Ne po festojmë !! Ne festojmë 4 vjet në internet

Përvjetori_NgaLinux_4

Edhe pse bashkimi me Le të përdorim Linux (prej të cilave jemi më shumë se të lumtur) ishte vetëm nja dy vjet më parë, një ditë si sot, por në 2011, domeni nga linux.net doli në dritë.

Unë gjithmonë kam thënë se kurrë nuk kam menduar se do të arrinim atje ku jemi sot, duke qenë një sit referimi për mijëra përdorues spanjishtfolës dhe me një Komunitet kaq të jashtëzakonshëm. Dhe është se kryesisht i detyrohemi Komunitetit të jetë këtu sot.

Tonë kërkesë për ndihmë u dëgjua nga shumë njerëz, dhe ne arritëm të mbulonim shpenzimet e Domain + Hosting. Disa përdorues ishin të shqetësuar sepse donin të ndihmonin dhe nuk mundeshin, të tjerët sepse besonin se nuk kishte shumë që mund të jepnin ... për ne fakti i thjeshtë i dëshirës për të ndihmuar është tashmë një gjest i madh, nuk ka rëndësi nëse ishte 0.01 cent

Ne do të dëshironim të botonim emrat e njerëzve që na ndihmuan duke dërguar para, por meqenëse nuk e dimë nëse ata do të bien dakord apo jo, ne do të bëjmë sa vijon: Ne do t'u japim atyre një periudhë prej një jave në mënyrë që të gjithë ata që dërguan kontributin e tyre, të më shkruajnë me email duke autorizuar ose jo të botojnë emrin e tyre. Në fund të javës, unë do të azhurnoj këtë artikull dhe do të vë ata emra që më kanë autorizuar t'i botoj. Ne besojmë se është gjëja e duhur për të bërë, megjithatë nëse keni ndonjë sugjerim, ne jemi të hapur për të debatuar.

NgaLinux_Perspective

Dizajn i ri për sitin

Gjithashtu, si zakonisht, unë jam duke punuar në një ndërrim të fytyrës, por fatkeqësisht nuk ishte gati për sot. Sidoqoftë, shpresoj ta publikoj këtë javë nëse nuk ka pengesa dhe nëse i gjithë stafi i faqes pajtohet.

Ideja është që të zëmë ajrin e modeleve të mëparshme që kemi pasur, më tradicionale, më shumë në stilin e një blogu, por duke përdorur trendet aktuale, ku gjithçka është e sheshtë, sepse më pak është më shumë: D.

Unë ju lë disa pamje ekrani që të mund të shihni se si duket:

Dizajn i ri

Dizajn i ri 1

Dizajn i ri 2

Po mirë! Ne vetëm mund të festojmë dhe shpresojmë të jemi me ju edhe një vit .. Për të gjithë Komunitetin tonë: Faleminderit shumë !! Një përqafim i ngrohtë nga të gjithë anëtarët e Stafit DesdeLinux !!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

58 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   eruzama dijo

  Epo, 4 vjet, 4 vjet që kur u larguat nga linuxmintlife dhe themeluat këtë faqe madhështore, shpresoj që ky vend të vazhdojë shumë më gjatë, duke u dhënë të gjithëve mundësi për të ndarë përvojat dhe mendimet e tyre.
  Falë të gjithë atyre që kanë ndihmuar ose kontribuar me informacion ose para, nuk munda ... sepse jam i mitur por do të vazhdoj të ndihmoj me postimet e mia.

  1.    i gjallë dijo

   Mirë para LinuxMintLife, DebianLife, AdministraLinux dhe Rastet XFCE dhe Stuff, fillova me elavdeveloper.wordpress.com lol. Nuk ka rëndësi që nuk keni qenë në gjendje të bashkëpunoni monetarisht, ju e bëni me artikuj dhe kjo është e mjaftueshme për ne.

 2.   Albert dijo

  Urime për këto 4 vjet! Shpresoj të vazhdojë shumë më tepër, duke dhënë lajme cilësore si më parë!

  Pershendetje

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit Albert!

 3.   Marco Anazco dijo

  Urime miq të dashur, gjithmonë ju lexoj dhe mësoj diçka të re çdo ditë, Rrofshin djemtë e ditëlindjes!

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit ^ _ ^ Marcos

 4.   Oscar Martínez dijo

  Urime për 4 vitet që keni qenë në internet.

  Blogun e zbulova kohët e fundit dhe e kam ndjekur që nga ajo kohë. Unë jam një fillestar në këtë botë të shkëlqyeshme të linux dhe softuerit të lirë, dhe blog-u ka qenë shumë i dobishëm për mua dhe unë kam përparuar shumë falë tij.

