Meqenëse Linux tani ju tregon se cilën distro përdorni

Duke përfituar nga mundësia që na ofron të modifikojmë në shfletuesin tonë Agjenti i PërdoruesitNga Linux ju mund ta shihni tani se shpërndarja ju jeni duke përdorur

Nëse klikoni në logon e shpërndarjes, të gjitha shënimet që lidhen me të do të shfaqen, kështu që ndërsa shkruajmë për shpërndarjen tuaj të preferuar, kjo do të jetë një metodë e shpejtë për të gjetur artikujt me interesin tuaj.

Ne kemi shtuar shpërndarjet më të popullarizuara në mesin e përdoruesve të GNU / Linux dhe ne përfshijmë Dritaret:

Sigurisht, ata nuk janë të gjithë dhe pak nga pak ne do të shtojmë të tjerët, duke përfshirë IOS y Mac OS. Nëse distro juaj nuk shfaqet ose nuk shfaqet si duhet, ju lutemi na dërgoni një njoftim përmes tonë kontaktoni formë.

Ne duam të falënderojmë jako de njerëz për parashikimin e një pjese të funksioneve PHP për ta realizuar këtë.

Shtuar nga KZKG ^ Gaara:

Nëse kjo ju ndodh, mund të jetë për dy arsye:

 1. Sepse përdorni një distro që NUK është në listën e mëparshme.
 2. Sepse në shfletuesin tuaj nuk e keni të konfiguruar si duhet UserAgent.

Cilado qoftë arsyeja, ne ju kërkojmë që të Kontaktoni Për t'ju ndihmuar dhe ndihmuar, në këtë mënyrë do të jeni në gjendje të shihni logon e distro-s që përdorni, të përdorni artikujt që lidhen me këtë distro më drejtpërdrejt dhe ne do të jemi më shumë se të kënaqur që ju kemi ndihmuar.

Sidoqoftë, këtu janë lidhjet në të cilat tregohen udhëzime se si të modifikoni UserAgent të secilit shfletues:

Ne (elav dhe unë) nuk jemi programues ose zhvillues të faqeve të internetit, kështu që çdo gabim që keni me këtë, dyshim, pyetje, ankesë, problem, ide ose sugjerim, ju lutemi na tregoni, ne do t'ju përgjigjemi gjithçkaje që doni të dini


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

99 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   kontrollojini ato dijo

  Akoma nuk më tregon informacionin se cilën disto përdor

  1.    elav <° Linux dijo

   Për shkak se Agjenti juaj i Përdoruesit në Firefox nuk është konfiguruar siç duhet. Shikoni komentin tuaj, i cili tregon ikonën Firefox dhe atë të një pinguini, sepse nuk ka zbuluar sistemin tuaj operativ.

 2.   Oscar dijo

  Nuk e di por parashikoj një konflikt me partnerin tuaj, mes nesh, jam dakord që ju të vendosni ikonën e Debian, por ai… i sigurt që ju pretendon, sigurisht për shkak të moshës së tij ju detyrohet respekt, hahahahaha.

  1.    elav <° Linux dijo

   Hahaha shoh kënaqësi me 24 vitet e mia .. Eja nuk ka kaq shumë hahaha

 3.   Gregory Shpata dijo

  Marr: «Po përdorni ??? për të hyrë në <° Linux ", dhe unë po përdor ArchLinux. Ndonjë defekt? Përshëndetje miq! 🙂

  1.    elav <° Linux dijo

   Përshëndetje Gregorio dhe mirëseardhje në DesdeLinux. Në të vërtetë nuk është një gabim, nëse shikoni komentin tuaj, përdoruesi Agjenti nuk ka zbuluar se cilën shpërndarje GNU / Linux përdorni. Kjo është arsyeja pse tani për tani kemi vendosur ???… Nëse dëshironi të ndryshoni Agjentin e Përdoruesit të Chrome, mund të drejtoheni nga këto këshilla. Duhet ta përshtatni pak, sepse imagjinoj që në / etj / nuk merrni krom, por më tepër krom ose google-chrome ..

