Ne e ndryshojmë blogun (përkohësisht?) Server, na duhen Komente

Siç thotë titulli i postimit, vetëm më pak se një orë më parë, ata që hynë blog.fromlinux.net Ata po hyjnë në blogun që është në një VPS që po testojmë (GnuTransfer VPS). Kjo do të thotë, nëse jeni duke e lexuar këtë është për shkak se ju po hyni JO në Hostgator, por në një VPS të ri në fazën e testimit

Unë kam optimizuar VPS pothuajse në maksimum, por ... Unë do të jap më shumë detaje në lidhje me këtë në një moment tjetër, tani ajo që më duhet është një reagim i vogël për të ditur se si po sillet VPS me një trafik të konsiderueshëm.

Si e vëreni blogun tani? E vëreni më shpejt? … Më shumë lëng?

Përshëndetje dhe faleminderit të gjithëve për ndihmën tuaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

112 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   gonzalezmd dijo

  punon mirë, shpejt.

 2.   Gabriel dijo

  Shkëlqyeshëm! +1

 3.   zergdev dijo

  Epo, unë tashmë ju kam thënë më parë, tregon shumë më shpejt, gjithashtu kaloi provën e 40 skedave xD

  Unë mendoj se do të jetë mirë

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Faleminderit, faleminderit për ndihmën

 4.   Luani dijo

  Përshëndetje, unë jam përdoruesi Leo. Unë informoj se nuk mund të filloj seancën.
  Kur e provoj më dërgon në zonën 404.
  Atëherë nuk vërej një problem me Firefox

  1.    Luani dijo

   E mira është që duket se kur vendosa adresën time të postës elektronike mora llogarinë time për koment. Por unë nuk mund të hyj në llogarinë time.

   1.    KZKG ^ Gaara dijo

    Ku përpiqeni të përdorni dhe çfarë gabimi ju jep?

    1.    i gjallë dijo

     E njëjta gjë ndodh nga Sidebar.

     1.    KZKG ^ Gaara dijo

      Unë tashmë e rregullova atë në shiritin anësor gjithashtu.

  2.    KZKG ^ Gaara dijo

   A nuk mund të hyni përmes https://blog.desdelinux.net/wp-admin/?

 5.   Bruno dijo

  Unë isha gati për të komentuar mbi postimin e vjetër:
  https://blog.desdelinux.net/posible-cambio-de-servidor-para-el-blog/

  Për të vërejtur se faqja kishte një ngarkim jashtëzakonisht të shpejtë. Përkundrazi, unë e gjej këtë postim, në të cilin tregojnë ndryshimin e serverit.

  Si përfundim, SHUMAST E SHPEJT!

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Faleminderit për informacionin
   Ajo që ende më mahnit është se unë kam arritur ta bëj konsumin e RAM-it… mirë, thjesht të mrekullueshëm ♥ 0
   Tani mund t'ju them ... Hostgator ... ┌∩┐ (ò_ó)

   1.    Bruno dijo

    Hahaha me vjen mire!

    Po shikoja edhe serverin VPS të ofruar nga ofruesi juaj i vjetër a2hosting. Dhe sinqerisht për çmimin dhe atë që ata ofrojnë, ato nuk duken më keq se gnuTransfer ...

    Unë jam mjaft injorant për këto çështje ... Do të ishte mirë, nëse tregoni pak për përvojat tuaja në VPS që keni përdorur, ose nëse është hera e parë që përdorni një ... Cilin shpërndarje keni zgjedhur, pse , etj

    BLOG I MADH! Gëzuar!

    1.    KZKG ^ Gaara dijo

     Ne kemi kaluar nëpër 3 ofrues të Hosting (123Systems, A2Hosting dhe Hostgator), nga të gjithë ata Hostgator është larg ai që ka punuar më mirë për ne, por, ne u rritëm shumë dhe një Hosting nuk ishte më i mjaftueshëm.

     Në këtë moment ne jemi duke përdorur një VPS (me Debian Wheezy), dhe mirë… siç mund ta shihni, për momentin e mrekullive

     Dhe po, në një postim të ardhshëm do të shpjegoj disa gjëra në lidhje me këtë ndryshim

     Gracias por tu comentario

 6.   disavantazh dijo

  e njëjta wada hahaha nuk mund të identifikohem

  1.    disavantazh dijo

   ps blog-u është shumë më i shpejtë, nuk më duhet as të postoj një koment

   1.    Wada dijo

    pd nga pd nga wp-admin nese hyj hahaha

 7.   frymëzim dijo

  Funksionon shumë shpejt, pengesa e vetme që (të paktën për mua) kam është se hedh një gabim 404 kur dua të shkoj në faqe

  Nje perqafim!

