Nga Linux: Bisedat në 10 minuta

Përshëndetje për të gjithë. Unë vij këtë herë për t'ju treguar në lidhje me një projekt që kam në dorë bazuar në një ide që kemi diskutuar shumë kohë më parë. KZKG ^ Gaara dhe mua (dhe më vonë ne flasim për të me Paul) por që nuk i kryejmë kurrë.

10 min

Nga Linux në 10 Minuta Nuk është asgjë më shumë se një projekt, qëllimi i vetëm i të cilit është të krijojë një seri Screencast jo më shumë se 10 minuta (siç nënkupton vetë emri) dhe ku mund të flisni për ndonjë gjë.

Pse vetëm 10 minuta? Epo, për të Screencast mos pesho shume. Nëse një temë ka nevojë për më shumë kohë, ajo bëhet në pjesë. Ato mund të ndihmohen nga mjete të tilla si Vokoscreen për të krijuar këtë lloj skedari. Sigurisht, koha mund të ndryshojë më vonë.

Për momentin do të filloj të bëj disa Screencast për të filluar dhe më vonë, të gjithë ata që duan të marrin pjesë. Videot do të ngarkohen në YouTube, ende Kanali zyrtar ju krijoni me atë qëllim.

Nga Linux në 10 Minuta mund të përdoret gjithashtu si një plus në Projekti ΜKernel të cilën tashmë shumë e dinë.

Ne do të donim të dinim mendimin tuaj, kriteret, sugjerimet në lidhje me të


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

37 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Gabriel dijo

  Ide e shkëlqyeshme, bisedat janë të mira kur nuk humbin kohë duke thënë "Ehhhhhhhhhhhh" në mikrofon. Dhe ato përmbajnë diçka teknike me interes.

  1.    i gjallë dijo

   Në të vërtetë do të jetë një bisedë nëse WebCam aktivizohet hahaha, ndërkohë do të jetë një Screencast

   1.    Juan Carlos dijo

    Ide e mirë. Sa keq që është pa video, pasi nuk do të jemi në gjendje të konfirmojmë nëse jeni tullac apo jo ... hahaha

    1.    i gjallë dijo

     Në të vërtetë Vokoscreen gjithashtu na lejon të kapim Webcam, kështu që ka shumë të ngjarë që disa prej tyre të shohin fytyrën time hahaha

     1.    nano dijo

      Mbase edhe do të shkoj ta qij veten për ca kohë

 2.   Canales dijo

  Çdo gjë me qëllimin e ndarjes është e mirëseardhur.
  Salu2

 3.   julito2086 dijo

  Nismë e shkëlqyeshme, përshëndetje

 4.   HashPack dijo

  ide shume e mire !!

 5.   lecovi dijo

  Ide fantastike! Unë bashkohem dhe kur të mundem do të bëj bashkë bisedat e mia!

 6.   Luani dijo

  Çfarë tronditje.
  Tashmë jam pajtuar dhe po pres me shumë gëzim
  URIME PER IDEA !!!!

 7.   irvandoval dijo

  Unë mendoj se ato 10 minuta do të jenë shumë të shkurtra. Ide shumë e mirë, unë tashmë jam regjistruar në kanal.

  1.    i gjallë dijo

   Epo, nëse 10 nuk janë të mjaftueshme, bëhet një pjesë e dytë, e tretë, e katërt ose e pestë .. Pra, gjithmonë ekziston dëshira për më shumë

 8.   eliotime3000 dijo

  Propozim i shkëlqyeshëm. Unë jam duke shkuar për t'u pajtuar në kanalin zyrtar YouTube.

  1.    eliotime3000 dijo

   Regjistruar në kanal.

 9.   diazepani dijo

  Pyetje nga një prej menaxherëve të μKernelit. A nuk punon Google Hangouts për ju për shkak të gjendjes suaj gjeografike?

  1.    i gjallë dijo

   Saktë!

   1.    eliotime3000 dijo

    Mbajeni WebRTC!

 10.   aiolia dijo

  Kjo është elementare për të pasur video dhe se dikush mund të ndiejë se çfarë është bërë vjen shumë përpara ...

