Jemi gati 4 vjeç: Na ndihmoni të qëndrojmë në internet.

Nga Linux Ai do të mbërrijë nga 4 korriku deri në 4 vitet e tij në internet. Duket e lehtë të thuash, duket pak, por shumë punë na ka kushtuar për të arritur këtu, dhe të them të drejtën, gjithçka ka qenë e mundur falë jush, por para se të arrij falënderimet do të doja të them diçka tjetër.

Nga Linux u bë një blog i komunitetit, diçka që ne kurrë nuk e kishim parashikuar në fillim. Në skenarë të ndryshëm unë gjithmonë kam thënë që një blog është një projekt që nuk ka presion, se nuk ka asnjë angazhim, që autori i tij shkruan kur mundet dhe si dëshiron, dhe ju mbetet juve, lexuesve të lexoni ose jo

Sidoqoftë, me DesdeLinux ndodh që të ndiejmë se u detyrohemi diçka lexuesve tanë. Ne kemi vërejtur që në kohët e fundit kemi ulur pak nivelin e shumë artikujve tanë, madje kemi botuar më rrallë (për arsye të ndryshme), dhe e vetmja gjë që mund të bëjmë është të ofrojmë një falje të sinqertë për këdo që ndjehet i mërzitur nga ajo, sepse siç thashë më parë, arritja këtu nuk ka qenë aq e lehtë sa mund të duket.

Komuniteti ynë ka pasur shumë anëtarë, madje shumë, ata nuk janë më midis nesh ose nuk marrin pjesë si më parë, por ka qenë falë saj, për ju, që ne kemi qenë në gjendje të vazhdojmë në internet gjatë gjithë kësaj kohe.

Ndihma ka ardhur nga shumë vende, në shumë mënyra. Ose bashkëpunoni me artikuj, me reagime, me sugjerime dhe madje me dhurime të shumave të vogla parash që kemi përdorur për të paguar për domenin dhe pritjen. Dhe ky vit nuk është përjashtim, ne kemi nevojë për ndihmën tuaj.

Kushdo që mund dhe dëshiron të bashkëpunojë përmes një donacioni të vogël, thjesht ndiqni këto udhëzime. Ne ritheksojmë për ata që duan, por nuk munden, që asgjë nuk ndodh, ne më mirë se kushdo e kupton se sa e vështirë është të dërgosh para përmes internetit në shumë vende.

Si gjithmonë, ne do të vendosim një Vegël me progresin e dhurimeve dhe totalin e mbledhur, i cili nuk i kalon 250 dollarë. Dhe kjo është e gjitha .. vetëm faleminderit që sapo lexuat këtë artikull.

Një përqafim i ngrohtë nga i gjithë stafi i blogut.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

30 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   mat1986 dijo

  Mos kërkoni falje nëse botojnë më pak ose nëse cilësia e artikujve ka rënë. E kuptoj që ata kanë arsyet e tyre për këtë dhe, personalisht, nuk më shqetëson aspak. Për më tepër, unë gjithmonë kam pasur idenë të postoj për diçka, por ndihem sikur jam një noob aq i mirë sa preferoj t'ia lë profesionistëve. Unë kam thënë shumë herë që kam mësuar kaq shumë në këtë faqe dhe do të ishte mirë ta shoh atë të gjallë për një kohë të gjatë. Unë sinqerisht shpresoj që ata të arrijnë qëllimin ekonomik që u nevojitet dhe të vazhdojnë me cilësinë e lajmeve të tyre, se unë jam i ngopur me ta

  1.    i gjallë dijo

   mat1986, faleminderit për komentin tuaj, uroj që të gjithë të mendojnë kështu. Siç thashë, unë kam një mendim shumë të ngjashëm me tuajin, por me DesdeLinux ndihet ndryshe, ne ndiejmë se gjithmonë i detyrohemi diçkaje, kështu që i kërkojmë falje të gjithëve që na ndjekin.

   Një përshëndetje

 2.   Synflag dijo

  Imagjinoj që nuk ka rroga, nëse keni nevojë për pritje (e supozoj nga figura), më dërgoni një email që mund t'ju ofroj VPS me një kosto shumë të ulët vjetore ose mujore.