   Përshëndetje.

  2.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   WOW, Gespadas vetë
   Një kënaqësi për të lexuar ju shoku

   Që Arch të shfaqet (i cili sinqerisht është ai që duket më i miri hahahaha) duhet të modifikoni Chrome UserAgent, të bëni provën dhe do të shihni.

   të fala

  3.    Sëpatë dijo

   Njëjtë me mua

   1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

    Modifikoni Firefox UserAgent dhe vendosni këtë:
    Firefox/8.0 (X11; Linux i686; rv:8.0) Gecko/20100101 ArchLinux/8.0

    Nëse nuk dini si ta modifikoni këtë, ju thoni kështu, unë do t'ju jap një dorë
    Edhe pse… duke qenë përdorues i Arch, me siguri do ta dini këtë dhe shumë më tepër LOL !!!

    1.    Guxim dijo

     Vërtetë, ky njeri gjithmonë po më ndriçon me komentet e tij në uL haha. Seriozisht, ai e njeh mirë Arch-in.

     Por nëse e ndihmoni atë në një mënyrë sentimentale, çfarë ka vlerë Mass?

     1.    Sëpatë dijo

      Oops! Nuk i kisha lexuar ende përgjigjet ... Çfarë koke
      Shkëlqyeshëm! E zgjidhur, faleminderit shumë.
      Juas! Sa qëndron elav me Arch ne do të shohim pluhurin! (blog.fromarchlinux.net) xD

      1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

       HAHA përfundoi duke lexuar gjithçka, Arch zgjati vetëm 2 ditë, ai u kthye në Debian me pretekstin se është më e lehtë për ne të kemi qasje në repot e Debian sesa Arch, e cila nuk është më pak e vërtetë ... por hajde, unë e përdor atë. Arch dhe unë nuk kam vdekur HAHAHA.

       Tani ne e tregojmë distro-n e përdoruesit në një mënyrë tjetër, ndryshe nga ajo që mund të shihet në pamjet e ekranit të këtij artikulli ... personalisht, pranoj se më pëlqente mënyra e vjetër më mirë HAHA


      2.    elav <° Linux dijo

       Arch ka qenë shtëpia e të dashurës sime, ku unë jam rehat dhe ndonjëherë kaloj punë, Debian është shtëpia ime. Mezi pres deri në orën 6:00 pasdite çdo ditë që ISP-ja ime të më lejojë të shkarkoj pako. Nuk mund të pres të shkarkoj azhurnime deri në 200 MB (nëse grumbullohen) nga interneti. Veryshtë shumë i përshtatshëm që azhurnimi i repos time lokale dhe të marr atë që më duhet nga atje. Më pëlqen Arch, por e dua Debian. Unë bëra një instalim në Expert Mode dhe ishte pothuajse e njëjtë si me Arch, të gjithë u përtypën


     2.    Sëpatë dijo

      Naaada! Jeni i falur! xD
      E shihni me gjëra rreth repove dhe vendndodhjeve ... Çfarë kurve, duke folur keq dhe së shpejti.

      (Unë ju fal sepse në zemrën time të vogël ka ende një vrimë të vogël për Crunchbang xD)

 4.   Ngas dijo

  Epo, kjo është shumë e mirë dhe është shumë e dobishme.

  1.    elav <° Linux dijo

   Epo, saktësisht një nga imazhet që duhet të rregullojmë është ajo e Sabayon ..

 5.   isargon dijo

  Epo, unë përdor LMDE dhe nuk më njeh. Ndihem i injoruar, XD

  1.    elav <° Linux dijo

   Pikërisht e njëjta gjë ju ndodh si Gregorio Espadas. Zgjidhja në mënyrë që të mos injoroheni është këtu.
   të fala

  2.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   HAHA nah, nuk është ashtu siç thotë i gjallë, ju nuk po injoroheni ... vetëm se nuk njiheni ashtu siç duhet të jetë HAHAHAHAHAHA

   Modifikoni UserAgent dhe do të shihni se sa e ftohtë është ikona

 6.   elendilnarsil dijo

  Më pëlqen, më pëlqen ideja. urime nje nga blogjet e mi te preferuar !!!