  Faleminderit shumë për gjithçka që keni kontribuar dhe që vazhdoni kështu.

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit Oskar, një kënaqësi që na ndiqni ..

 5.   raalso7 dijo

  Urime çarje

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit shumë raalso7

 6.   linuXgirl dijo

  Wow, 4 vjeç tashmë !!! Lehtë për të thënë, apo jo? Por unë e di se sa kanë luftuar.
  Kaq shumë urime për ekipin e Linux ... ata e meritojnë atë !!!

  1.    i gjallë dijo

   Rightshtë e drejtë .. thuhet shumë lehtë por nuk ka qenë e lehtë .. Faleminderit që u ndalët nga ..

 7.   derin dijo

  Çfarë do të ndodhte me emrin ... # usemoslinux, ka shumë kohë që kur publikoi një postim në këtë faqe, dhe vazot e tij ishin shumë të mira.

  1.    i gjallë dijo

   Pablo (aka usemoslinux) kur nuk është me ne është sepse puna e tij nuk e lejon .. por mos u shqetëso, ai nuk ka shkuar askund ..

   1.    le të përdorim linux dijo

    Unë nuk kam shkuar askund. Për arsye pune dhe studimi, nuk isha në gjendje të bashkëpunoja si gjithmonë, por në fund të vitit 2015 do të kthehem me gjithçka. 🙂

 8.   Percaff_TI99 dijo

  Urime për këto 4 vjet për të gjithë Stafin dhe komunitetin në përgjithësi që bashkëpunojnë me këtë projekt të shkëlqyeshëm -NgaLinux-.

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit Percaff_TI99 ..

 9.   Juan Carlos Ganazhapa Malla dijo

  Shkëlqyeshëm, nuk mund të ndihmoja me donacione për të mbajtur faqen në internet… Jam i lumtur të di se komuniteti që ishte në gjendje ta bënte atë bëri. URIME… ky blog është ai që unë vizitoj më shumë çdo ditë, së bashku me një tjetër të cilit shpesh i referoheni .. !!

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit Juan Carlos dhe mos u ndje keq që nuk mund të ndihmosh ... ne e kuptojmë atë më mirë se kushdo. Brohoritje

 10.   korb291286 dijo

  Faleminderit dhe urime për të gjithë ekipin që qëndron pas këtij blogu, respektet e mia sepse e di që nuk është e lehtë të mbash një blog si ky dhe thuhet lehtë 4 vjet por jo në ëndrra. E vërteta është, faleminderit shumë dhe le të vazhdojë numërimi, le të shkojmë për të 5-të ...

  Përshëndetje nga Monterrey Meksikë

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit mik!

 11.   Fernando dijo

  Nga ana ime, shumë urime për Elav, KZKG ^ Gaara dhe të gjithë ata njerëz që kanë lënë gjurmët e tyre në këtë faqe shumë të veçantë. Edhe për 4 vjet! Mos e lini flakën të shuhet!

  Fer

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit Fernando .. ^ _ ^

 12.   Ivan dijo

  Përshëndetje mirëmëngjesi, ata kanë qenë 4 😀 në fakt unë po ju ndjek për 1 vit, por unë nuk kisha lavdëruar asgjë, një pyetje që u përpoqa ta instaloja më parë dhe kur e instalova këtë e shoh këtë
  blk_update_Request: Sektori i gabimit I / 0 dev 920152, Dikush mund të më ndihmojë.

  1.    Koprotk dijo

   Lidhur me pyetjen tuaj, sa kohë keni qenë i përfshirë në botën e linux? Ai pyeti pse nëse nuk është kaq e gjatë, kërkoni një distro tjetër miqësore, por më me përvojë, personalisht më parë ai besonte se duket mirë, por ka disa mete që duhen pjekur, nëse nuk është kështu dhe ju tashmë jeni bota linux, instalo direkt Arch.

 13.   NaM3leSS dijo

  faleminderit per blogun: B
  Unë e dua konceptin e përdorshmërisë që jep, e bën atë shumë të këndshëm për syrin, përveç postimeve që janë shumë të mira.
  Përshëndetje!

 14.   korb291286 dijo

  Si e bëtë foton në 3d plus kapjen e temës së re?

  1.    i gjallë dijo

   Hehehe .. Nuk më përshtatej përsosmërisht, por hej, e bëra me Gimp + Inkscape ..

   1.    eliotime3000 dijo

    Me GIMP nuk ka asnjë problem, por unë jam i komplikuar me Inkscape.

