Meqenëse Linux do të ndryshojë pritjen së shpejti

Përshëndetje për të gjithë miqtë dhe lexuesit e blogut tonë:

Situata është si vijon: Disa ditë më parë host-u ynë (a2hosting), na dërgoi një mesazh me postë duke na informuar se ne po konsumojmë më shumë burime në server sesa aktualisht kemi sipas planit të kontraktuar. Me sa duket, kjo është arsyeja pse, këto ditë kemi pasur ndërprerje në lidhjet me bazën e të dhënave.

Sot, kemi marrë një email tjetër që na informon se nëse nuk azhurnohemi në një plan më të lartë, ata do të na pezullonin llogarinë derisa të azhurnonim kontratën, diçka që padyshim që nuk na pëlqente aspak. Falë donacioneve që na kanë bërë disa përdorues, ne mund ta lejojmë veten të kalojmë në një ofrues me shumë më shumë prestigj, më serioz dhe ku ata na japin një mbështetje më të mirë.

Kjo është arsyeja pse sot, ne tashmë kemi bërë blerjen në Hostgator, ku ne gjithashtu shpresojmë të transferojmë domenin tonë, i cili aktualisht është i regjistruar në GoDaddy. Shpresojmë që në migrimin e informacionit nga një server në tjetrin, faqja të mos pësojë ndonjë rënie ose humbje të të dhënave. Pasi migrimi të jetë i suksesshëm, ne do t'i bëjmë faturat e blerjes dhe më publike.

Ju kërkojmë falje paraprakisht për çdo shqetësim që mund t'ju shkaktojë.

Atte:
Ekipi i Administratës SinceLinux


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

38 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Guxim dijo

  që disa përdorues nuk i kanë bërë

  Kujdes.

  Ju mund të gjeni një problem nëse e thoni këtë dreq

  1.    elav <° Linux dijo

   A e kuptoni si jeni? Atëherë ju, në vend që të korrigjoni gabimin, filloni të vizatoni aftësitë tuaja të këndimit.

   1.    Guxim dijo

    Unë nuk e korrigjoj gabimin në rast se kam gabuar ose ti më ke flakur.

    Bettershtë më mirë të parandaloni sesa të kuroni.

    1.    Annubis dijo

     Epo, pikërisht sepse parandalimi është më i mirë se kurimi, ju mbyllni gojën e madhe që keni dhe i tregoni të interesuarit privatisht.

     1.    Guxim dijo

      Damn dukeni mashkull ju pëlqen të prekni topa ...

 2.   hairosv dijo

  Unë jam gati për kontributin tim, ju lutemi dërgoni të dhënat për ta bërë atë ...

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Më shkruani një mik me email, përmes aty ne kontaktojmë: kzkggaara [at] myopera [dot] com

   1.    hairosv dijo

    Gaara drejtimi im është hairosv [at] hotmail [dot] com më shkruaj sepse nuk e kuptoj emailin tënd, kam një gabim kur ju shkruaj ...

   2.    Guxim dijo

    Le të shohim, mos vendosni postat elektronike me @ dhe .com, por me në dhe pikë.

    Unë kam redaktuar KZKG ^ Gaara's për të shmangur reklamat dhe do të bëj të njëjtën gjë me Hairosv

 3.   Miguel dijo

  cite = »na dërgoi një mesazh me email duke na informuar se ne po konsumojmë më shumë burime në server sesa aktualisht kemi sipas planit të kontraktuar.»

  XD

 4.   nano dijo

  Fingershtë një gisht i shkëlqyeshëm, përdoruesit dhuruan, supozohet të jetë një "ne" dhe jo një "jo", ju nuk dini asgjë për sintaksën?