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit për propozimin. Atëherë unë ju shkruaj të dini ofertën tuaj

   1.    SynFlag dijo

    Unë nuk kam marrë ndonjë email elav

    hackingthesystem4fun@gmail.com

 3.   Carlos Gonzalez Cortes dijo

  Si gjithmonë i gatshëm t'ju ndihmojë, edhe nëse është nja dy dollarë, unë e di që do të përdoret mirë.
  Ky blog ka qenë gjithmonë leximi i shpeshtë për mua, edhe pse përmbajtja ndonjëherë mungon, kufizimet kuptohen në mënyrë të përsosur. Kufizime sidomos të kohës, për diçka në rastin tim nuk e kam motivuar kurrë që të shkruaj këtu ... mbase është koha.

  Përshëndetje me shumë mirënjohje, nga Kili!

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit një milion Carlos .. çdo pak është shumë për ne ..

   Një përqafim

 4.   Federico Antonio Valdes Toujague dijo

  Përshëndetje Elav !!!. FromLinux është një blog emblematik në Linux dhe Softuerin e Lirë në përgjithësi. Shtë një referencë për shumë site të tjera që trajtojnë të njëjtat tema. Shpresoj të plotësoni paratë e nevojshme në mënyrë që një sit kaq i mrekullueshëm të vazhdojë të funksionojë. Suksese dhe një përqafim i madh.

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit Fico! Ju keni munguar në këto pjesë.

 5.   Ruso dijo

  Unë vërtet kam 1 muaj që di për blogun, unë e dua Linux-in dhe e dua blogun tënd, duket shumë e pastër dhe interesante, vazhdo dhe faleminderit shumë që na ke dhënë gjënë më të çmuar sot

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit Rus për ndalimin dhe komentimin.

 6.   Koprotk dijo

  Besoni tek unë, në vitet e mëparshme nuk mund të ndihmoja. Por këtë herë do të jetë ndryshe.

  të fala

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit!! 😀

 7.   çaparal dijo

  Unë mendoj se është blogu më i mirë në lidhje me GNU / Linux që është shkruar në Net, edhe pse më pak vepra janë botuar se më parë. Por për ata që duan të mësojnë diçka, ata kanë mjaft material për të studiuar.

  1.    i gjallë dijo

   Eshte interesante. Ne duhet të gjejmë një mënyrë për të bërë që artikuj të vjetër shumë të dobishëm të kthehen në pikëpamjen e përdoruesve (edhe pse kjo është ajo për të cilën rekomandohen), sepse siç thoni ju, këtu mund të gjeni shumë informacion të botuar edhe vite më parë .. për komentin.

  2.    Dasht Alejandro Sandin Vargas dijo

   Pajtohem me ty, unë kam kontribuar tashmë me dy twits dhe publikime në Facebook, më dhemb që nuk mund ta bëj financiarisht.
   Edhe një herë, solidariteti do ta çojë përpara këtë blog të shkëlqyeshëm Linux
   Urime kolektive

 8.   liher dijo

  Përshëndetje, po përpiqem të kontaktoj emailin që ju keni dhënë në lidhjen në udhëzime dhe nuk funksionon për mua ... a mund të më tregoni se si t'ju kontaktoj? një përshëndetje

  1.    i gjallë dijo

   Unë të kam dërguar një email, më thuaj nëse të arrin .. Përshëndetje

 9.   Krishtlindje dijo

  Le të shpresojmë se ata do të marrin mjaft fonde, sepse ata kanë artikuj shumë të mirë në internet dhe ju jeni një pikë referimi për sa i përket portaleve të softverit të lirë spanjisht-folës.

 10.   Guille dijo

  Nëse ofruesi juaj i shërbimit operon në Evropë, a ka ndonjë mënyrë që ata të pranojnë pagesa në emrin tuaj duke transferuar në euro në mënyrë që të mos kalojnë përmes ndërmjetësve financiarë ose komisioneve për shkëmbimet e valutave?

 11.   Krlos kmarillo dijo

  Sa shpejt kaloi koha, unë ndjek elav nga blogu i jetës linuxmint.