  1.    frymëzim dijo

   E mrekullueshme, tani! Asgjë më shumë për të replikuar në faqe (tani për tani: P)

 8.   wildside dijo

  Shpejtësia e faqes ka ndryshuar në mënyrë të konsiderueshme, problemi i vetëm që kisha ishte kur fillova pjesën, por me lidhjen që la KZKG ^ Gaara unë isha në gjendje të hyja normalisht

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Gati, unë kam zgjidhur detajet e mundësisë për të hyrë përmes butonit "Zona e Përdoruesve", ajo tashmë funksionon

   1.    Luani dijo

    Qeshur !!!
    Tani jam unë, ha.
    Sa i përket shpejtësisë, rrjedhshmëria është e dukshme.
    Punë e mrekullueshme.

 9.   rafagcg dijo

  chiguagua !!!! është e nxehtë!!!

  Unë kam një lidhje të shpejtë me një kompjuter të shpejtë dhe i kam dhënë pushtet të plotë, me kërkime në forum, në blog, duke hapur skeda…. për të parë nëse ai ndihej i inatosur .... asgjë !!!!! si një e shtënë.

 10.   Tayrona dijo

  shkon e para !!! 🙂

 11.   Wada dijo

  Zoti gaara i shkretëtirës, ​​nuk mund të modifikoj një postim, a ka ndonjë mënyrë tjetër përveç panelit të kontrollit? Faleminderit

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Shtë një opsion që ne duhet të shtojmë atë që ... mirë, unë nuk kam pasur kohë ^ - ^ U
   Ky server i ri më ka marrë shumë kohë dhe përpjekje.

 12.   Jad1950 dijo

  Të gjitha mirë nga telefoni im celular

 13.   Luani dijo

  PYETJE: Jam gjysmë i humbur, por ku është të shikoj në postim? Nuk mund ta gjej (dhe nuk është në menunë në rënie) shiritin e kërkimit.

  1.    Luani dijo

   Unë i përgjigjem vetes, ha. Unë isha sipër, problemi ishte që kur zoom (të paktën me firefox) zhduket. I rrallë…

   1.    KZKG ^ Gaara dijo

    Zhduket sepse vëren se rezolucioni është ndryshuar dhe mendon se është një tablet ose smartphone, dhe atje fshihet

  2.    KZKG ^ Gaara dijo

   Kërkimi nuk është ai në shiritin e sipërm, në të djathtë të logos FromLinux? 🙂

 14.   Luis dijo

  Ju mund të shihni rrjedhën, punën e mirë.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Faleminderit

 15.   Hyuuga_Neji dijo

  Kam vërejtur një përmirësim (të paktën ngarkohet më shpejt se në mëngjes) për rekordin që po shqyrtoj me vetëm 8 KB / s kështu që nuk mund t'ju pyes shumë xD

 16.   James_Che dijo

  E gjitha shumë e shpejtë dhe shumë e ftohtë, e vetmja gjë është që 'kutia e tekstit të kërkimit në celular nuk është atje, unë mendoj se' kjo është për shkak të klasës së pjesëtuesit ku ndodhet, a është bootstrap?

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Po saktësisht, në pajisje të tilla si smartphone ose tabletë është e fshehur, a e ndryshojmë këtë?
   Dhe po me të vërtetë, ne përdorim bootstrap

   1.    James_Che dijo

    Epo, nëse do të doja të isha në gjendje të kërkoja një postim nga telefoni im celular, pa pasur nevojë të shikoja në të gjithë blogun

    1.    James_Che dijo

     Edhe pse në atë vend nuk e di nëse do të dukej shumë mirë

    2.    KZKG ^ Gaara dijo

     Ju e dini elav ... CSS është puna juaj, lart! 😀

     1.    Luani dijo

      Une perseri. Unë isha duke menduar të shkruaja një post, por kur përpiqem të ngarkoj një imazh për ta përdorur atë si një pikturë, kjo më hedh sig. gabim:

      Nuk mund të krijohen ngarkimet e direktorisë / 2013/07. Sigurohuni që serveri ka leje shkrimi për direktorinë kryesore.

      Ndonje ide?

      1.    KZKG ^ Gaara dijo

       Po e kontrolloj tani, faleminderit për komentin


      2.    KZKG ^ Gaara dijo

       Bërë, korrigjuar


    3.    Luani dijo

     Mendoj të njëjtën gjë, por është më mirë të ruash pamjen e mirë që është arritur.

