Ne po paraqesim probleme

Me sa duket në a2hosting (pritja jonë) u ka dhënë atyre të bëjnë mirëmbajtje në bazat e të dhënave ose e di Zot cilat gjëra dhe ne po paraqesim pika momentale. Na vjen keq për shqetësimin ..

Nëse nuk mund të gjejmë një shpjegim logjik për këto probleme, mund të na duhet të lëvizim nga hosting pasi kjo ka ndodhur në 2 raste, e para, kur u transferuam nga serveri.

Fatkeqësisht ne nuk kemi mundësi të paguajmë për një VPS ose Hosting më të shtrenjtë, kështu që le të shpresojmë se nuk kemi nevojë për të.

Në mirëmbajtje


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

16 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Perseu dijo

  Na, asgjë nuk ndodh, për sa kohë që ata "qëndrojnë në ajër", të gjithë të lumtur dhe të kënaqur. "Blogjet e mira nuk duhet të vdesin" (shumë janë zhdukur tashmë: '().

  1.    elav <° Linux dijo

   Nëse varet nga ne <° Linux do të jetë në internet për shumë vite

  2.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   Unë do të rishikoj SHTETSISHT të drejtat që kemi dhe të gjithë dokumentacionin, për të parë nëse mund t'i kërkojmë diku ... Unë nuk dua para, nuk dua të na paguajnë, FUCK Unë thjesht dua që ata të sigurojnë një dreq shërbim i denjë, ashtu siç duhet të jetë ¬

 2.   Oscar dijo

  Pasdite gjeta faqen dy herë poshtë, por qetësohuni djema, jam i bindur që ndjekësit e <° Linux janë pushuar me ju.

  1.    elav <° Linux dijo

   Faleminderit shumë për mbështetjen tuaj Oscar .. Faleminderit vërtet

  2.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   Patjetër që ju falënderojmë shumë, ne (elav dhe unë) përpiqemi të japim më të mirën e secilit për lexuesit tanë, kjo është arsyeja pse na mërzit aq shumë sa faqja është jashtë linje për arsye përtej kontrollit tonë

   Faleminderit shumë për komentin

 3.   i çmendur dijo

  Në rast se përpiqeni të ndryshoni host, unë kam përdorur globat për disa vjet dhe shumë pak probleme.

  1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   Ne kemi menduar në fillim në Globat, është pritja e një siti tonë mik (artescritorio.com), problemi është se nuk ofron qasje HTTPS ose SSH dhe është diçka që na duhet: S

   A njihni ndonjë ofrues të WebHosting që ofron HTTPS dhe SSH?
   Faleminderit për të gjithë mikun tim.

   1.    i çmendur dijo

    Të tjerët janë hostdepartment dhe 1and1 por unë kam një kohë të gjatë që nuk i përdor ato.

 4.   Samano dijo

  Unë inkurajoj djemtë edhe në familjet më të mira (Faqet) kjo ndodh, shkëlqyeshëm blogun tuaj dhe punën tuaj. Kështu është edhe kjo.

  1.    elav <° Linux dijo

   Faleminderit Samano, por është sikurse tha KZKGGaara, ne bëmë shumë përpjekje në këtë blog në mënyrë që këto gjëra të na ndodhin. Përveç kësaj, kjo është paralajmëruar .. A nuk mendoni?

 5.   Bastis dijo

  Nuk ka rëndësi që ndonjëherë nuk funksionon. Ajo që në të vërtetë na bën t'i ndjekim ata është materiali dhe përpjekja e shkëlqyeshme që ata bëjnë në të. Personalisht i kam ata me RSS me liferea dhe të gjithë artikujt e tyre arrijnë shumë mirë.
  Urime dhe FALEMINDERIT.

  1.    elav <° Linux dijo

   Faleminderit Enrique. Epo, asgjë, tani kjo është ajo që kemi, kështu që tani për tani nuk kemi zgjidhje ...

   të fala

  2.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   Faleminderit per komentin Bastis, me të vërtetë vlerësoi shumë.

   Unë nuk e shoh ditën që ne jemi në VPS tonë * - *...

 6.   Henri Marin dijo

  Të dashur miq, doja t'ju them se siç përmendët në postimin tuaj në nëntor 2011, kompania A2Hosting nga SHBA ka shumë probleme me rënien e shërbimit të serverave të saj të internetit, që prej 15 ditësh kemi pasur më shumë se 20 pika të serverave të internetit duke u lënë pa shërbim në më shumë se 50 Uebfaqe që ne menaxhojmë, kompania më thotë se inxhinierët e saj po punojnë për të zgjidhur problemin e harduerit, megjithatë zgjidhjet janë momentale, unë mendoj se më e mira në këto raste është të migrosh në një tjetër ofrues Profesional Web Hosting të humbjes së më shumë klientëve dhe përdoruesve të shërbimeve që ne ofrojmë.

  Shpresoj që të mos keni më probleme me shërbimin tuaj të mbajtjes në internet pasi keni shumë përdorues që kanë nevojë për informacionin që ju ofroni çdo ditë.

  Me nderime nga Lima - Peru!

  Henri Marin

  1.    Perseu dijo

   Faleminderit shumë vëlla për komentin tuaj, po, për fat të mirë ne kemi kaluar në Hostgator dhe nuk kemi paraqitur kaq shumë probleme, natyrisht që nuk janë as ilaçi XD.

   Unë ju falënderoj në emër të të gjithë anëtarëve të <° FromLinux për fjalët tuaja inkurajuese :). Një përqafim i madh dhe ju presim përsëri këtu. Brohoritje;).