta gjë, por ka logon e Debian. Rezultati është i bukur

Instalimi.

Në thelb gjithçka që duhet të bëjnë është të zbresin këtë skedar. Sapo të bie, e zbërthejmë dhe hapim një terminal ku vendosim:

$ sudo /home/usuario/carpeta_del_fichero/Oxygen/install.sh

Shkrimi do të kujdeset për pjesën tjetër për ne.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

11 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Guxim dijo

  Haha aq mirë sa dje nuk munda të të qij këtu apo jo? haha duhej të isha viktimë e psikologjisë së lirë haha.

  Z. elav duke i vendosur gjërat me stilin KDE, mendoj se duhet t'i shkrepni një foto.

  Epo, le të shohim nëse zgjohem dhe e instaloj

  1.    elav <° Linux dijo

   Njeri, e mira duhet pranuar. Unë ju them më shumë, nuk kam asgjë kundër KDE, ka vetëm dy gjëra që nuk më pëlqejnë:
   - Konsumi i tij i lartë.
   - Jo gjithçka është aq e thjeshtë sa në Gnome.
   Jashtë kësaj, unë gjithmonë kam thënë se është desktopi më i mirë dhe më i plotë i GNU / Linux.

 2.   mac_live dijo

  Pufff, unë përdor fedora 16 të mirat e mia, po ju shoh për rreth 1 muaj, dhe sot jam i interesuar të modifikoj grub dhe shoh që nuk ka një ikonë fedora për ta modifikuar, a do të ketë ndonjë mënyrë tjetër? apo do ta lini opsionin tim pa ikonën?

  Grax dhe blog është shumë i mirë, të gjitha shumë mirë.

  1.    elav <° Linux dijo

   Çfarë ikone merrni? Ndoshta modifikimi i diçkaje mund të arrihet ...

 3.   KZKG ^ Gaara <° Linux dijo

  Unë do të duhet të shoh se si ta instaloj Grub2 në Arch, në vend të Grub1 që është ai që mendoj se kam instaluar ...

  1.    elav <° Linux dijo

   Dreq jam vonuar, as sepse je duke u rrotulluar mijito ..

 4.   Anibal dijo

  A di dikush se si ta çinstaloj këtë temë? Nuk më pëlqen se si duket, përveç kësaj e vë re shumë ngadalë për të zbritur nga një opsion në tjetrin

  1.    Pushim dijo

   Unë do të lija të njëjtin koment.
   +1

  2.    Pushim dijo

   Përsëri mirë. Epo, "çinstalo" jo saktësisht, por gjeta që redaktimi i skedarit të tekstit / etc / default / grub kishte një rresht që thoshte "GRUB_THEME = / boot / grub / themes / Oxygen / theme.txt". Unë e kam komentuar atë duke vendosur një #, si kjo: "# GRUB_THEME = / boot / grub / themes / Oxygen / theme.txt"
   dhe kjo është e gjitha, ajo temë është çaktivizuar.

   PS: Duhet të ekzekutoni update-grub ose update-grub2 që ndryshimet të hyjnë në fuqi.

   1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

    Mirësevini në faqen tonë
    Faleminderit për këshillën… elav Ai është ai që e instaloi këtë, posa të bëjë disa prova, ai me siguri do të publikojë një artikull tjetër se si ta çinstaloni atë ...

    Faleminderit shumë për gjithçka.
    Përshëndetje dhe shpresojmë të vazhdojmë leximin këtu

   2.    Anibal dijo

    Faleminderit ! më në fund e kisha bërë atë me grub customizer gjithashtu një mundësi që thotë të njëjtën gjë, zgjidh atë dhe voila