  1.    Guxim dijo

   Po, unë shkruaj më mirë se ju dhe ju e dini atë, por ato që kanë thënë thashethemet mund të jenë mashtruese

 5.   pas pak dijo

  haha, XD disa ditë më parë po shihja çfarë pritje për të përdorur, ju jeni ekspertë në këtë fushë dhe unë e di se cilin të përdor djemtë falë

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Në të vërtetë ne nuk jemi ekspertë, por kemi lexuar shumë në lidhje me të dhe kemi biseduar për LiveChat + email me disa ofrues, HostGator është më i miri që gjetëm, shpresoj të mos gaboja haha.

   1.    Manuali i Burimit dijo

    Të gjithë blogerët që kam kërkuar bien dakord që HostGator është një nga më të mirët pritjet në botë, nëse jo më e mira nga të gjitha. Nëse nuk e përdor, është thjesht sepse imi hosting Unë aktualisht bëhem shumë më lirë dhe pas 2 vitesh nuk kam asnjë ankesë, dhe sepse nuk kam një kartë krediti dhe ndërsa jam në HostGator është e nevojshme të paguaj, hosting rryma nuk më pyet. 😛

    1.    Perseu dijo

     Si koment dhe pa synimin për të reklamuar XD, ju gjithashtu mund të bëni pagesën tuaj nga paypal. Për paypal nuk ju duhet një kartë krediti, vetëm një kartë debiti

     të fala

     1.    Manuali i Burimit dijo

      Epo, unë duhet të kisha thënë vetëm "kartë" pa specifikuar se cila, pasi unë kam një kartë debiti por është joaktive sepse kam borxh shumë pagesa mujore. Do të ishte më mirë për mua ta shkarkoja atë shpejt para se të vinte policia për mua. 😀

     2.    Perseu dijo

      XD, po, unë e di se çfarë do të thuash, XDDDD

   2.    Perseu dijo

    Nga rruga bro @Gaara, pa synimin për të ngarkuar dorën tuaj, por logoja e shpërndarjes Mandriva (edhe pse unë jam duke përdorur RosaLinux, do të ishte një logo më shumë për të shtuar: P), nuk duket në krye të blogut, poshtë zona e kërkimit, por pa Megjithatë në komente nëse :).

    1.    KZKG ^ Gaara dijo

     Nuk shfaqet në banderolë? Por ne bëmë: https://blog.desdelinux.net/wp-content/themes/arras/images/dlinx/distro_icon/mandriva.png

     Ju duhet ta shihni UserAgent se si është apo diçka e tillë

 6.   pas pak dijo

  mmm dhe tani cfare ju ka ndodhur. pse nuk bëjnë ata një postim që ne duhet ta konsiderojmë për të zgjedhur një pus pritës

 7.   Carlos-Xfce dijo

  Sa vendim i mirë! Hostgator është një nga pritjet më të mira (të dyta) për WordPress. Sidoqoftë, unë do t'ju rekomandoja që të linit domenin me Godaddy.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Dhe pse ta lëmë atje? Me sa di unë, GoDaddy mbështet publikisht SOPA dhe gjithë atë ... që mund të na sjellë në telashe, apo jo?

   1.    Carlos-Xfce dijo

    Jeni i vjetruar. Godaddy mbështeti SOPA, por shumë nga klientët e saj (të cilët janë shumë, ata janë "regjistruesi" më i madh në botë) filluan të transferojnë domenet e tyre te kompanitë e tjera. Kështu që Godaddy bëri një hap prapa dhe njoftoi publikisht se nuk do të mbështeste më SOPA. Gjatë kohës që zgjati mbështetja e tij, disa kompani "regjistruese" amerikane filluan të lançojnë oferta për transferimin e domeneve, të cilat shumë përdorues i bënë dhe kjo ishte ajo që "goditi" Godaddy.

    Në çdo rast, ata janë më të mirët në të: në regjistrimin e domain, transferimin dhe menaxhimin. Unë kam vetëm një me ta, shumë specifik, që kompania ime pritëse nuk e ofron. Por hej, është gjithashtu e vërtetë që është më mirë të kesh gjithçka të centralizuar: nëse ke vetëm një fushë (pika neto), ti ndan më mirë menaxhimin me kompaninë pritëse, në këtë rast Hostgator.