 17.   sieg84 dijo

  nëse vëreni ndryshimin
  . Shumë më shpejt

 18.   Jose Torres dijo

  Mezi pres të lexoj së shpejti për përvojat tuaja në kalimin në VPS. Përshëndetje nga Venezuela.

 19.   Tayrona dijo

  Shtë një detaj i vogël, por lidhjet për artikujt në: https://blog.desdelinux.net/que-es-lo-que-un-usuario-de-windows-deberia-saber-de-gnulinux/ Ato nuk mund të gjenden

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Faleminderit, unë tashmë e korrigjuar atë

 20.   Manuali i Burimit dijo

  Unë ende shoh vonesa në desktop, haha. Por jo gati aq brutale sa ato të mëparshmet, nëse mbase më shumë se 5 sekonda, kështu që HELL! Mendova se do të duhej të duroja mallkimin e vonesave të jashtëzakonshme prej gati një minute për çdo klikim që bëra për një jetë. 😀

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Eja, ti ... a shikon akoma vonesa? … WTF!
   5 sekonda nuk është një vonesë, është një kohë normale pritjeje

   1.    Manuali i Burimit dijo

    Shtë një vonesë. Çdo gjë që më bën të pres më shumë se një fraksion të sekondës për mua është vonesë.

 21.   Tel dijo

  Shkon shumë më butë dhe kohët e pritjes janë shkurtuar në më pak se gjysmën.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   E shkëlqyeshme, kjo është ideja

 22.   Rajonant dijo

  Nëse duket më e lëngshme se zakonisht. por mendoj se për rezultate të caktuara duhet të testohet për më gjatë,

  PS: Unë mendoj se me ndryshimin një koment nga unë ka humbur në postimin e Pablo ...

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Po, ne duam të provojmë për një javë, nëse gjithçka funksionon mirë, blini serverin.
   Dhe ... mirë është e mundur, jam munduar të mos humbas asgjë, por, mbase në momentin që kam bërë transferimin, një ose një koment tjetër ka humbur, më fal

 23.   Marco dijo

  Testim nga Android dhe në Kosta Rika. Hyrja ishte shumë e shpejtë.

 24.   xhurat dijo

  Ngarkesa dhe përgjigja ndjehen më shpejt

 25.   Marco dijo

  Nga rruga, në "Rreth" thotë "ne".

 26.   Praks dijo

  Shtë shumë fluide dhe e shpejtë.
  Problemi që kam është të përpiqem të regjistrohem.

  1.    Praks dijo

   Harrojeni, gabimi im.

 27.   diazepani dijo

  Shpejtë dhe unë isha në gjendje të hyja me 3 skeda të tjera.

 28.   gusha dijo

  Shkon shumë mirë, shumë lëng.
  Përqafime

 29.   Izrael dijo

  Shkoni nëse është më shpejt ... Pa dyshim që faqja duket se po funksionon mrekullisht, do të jetë më mirë ta kontrolloni atë në orët e pikut ose kur ka më shumë vizita për të parë se si sillet .. Urimet për modifikimet janë luksoze.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Për orët e pikut kam në mendje një sistem cache të kërkesës së lartë

 30.   aiolia dijo

  kjo mjaft shpejt hapa disa skeda dhe ajo u përgjigj menjëherë

 31.   Jukiteru dijo

  Me më shumë se 30 skeda të hapura, konkluzioni im është: SI PIKON NJ L RRIKIM. Ky VPS është shumë më i mirë se pritësi i vjetër, me të vërtetë përmirëson përvojën e shfletimit dhe ndarjes së blogut.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   hehe kjo është ideja, ne tashmë ishim të ngopur me shërbimin e tmerrshëm nga Hostgator

 32.   Miguel dijo

  pershendetje, ne fund te faqes thuhet «per ne»

 33.   Ariel dijo

  Po, ndryshimi pozitiv është i dukshëm! Të fala!

 34.   Engjëll_Le_Blanc dijo

  Më duhet të them se sigurisht që është më fluide.

 35.   giskard dijo

  Le të shohim ... testin e paraqitjes së komenteve në 3, 2, 1

  1.    giskard dijo

   Mirë. Shumë më shpejt se më parë! Ndryshim i bukur

 36.   gato dijo

  Nuk është çudi që blog-u po ngarkohej më shpejt, shpresojmë që trafiku që ata do të mbajnë lart.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Deri më tani serveri (dhe shërbimet e tij) po konsumojnë vetëm 350 MB RAM, është e mahnitshme

 37.   Felipe dijo

  Shumë shpejt.