  1.    i gjallë dijo

   : Ose sa gjatë kësaj ... faleminderit që qëndrove këtu

 12.   eliotime3000 dijo

  Unë kam qenë disi i distancuar nga komuniteti GNU / Linux për një kohë të gjatë, kështu që tani jam përqendruar në specializimin në dizajnin grafik. Deri më tani kam në pritje të programeve të njohura në GNU / Linux që nuk njihen nga përdoruesit e Windows.

  Tani, me më shumë durim, do të kërkoj një lajm të mirë për blogun.

 13.   Jezusi Perales dijo

  Unë me të vërtetë mendoj se blogu është akoma i mirë, nuk është e nevojshme të shkruhet çdo ditë nëse jo cilësia e përmbajtjes sepse e gjithë puna që është bërë më parë është akoma atje, ajo ende ka të njëjtën peshë dhe të njëjtën cilësi si më parë , Unë mendoj se Personalisht, blog-u si një projekt është akoma aq i mirë apo edhe më i mirë, vetëm tani është në një fazë tjetër sesa gjenerimi i përmbajtjes (Monetarizimi mbase?).

 14.   asen007 dijo

  Përshëndetje së pari, URIME për punën tuaj dhe më lart për ta bërë atë me kufizimet me të cilat e bëni atë.
  Jam me pak fjalë por mbështetu tek unë.

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit shumë

 15.   shëtitës dijo

  Nuk jam dakord që cilësia të ketë rënë, megjithëse mendoj se do të ishte një ide e mirë të shënohej në një farë mënyre që mund të identifikohet shpejt nëse një artikull është një opinion (ndoshta me një ngjyrë ose ton të ndryshëm nga titulli dhe një paralajmërim automatik në fillim?), pasi mendoj se janë artikujt që njerëzit mendojnë se mund të jenë me cilësi më të ulët (por mendimet janë vetëm ato, mendime)
  Itshtë e vërtetë që numri i botimeve ka rënë pak, por ato janë gjëra që ndodhin dhe shkojnë me vija. Sigurisht që do të ketë sezone më produktive

 16.   Rysu_do dijo

  Përshëndetje, unë ju kam ndjekur për një kohë të gjatë (në atë kohë keni qenë usemoslinux: P) sa herë që kam pasur probleme ose ndonjë ndihmë, faqja juaj në internet më ka ndihmuar ta zgjidh atë ose të gjej një zgjidhje, shpresoj t'ju ndihmoj me diçka, kështu që llogarit ne mua. 🙂

  Gëzuar djema! Ju bëni një punë të shkëlqyeshme =)

 17.   Gabriel dijo

  Si thënia që ai tha (; «Bëhuni i famshëm dhe shkoni në shtrat», por në këtë rast nuk është të shkoni në shtrat nëse jo krejt e kundërta ...
  Që nga fillimi ata paraqitën një produkt të shkëlqyeshëm dhe "për fat të keq" që është karma e tyre, kryqi i tyre, makthi i tyre, (si do që ata ta quajnë) që do t'i ndjekë deri në "vdekje" (;
  Unë sugjeroj që të mos jepni dorëheqjen, megjithëse ndonjëherë ju pëlqen dhe me të vërtetë, Elav dhe kompania që dëshirojnë aksidentalisht (siç tha chavo del ocho) janë bërë ungjillëzues të botës më të egër dhe softuerit të lirë dhe kanë kontribuar shumë në këtë botë, unë jam i sigurt se kushdo që fillon në këtë botë gjëja e parë që do të konsultohet në san google është padyshim ky blog, vazhdo djema që ne do të jemi atje për t'ju mbështetur dhe për të bashkëpunuar me ju sa më shumë që të jetë e mundur, siç thotë një tjetër thënie, ju mësoni shumë më tepër kur ua mësoni njohuritë tuaja të tjerëve, besoj se kjo është rruga që blogu duhet të përcaktojë në të ardhmen, përshëndetje! (:

 18.   Jorge dijo

  E kuptoj që ju po kërkoni financim nga jashtë Kubës, por nëse merrni parasysh donacione nga brenda vendit, më dërgoni informacionin e një kartele në të cilën unë mund të transferoj diçka sipas mundësive. Pershendetje