Ndryshoni temën e menaxherit të mesazheve Empathy

Unë ju sjell këtë postim në lidhje me klientin e mesazheve të menjëhershme Ndjeshmëri, siç e dini Empatia është një menaxher i shkëlqyeshëm i bisedë të rrjeteve sociale (Facebook, Google Chat, Messenger, ndër të tjera), i njëjti që vjen i instaluar paraprakisht në Ubuntu duke dhënë një integrim të shkëlqyeshëm midis të dyve.

César Bernardo Benavidez Silva është një nga fituesit nga konkursi ynë javor: «Ndani ato që dini për Linux« Urime! Të shqetësuar për marr pjesë dhe jepni kontributin tuaj për komunitetin, siç bëri César?

Ndër risitë e Empatisë, ne zbulojmë se mund të ndryshojmë temën e dritares së bisedës, megjithatë ne gjejmë vetëm 5 tema të paracaktuara, të cilat edhe pse tregon një stil të mirë, ne gjithmonë kërkojmë të përmirësojmë Ubuntu-n tonë personalisht duke mbajtur një ekuilibër të duhur midis performancës dhe pamja vizuale -, kjo është arsyeja pse në këtë post do t'ju tregoj se si mund ta ndryshojmë temën e Empatisë, duhet të marrim parasysh se Empatia na lejon të instalojmë tema nga Adium (një menaxher falas bisede), instalimin e temave është shumë e thjeshtë dhe ne mund të zgjedhim nga ato ekzistuese, për të cilat duhet të bëjmë vetëm sa vijon:

1. - Ne shkojmë në faqe Adiumi.

2. - Pas kësaj, ne shkojmë në rrugën e mëposhtme: /home/(user)/.local/share/adium/message-styles/, nëse dosja nuk ekziston (si në rastin tim) ne mund ta krijojmë atë pa probleme.

3. - Ne shkarkojmë temën që duam nga faqja Adium, tema do të shkarkohet në një skedar .zip, i njëjti me të cilin duhet të zbërthejmë dhe kopjojmë dosjen në rrugën e treguar në hapin 2.

4. - Tani duhet të shkojmë vetëm te dritarja e Ndjeshmërisë> Redakto> Preferencat> Tema dhe të zgjedhim temën e zgjedhjes sonë, mos harroni në disa raste duhet të rinisni dritaren e bisedës për të aplikuar ndryshimet.

Dhe kjo është gjithçka që duhet për të ndryshuar temën e Empatisë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Sergio Viatela dijo

  Nëse shtegu /home/(user)/.local/share/adium/message-styles/ nuk funksionon, ata gjithashtu mund ta bëjnë këtë si kjo

  sudo mkdir / usr / lokale / aksion / adium

  stilet sudo mkdir / usr / local / share / adium / mesazh

  pasi të jenë krijuar dosjet, ruajeni si / usr / local / share / adium / stilet e mesazheve

 2.   Renato dijo

  Mik, faleminderit, u ndal nga, ajo ka punuar për mua herën e parë!

 3.   Erick dijo

  Shok shumë i mirë por nuk funksionoi në rastin tim 🙁 Provova dosjen personale dhe dosjen usr. si rrënjë dhe rifillimi i ndjeshmërisë, por nuk funksionon 🙁 Unë përdor Fedora 20 me gnome-shell. Faleminderit mik do të vazhdoj hetimet.

  1.    le të përdorim linux dijo

   Përshëndetje Erick!

   Për disa ditë ne kemi vënë në dispozicion një shërbim të ri pyetjesh dhe përgjigjesh të quajtur Pyesni FromLinux. Ne sugjerojmë që ta transferoni këtë lloj konsultimi atje në mënyrë që i gjithë komuniteti t'ju ndihmojë për problemin tuaj.

   Një përqafim, Pablo.