 38.   eliotime3000 dijo

  Uau! VPS e GNUTransfer është marrëzisht e shpejtë sa duket sikur po hyni në G +.

  Ata tashmë më motivuan për të krijuar mikpritjen time në GNUTransfer. Faleminderit shumë për këtë shërbim.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Në të vërtetë, deri më tani shërbimi GnuTransfer ka qenë asgjë më pak se i shkëlqyeshëm, unë do të flas për ta në të ardhmen e afërt për t'ju treguar rreth ofertave të tyre, arsyen pse (pothuajse me siguri) i zgjedhim ata

 39.   thjesht-një-përdorues tjetër i DL-së dijo

  Në versionin celular nuk mund të shihni titullin e lajmit, vetëm imazhet në Opera, në firefox po, por gjithçka po funksionon

 40.   dannlinx dijo

  ! Diosssssssssss! kjo është shpejtësia; thjesht e mrekullueshme 😉 Urime

 41.   hunabku dijo

  Nga Meksika, blog ngarkohet shumë shpejt.
  Përshëndetje!

 42.   Elleri dijo

  Shumë më shumë lëng

 43.   rafagcg dijo

  është 8:45 në ES_es kështu që ju të gjithë jeni duke fjetur. Unë kam 1.4 MB / s çdo gjë shkon menjëherë, çfarëdo që të bëj, një vonesë prej 0.25 sekondash në internet dhe i shërben faqes Spanjës. në FORUM është edhe më i shpejtë, praktikisht i menjëhershëm.
  Fantastike.

  Thjesht më duhet të kap një wget ose diçka të tillë dhe të shoh se çfarë ndodh. por nuk kam kohë të argëtohem. këtë fundjavë.

  1.    rafagcg dijo

   Ky postim ka qenë i menjëhershëm për tu vendosur, më i shpejti që kam vendosur ndonjëherë.

  2.    KZKG ^ Gaara dijo

   Faleminderit për komentet e tua, shok, edhe më shumë për donacionin që na ke bërë që do të na ndihmojë shumë të paguajmë serverin

   Forumi është si i tillë në një server tjetër, teknologji të ndryshme dhe po, platforma që ne përdorim (si dhe sa i optimizuar mirë është ai server) është me të vërtetë i shpejtë

   Për blogun ... uff, çfarë të them që ata nuk e kanë thënë tashmë, po sillet në një mënyrë të mrekullueshme, unë jam shumë krenar për punën e bërë T_T

 44.   Uau dijo

  Shumë më mirë se më parë, koha e pritjes për hyrje nuk vërehet shumë dhe faqet hapen më shpejt

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   E shkëlqyeshme, të gjitha falë GnuTransfer për shërbimin e tyre të shkëlqyeshëm, elav dhe alaintm për optimizmin dhe riprogramimin e shumë gjërave në temën e re, dhe për mua që instalova, konfigurova dhe optimizova shumë në serverin e ri

 45.   marlon ruiz dijo

  Dukem bukur, shumë e përshtatshme për pajisjet që kontrollohen duke prekur vetëm ekranin

 46.   çaparal dijo

  Mund të hyj në blog me normalitet total dhe me një shpejtësi shumë të mirë, këtu në Spanjë, të cilën ia transferoj kujtdo që mund të interesohet-

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Faleminderit për komentin, na ndihmon shumë

 47.   Gregory Shpata dijo

  Tani shumë, shumë shpejt! Një ndryshim i shkëlqyeshëm

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Faleminderit për komentin shoku

 48.   mario dijo

  Unë përshtatem në mënyrë perfekte dhe duket në mënyrë perfekte.

 49.   adiazc87 dijo

  Dukshëm më shpejt. 🙂

 50.   i gjallë dijo

  Më vjen mirë që gjithçka po funksionon siç duhet. Nëse gjithçka vazhdon siç është, Bye Bye Hostgator

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Saktësisht, unë jam 99.9% i sigurt që ne do ta mbajmë këtë VPS ... gjithashtu, djemtë në GnuTransfer kanë qenë të shkëlqyeshëm në vëmendjen e tyre dhe të ndihmojnë me ne ^ - ^

 51.   auroszx dijo

  Po, gjithçka perfekte me këtë Hosting 😀 Gjithçka fluturon dhe ngarkohet menjëherë, përpara se të duhej deri në 1 minutë të tërë për të hyrë dhe ngarkuar blogun.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   E bukur

 52.   James_Che dijo

  Në fund thotë «Për ne», unë e di që është budalla, por më mirë se ajo e më të mirës së mundshme ...