 11.   kalbet87 dijo

  Do të ishte mirë nëse ata do të bënin mini tutoriale për të personalizuar distros ose këshilla për ndonjë gjë. Unë mendoj njësoj si të tjerët që për 10 minuta do të bie shpejt por nëse e bëjnë atë të jetë një pjesë e ukernelit atëherë vazhdo!

  1.    i gjallë dijo

   Unë e mora idenë vetëm dje, kur fillova të bëj një Screecast të gjërave që ka Brackets dhe që nuk i përmenda në artikullin tim. Por gjithçka shkon, nga personalizimi i desktopëve te instalimi i programeve.

 12.   itachi80 dijo

  Unë mendoj se është një ide shumë e mirë, shikoni se si gjithçka po formësohet ...

 13.   i dobishëm dijo

  E vërteta është që unë mendoj se ky transmetim do të ndihmojë shumë ata që janë kaq të humbur në këtë botë ... Unë vetë mendoj të bashkëpunoj nëse është kështu, më duket një mënyrë e shkëlqyeshme për të publikuar diçka që keni mësuar dhe më lart me shpjegim Sigurisht, duhet të ketë një lloj filtri ose rregullimi të asaj që është ngarkuar në kanal ... pasi që mund të çojë në video të pikuara ose madje të përsëritura.
  Mezi po pres të shoh frutat e para! ^^

 14.   Yoyo dijo

  Unë e kam bërë atë për më shumë se një javë, vetëm pak minuta më parë kam ngarkuar videon time të fundit në Youtube

  Takimi me Polly http://www.youtube.com/watch?v=x4LZoBy_jGU

  Ide e mirë, elav

  1.    eliotime3000 dijo

   Ekran i mirë, plus do të shoh nëse mund ta instaloj Polly (Wheezy) në Debian Stable.

  2.    chinoloco dijo

   Do ta kopjoj për ty !!!
   LOL
   Po bëj shaka ..
   :p

   1.    i gjallë dijo

    Ky avatar që ju përdorni chinoloco, është i njëjti që përdoret nga një nga administratorët tanë. Mendoj se nuk është e saktë. Mund ta ndryshoni, ju lutem?

   2.    KZKG ^ Gaara dijo

    Ky avatar nuk është ai nga UsemosLinux? 🙂
    haha, çfarë do të thotë Pablo për këtë? 😀

    1.    plakja 87 dijo

     Çfarë është një imazh i thjeshtë?

  3.    i gjallë dijo

   E shkëlqyeshme, sepse kjo është ideja, kështu që ju jeni të ftuar të merrni pjesë nëse dëshironi

 15.   nano dijo

  Epo, siç ju thashë dhe yoyo, nuk ka asnjë problem nëse doni të përdorni kanalin tonë për të "grumbulluar" të gjithë përmbajtjen nga njëra anë dhe ta ktheni atë në një projekt të vetëm ose, thjesht që ne të vazhdojmë të bashkëpunojmë dhe të marrim pjesë secili nga projektet përkatëse, brenda të tjerëve

 16.   bxo dijo

  Regjistruar tashmë duke pritur

 17.   moskosov dijo

  Ide e mirë!!!!

  Përshëndetje miq.

 18.   Eduardo DeGuglielmo dijo

  Nismë e shkëlqyeshme. Unë do të jem i vëmendshëm ndaj videove të reja

 19.   Joaquin dijo

  Shume mire! Fat i mirë djema me këtë projekt të ri. Nga Linux çdo ditë habitemi më shumë.

 20.   e dua atë dijo

  Nuk do të ishte keq ... për sa kohë që përqendroheni në agjendë dhe nuk i tregoni jetën tuaj. Doza të vogla të privatësisë suaj ndonjëherë e bëjnë atë më pak, por më të mërzitshme.

 21.   Carlos-Xfce dijo

  Përshëndetje Elav. Na vjen keq të flas për një temë që nuk ka asnjë lidhje me artikullin tuaj, por unë gjeta këtë lajm dhe mendoj se do të ishte me vlerë ta bëja jehonë në blog.

  http://news.softpedia.es/Alemania-afirma-que-la-NSA-tiene-acceso-a-todos-los-ordenadores-con-Windows-8-377510.html

  Ndoshta guxoni të jepni një mendim për të.

  Mirupafshim
  Carlos-Xfce

 22.   Krik dijo

  Duket si një ide e mirë.

  të fala