 15.   Wayne7 dijo

  Gëzuar përvjetorin! Shpresoj që vitet të vazhdojnë dhe të publikojnë postime më cilësore
  Dhe mirë, tema e re e blogut po duket shumë mirë.

 16.   William Garron dijo

  Gëzuar ditëlindjen! Vazhdoni, duke ndihmuar komunitetin ndërsa rriteni si komunitet.

 17.   eliotime3000 dijo

  Që nga fundi i vitit 2012, unë kam qenë në këtë blog dhe në fillim të vitit 2014, po merrja pjesë në forum. Ka pasur disa ndryshime, megjithëse për momentin më lejoni të organizohem për të rifilluar sagën e papërfunduar të aplikacioneve të njohura GNU / Linux që kanë (ose kishin) versione të Windows që pothuajse askush nuk i di.

 18.   lusser_ dijo

  Hello!
  Së pari dua të përgëzoj të gjithë ata që bëjnë të mundur ekzistencën e këtij blogu të shkëlqyeshëm. Jam një lexues i ri, rreth një muaj. Por falë teje kam mësuar shumë gjëra për të cilat nuk kisha fare dijeni. Tre ditë më parë arrita ëndrrën time, e cila ishte të kisha Fedora në Macbook Pro tim. Tani e kam atë dhe jam shumë e lumtur.
  Unë vlerësoj atë që ata bëjnë, me të vërtetë.
  Unë ju dërgoj një përqafim të madh dhe mund të vazhdojë të rritet.

 19.   Baltolkien dijo

  Urime dhe të paktën dyfishimi i kësaj shume!
  të fala

 20.   mat1986 dijo

  4 vjet ??, por nëse do të ishte dje kur ata festuan 3 vitet, dhe madje mbaj mend të kem komentuar ... Përveç kësaj i përgëzoj që kanë qenë edhe një vit në internet. Një vit i ri ka kaluar por ju jeni akoma në faqeshënuesit e mi, së bashku me faqet e tjera miqësore. Tani duhet të shikojmë drejt 5 viteve dhe kështu të përsërisim për një kohë të pacaktuar, të paktën ndërsa interneti vazhdon të ekzistojë ashtu siç ka qenë deri më tani xDD

  Përshëndetje dhe faleminderit për qëndrimin në ajër

 21.   peterçeko dijo

  Gëzuar përvjetorin djema dhe vazhdoni me mësime të mira është thënë! 🙂

 22.   Alfonso dijo

  Faleminderit dhe urime për këto katër vjet. Tani për katër të tjerë.

 23.   tanhausser dijo

  Urime për të gjithë ekipin dhe shpresoj të vazhdoni edhe për shumë vite!
  Përshëndetje!

 24.   Yoyo dijo

  Urime për vitet dhe punën, dhe vazhdoni nëse keni motivim.

  Përkundrazi, unë jam gjithnjë e më dembel.

 25.   David L. dijo

  Faleminderit, ju kam ndjekur kohët e fundit, por mendoj se është një blog i shkëlqyeshëm dhe një pikë referimi në botën e Linux. Vazhdoni, unë jam duke hipur në makinë tani për tani!

 26.   Jorge dijo

  Urime nga Linux, më pëlqen shumë blogu juaj… Unë e dua Manjaro XFCE edhe pse për arsye akademike duhet të përdor Windows, tifoz i madh! , Brohoritje

 27.   Gërvisht dijo

  Dhe ata do të vazhdojnë të jenë shumë më tepër.

 28.   cr0t0 dijo

  Urime për komunitetin më të mirë GNU / LINUX në Spanjisht! Mbaje në atë mënyrë

 29.   Enea dijo

  Unë dyshoj se unë jam një nga anëtarët e paktë aktivë që nuk i përkas vendlindjes botës së sistemeve. Pa ty nuk do të isha në gjendje të shijoja punën time siç bëj unë. Jam i lirë në shumë mënyra për këtë blog, me GNU linux kisha mjetet e nevojshme për të ndërmarrë disa hapa kryesorë në jetën time profesionale. Dhe këshilltarët keni qenë ju. Faleminderit djema, faleminderit vërtet.

 30.   Juan Carlos dijo

  Urime Elav, dhe të gjithë stafin. Nuk është e lehtë të qëndrosh në këtë për kaq gjatë, por për fat të mirë në Linux lajmet nuk mbarojnë kurrë, kështu që ata do të kenë shumë leckë për të prerë akoma. Një përqafim i madh.

 31.   7e0ZHI dijo

  Urime, përshëndetje, faqja është shumë e plotë.