  1.    i gjallë dijo

   Oops! Tani për tani e rregulloj. Faleminderit.

  2.    KZKG ^ Gaara dijo

   Në të vërtetë nuk është një gabim, e vendosa kështu (me 2 n) kur po bëja ndryshimet në DNS, në mënyrë që të di se në cilin blog (Hosgator ose VPS) po punoja, një mënyrë për t'i dalluar që të dy janë pothuajse identike LOL!

 53.   peterçeko dijo

  Unë e kam thënë atë një herë ... SO SHPEJT :).
  Unë do të jem më specifik .. Me 4 mega reklamat e mia, ai ngarkon plogun plotësisht në 5 sekonda .. Kështu bëhet Miguel 😀

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   5 sekonda? … Dreq, e kam zili LOL!

  2.    eliotime3000 dijo

   Dhe deri më tani ende e ndjej shpejtësinë që më lan fytyrën kur ngarkoj një faqe në versionin tim Iceweasel.

 54.   Bruno dijo

  Alert për një të metë të vogël! 😛

  Nëse përpiqeni të përdorni lidhjen që mban të lexuar njehsorin e kohës, ajo hedh një gabim 500.

  «Faqja e internetit ka hasur në një gabim gjatë marrjes së faqes https://blog.desdelinux.net/wp-content/themes/dlinux_3col/# https://blog.desdelinux.net/wp-content/themes/dlinux_3col/#. Mund të jetë prishur për shkak të mirëmbajtjes, ose mund të jetë konfiguruar gabimisht.
  Kodi i gabimit: 500

  Gëzuar! 🙂

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Po, e kisha vërejtur këtë gabim dje, do të tregoja elav në mënyrë që ai të hiqte href nga kodi, por unë nuk e pashë atë në internet në atë kohë, elav ... ju e dini se çfarë të bëni

 55.   Ricardo dijo

  Performancë shumë e mirë

 56.   rafagcg dijo

  Orët:
  23:50 në Spanjë
  16:50 në Meksikë
  17:50 në Kubë
  18:50 në Argjentinë
  16:50 Kolumbia

  Brutal !!

  Shihni se si tërhiqet qendra e të dhënave nga Spanja.
  http://www.speedtest.net/my-result/2860318182

  Shikoni si tërheq blogu:

  100% [=======================================>> 33.391 111K / s në 0,3, XNUMXs
  [] 40.102 246K / s në 0,2 s
  100% [======================================>> 284.565 336K / s në 0,8, XNUMX-të
  [] 91.824 510K / s në 0,2 s
  [] 62.730 406K / s në 0,2 s
  [] 55.913 359K / s në 0,2 s
  [] 75.418 370K / s në 0,2 s
  [] 298.539 530K / s në 0,6 sekonda
  [] 58.743 364K / s në 0,2 s
  100% [=======================================>> 77.158 484K / s në 0,2, XNUMXs
  [] 216.451 680K / s në 0,3 sekonda
  [] 109.691 401K / s në 0,3 sekonda
  [] 114.549 681K / s në 0,2 sekonda
  [] 90.917 267K / s në 0,3 s
  [] 60.836 381K / s në 0,2 s
  [] 95.615 535K / s në 0,2 s
  [] 75.331 474K / s në 0,2 s

 57.   Gurren–Lagan dijo

  Ky i shkëlqyeri është shumë më i mirë se më parë. Urime! 😀

 58.   Jesus Israel Perales (@ ripper2hl) dijo

  N speed shpejtësi shkon shumë mirë, por disa imazhe kanë nevojë për rezolucion më të mirë, unë isha duke testuar modelin e tij të përgjegjshëm dhe disa imazhe duken të pixelated, të paktën kur zoom kur ndryshoj madhësinë e dritares, jo

 59.   Ekuandekuera dijo

  Për fat të mirë ata u larguan nga hostgator, ata prej nesh që qëndruan po vuajnë keq në këtë kohë ...

  http://forums.hostgator.com/network-event-provo-data-center-t278660.html

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Sapo publikova një postim duke komentuar këtë.
   Po vërtet ... Hostgator nuk është më ajo që ishte disa vjet më parë ...

  1.    Bruno cascio dijo

   Dhe a nuk është e njëjta lidhje? -.-