Ndryshoni Amarok Splash për një tjetër

Disa ditë më parë një lexues i yni (nano) më bëri disa pyetje në lidhje me KDE, sugjerime për Tutorials për çfarë mund të bëja KDE, ky është njëri prej tyre

AmarokAi lojtar për KDE që kishte (për mendimin tim natyrisht) kulmin dhe momentin e tij të lavdishëm kohë më parë, ka ende shumë ndjekës dhe tifozë. Tani do të shohim se si të bëjmë diçka kaq të thjeshtë, por në të njëjtën kohë diçka që shumë duan: Ndryshoni Amarok Splash.

Ne do ta vendosim këtë tjetër:

Epo ... këtu janë hapat.

1. Hapni një terminal, në të shkruani sa vijon dhe shtypni [Hyni]:
wget https://blog.desdelinux.net/wp-content/uploads/amarok-splash.jpg && cp amarok-splash.jpg /usr/share/apps/amarok/images/splash_screen.jpg

2. Kjo do të kërkojë fjalëkalimin tuaj, shtypni atë dhe shtypni [Hyni] edhe njehere.
3. GATI !!!

Tani mund të hapet Amarok, ju do të shihni se Splash është një tjetër

Nëse dëshironi të vendosni disa të tjera në vend të asaj që unë ju tregoj, thjesht duhet ta kopjoni atë në dosje / usr / share / apps / amarok / images / me emrin "splash_screen.jpg«, Në një mënyrë të tillë që ata të zëvendësojnë ose të mbishkruajnë atë që ekziston me atë emër.

Spërkatja që unë ju tregoj është vepër e ricardorivau l, shumë faleminderit për këtë punë

Asgjë tjetër
të fala

PD: Për më shumë spërkatje për Amarok këtu mund të kërkoni: Spërkatni Amarok në KDE-Look.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

10 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Guxim dijo

  Po shkarkoj atë sfond anime dhe shoh nëse ai kompjuter nuk më jep gomarin për të vendosur Arch

  1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   Ajo që po kërkoni është një justifikim për të përdorur Windows HAHA.

 2.   Guxim dijo

  http://kde-look.org/content/show.php/Grey+Amarok+Splash?content=69586

  Zotërinj administratorë, doni që unë ta vesh këtë të drejtë?

  1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   HAHAHAHAHA Kjo nuk është aspak e keqe, jo hehe ... çfarë, unë nuk e përdor Amarok, ajo më konsumon fjalë për fjalë më shumë se dyfishi se sa konsumon Clementine, Amarok për mua është i vdekur dhe i varrosur 😀

   1.    Guxim dijo

    Nuk më pëlqen emos, faleminderit

 3.   truko dijo

  Niceshtë bukur por unë e përdor këtë http://kde-look.org/content/show.php/RedHead+Amarok?content=128491

  1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   wow që nuk e njohin atë, ai është mjaft i ftohtë

 4.   Luweeds dijo

  Shumë i pashëm, unë do të lë tuajin për një kohë të paktën hehe

  1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   Faleminderit
   Shfrytëzoj rastin të ju falenderoj për të gjitha RT-të që bëni .. vërtet, shumë faleminderit për këtë 🙂

 5.   Luani dijo

  Çantat