 32.   mdrvro dijo

  Faleminderit që i kushtuat kaq shumë vite botës së pinguinit. Një vend si pak të tjerë. Urime të gjithë atyre që e bëjnë të mundur Desdelinux, Gëzuar Ditëlindjen !!!

 33.   David Rodriguez dijo

  Shkëlqyeshëm këto katër vjet duke i ndjekur ata me shumë përmbajtje të nivelit të parë, unë vërtet ju përgëzoj sepse ka lei që po studionin se si të përdorin Bitcoin për dhurime, është shumë e lehtë për t'u përdorur dhe nga kudo në planet keni tre mënyra, një për të përdorur një portofol në internet të quajtur https://www.coinbase.com/join/daverod24 është falas vetëm me regjistrim mund të filloni të merrni bitcoin ata kanë një alternativë tjetër të quajtur https://www.changetip.com/ shkëlqyeshëm për ato që u nevojiten pasi që punon me rrjetet sociale dhe si këtu, ashtu edhe në fb dhe tw mund të merrni nga $ 1 e më shumë dhe një portofol desktop shumë i sigurt https://electrum.org/.
  Paralajmërim: bitcoin është një monedhë shumë e paqëndrueshme por kjo nuk do të thotë se është e keqe në momentin që po përdoret shumë dhe mundësitë për të bërë gjëra interesante me to janë më të mirat

 34.   James_Che dijo

  Rastësisht ndërsa hyra në botën e GNU / Linux, ju themeluat këtë blog të shkëlqyeshëm dhe që atëherë i ndjek ato kur kërkoja mësime për të instaluar gjëra në Fedora (shpërndarja me të cilën praktikisht fillova). Ju keni qenë shumë i dobishëm gjatë këtyre katër viteve, faleminderit shumë. Gëzuar ditëlindjen dhe përshëndetjet nga Kolumbia

 35.   Heber dijo

  Urime <th miq !!
  Dhe unë them miq, sepse unë me të vërtetë i konsideroj miqtë e mi edhe pse kurrë nuk kemi parë ose folur personalisht. Përveç njohurive të tyre teknike rreth Linux dhe bimëve të tjera, unë theksoj ngrohtësinë njerëzore me të cilën ata kanë realizuar këtë projekt. Për shkak se ka shumë faqe në internet, bloge dhe media të specializuara në linux dhe teknologji, por që ju bëjnë të ndjeni se ata të huaj që shkruajnë artikujt janë miqtë tuaj, kjo është shumë e vështirë për t'u gjetur.
  Faleminderit shumë për gjithçka që jepni.

 36.   Lordstalker dijo

  Dizajni i ri i blogut po duket shumë i mirë, më pëlqen shumë. Vazhdoni kështu djema

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit

 37.   Percaff_TI99 dijo

  Tema e patëmetë - një zakon i juaj kur bëhet fjalë për përmirësim -, megjithatë ekziston një problem i vogël me logon; Nuk shfaqet e plotë, është e prerë (FromLi).

  të fala

  1.    i gjallë dijo

   Po, problemi ishte që ne jemi duke përdorur një .SVG dhe nëse nuk i keni të instaluara në sistem shkronjat që ne përdorim, nuk duket si duhet. Ne tashmë e kemi korrigjuar atë. Faleminderit shume.

 38.   diazepani dijo

  tema duket mire. Faleminderit

 39.   andrew dijo

  Tema e re është shumë e bukur, ajo ende ka detaje të tilla si komentet e gabuara me pjesën tjetër të objekteve, butonat e mediave sociale shumë afër, por puna tregon! Ide për faqen time. Nga rruga që ata mund të ndryshojnë (nëse munden sigurisht, unë nuk shkoj shumë mirë me WP) lidhjet, nga paneli i kontrollit për disa butona të sheshtë.
  Unë shpresoj që faqja të vazhdojë për disa vjet më shumë, dhe ato të zgjerohen në territor menjëherë, një FromArduino xD nuk do të dëmtojë, megjithëse mendoj se me një faqe të quajtur FromLinux, ata nuk mund të rriten jashtë mjedisit linux. Dhe bëj diçka siç ka ndodhur me disa faqe, p.sh. HiperTextual.
  Nga ana tjetër, cilësia e artikujve që janë këtu mund të bashkohet për të bërë një lloj platforme për kurse të paguara.
  Sigurisht që të gjitha sugjerimet janë, por gjithsesi nuk varen aq shumë nga donacionet.

  1.    i gjallë dijo

   Mund të më dërgoni një screenshot në email? Të dhënat e mia mund t’i gjeni në seksionin Rreth nesh.

 40.   sieg84 dijo

  urime; !!