    1.    Manuali i Burimit dijo

     Po kështu GoDaddy thith. A e dini se sa lehtë ata vodhën një herë domenin nga administratori i Web Masters dhe mënyra e kryqit që ata e bënë atë të kalonte për ta marrë atë përsëri? Unë gjithashtu kam të njohur që blenë domene atje dhe për shkak të problemeve të vazhdueshme ata përfunduan në Emër. Si Emër nuk ka asnjë.

     1.    KZKG ^ Gaara dijo

      Në fakt, Anons kanë publikuar mijëra fjalëkalime që arritën të nxirrnin GoDaddy jashtë: http://www.google.com/#sclient=psy-ab&hl=es&safe=off&site=&ie=ISO-8859-1&source=hp&q=hackean+godaddy&oq=hackean+godaddy&gs_l=hp.3..0l10.12796.15613.1.15867.19.9.0.0.0.0.1601.3067.7-1j1.2.0…0.0…1c.1._nRHQxfZT4E&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=3bfd32a8756ebd9e&biw=1024&bih=633

     2.    Manuali i Burimit dijo

      Sulmi i famshëm në 10 shtator, dita më e zezë në historinë e GoDaddy, hahaha. Konkurrenca ra si shkaba mbi klientët e tyre me të gjitha llojet e promovimeve që do të kalonin me ta. Ju djem në të vërtetë ishit të pafat për të lëvizur shumë herët, sepse HostGator po ofronte 6 muaj të çdo plani për 1 qindarkë me kuponin GODADDYISDOWN, hahaha. xD

 8.   elip89 dijo

  Ndryshimi i shkëlqyeshëm në HostGator është një nga pritjet më të njohura në botë dhe gjithçka për të cilën është më mirë <· Linux mirëseardhje xD

  të fala

 9.   leonardopc1991 dijo

  Damn dhe deri më sot ata më tregojnë se si të bëj një donacion, me sa duket ata nuk e duan donacionin tim XD

  1.    Carlos-Xfce dijo

   Hej, nuk është se ata nuk e duan dhurimin tuaj. Mbani në mend se këta njerëz kanë jetën dhe punën e tyre dhe, përkundër kësaj, atyre u duhet kohë për të ndërtuar dhe mirëmbajtur këtë pikë të bukur takimi spanjishtfolëse rreth softuerit të lirë.

   Ndihmoni me dhurimin tuaj!

   1.    leonardopc1991 dijo

    mos më kërrus XD

  2.    elav <° Linux dijo

   xD Njeriu dhe këtu nuk keni informacionin që ju nevojitet?

   1.    leonardopc1991 dijo

    Tani njeri i qetë shpjego mirë mendoj se XD

 10.   leonardopc1991 dijo

  sepse nuk i shoh dot komentet, i lexoj vetëm sepse arrijnë në email

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   A jeni akoma në ato? Nuk duhet të jetë më kështu 🙂

 11.   leonardopc1991 dijo

  Tani nëse mund të kem Elav detaji është se nuk kam llogari në paypal XD as kartë krediti dhe ajo që kam atë debit nuk më lejon të bëj blerje përmes internetit XD në ndonjë mënyrë tjetër, çfarë di unë Western Union ? kush është përgjegjës për këtë më të qartë ata duhet të më shpjegojnë mirë në IRC

 12.   Alba dijo

  Unë tashmë kam humbur pak para sa më shpejt që të shkoj në bankë për të depozituar dhe për t'u dhënë atyre diçka për pritje ose çfarëdo që nevojitet;

  1.    Guxim dijo

   Kam nevojë për një shtëpi, a mund ta blini për mua?

   Meqenëse është ajo që duhet hahahaha