  1.    elav <° Linux dijo

   Faleminderit ... gjithashtu na pëlqen hehe

  2.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   Faleminderit
   Një kënaqësi

 7.   Trembëdhjetë dijo

  Do të jetë interesante për të parë në një kohë statistikat në lidhje me distros të përdorura nga vizitorët në blog.

  Përshëndetje.

  1.    Trembëdhjetë dijo

   Epo, duket se nuk e njohu distron që po përdor (opensuse), por duhet të jetë pjesë e konfigurimit përdorues të Opera-s.

   1.    elav <° Linux dijo

    Saktë !!!

   2.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

    Ja se si të konfiguroni UserAgent të Opera-s:
    https://blog.desdelinux.net/modifica-user-agent-opera-mas-alla-de-lo-ordinario/

    😉

    1.    Yeretik dijo

     Modifikoni përdoruesin-agjent të shfletuesit tim në mënyrë që një faqe të tregojë logon e distroit që unë përdor? Çfarë duhet të bëj më tej? Fut fjalëkalimin tim rrënjësor në një kuti?

     1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

      Megjithëse e njohim njëri-tjetrin dhe gjithçka, nuk të dhemb asnjëherë të të mirëpresim në sit

      Tani ... nëse shfletuesi NUK është konfiguruar si parazgjedhje për të treguar distro (siç është FF në Ubuntu për shembull), si duhet ta njohim distro-n e lexuesit? ...

      Asgjë, do më thuash

      Oh, dhe mos u mundo, trolling këtu nuk do të ju bëjë mirë, ne jemi mësuar me 2 trolls për shumë më të lodhshme se ju LOL !!!

      Mirë se vini në sit, një sit që kurrë nuk do t'ju kërkojë fjalëkalimin rrënjë, dhe as nuk ju detyron të ndryshoni UserAgent, është diçka që nëse doni ta bëni, nëse nuk dëshironi, atëherë nuk e dëshironi 't
      Nëse kritika juaj është konstruktive, do të thotë që ju do të na ndihmoni të përmirësojmë metodën aktuale të njohjes që përdorim (PHP + UserAgent), nuk e di, mbase diçka në Python apo diçka e tillë, por nëse jo ju do të na ndihmoni në së paku me ide ose lidhje me HowTo, mirë ... do të thotë se më e pakta që dëshironi është të ndihmoni apo jo? 😀

     2.    elav <° Linux dijo

      Përsëris mirëseardhjen që KZKG ^ Gaara ju ofroi:

      Nëse do të ishte dikush tjetër, unë do të dyshoja në inteligjencën e tyre për një moment përpara një komenti të tillë, por duke ardhur nga ju, unë supozoj se qëllimi i tij nuk është vetëm të dallohet si një Troll.

      A nuk duhet të konfiguroni Debian tuaj të jetë ashtu si ju pëlqen? Çfarë ndryshon në lidhje me modifikimin e një Agjenti Përdorues? Gjithashtu partner, nuk jeni i detyruar të modifikoni asgjë, kështu që është vendimi juaj.

      @kzkggara: Nuk mendoj se kam kohë të harxhoj për këto gjëra. Ti nuk beson? 😀

      1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

       Ah hajde, nëse qëllimi juaj është thjesht të këndoni dhe pasi jeni të mërzitur keni vendosur të na lini një koment, atëherë asgjë nuk është në rregull ... ne jemi mësuar me trolls (ndryshimi është se ne e njohim atë personalisht LOL), nëse Unë jam gabim dhe pastaj ai dëshiron të na godasë një dorë të paktën me sugjerime apo diçka, do të lërë një koment tjetër ose diçka të tillë

       Ne do të shohim se çfarë është bërë nga LOL !!!


  2.    elav <° Linux dijo

   Në fakt ne i kemi ato statistika, do t'i tregojmë së shpejti ..

  3.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   Ne gjithashtu do të tregojmë vendet

   1.    elav <° Linux dijo

    Mund të tregojë shumë gjëra, por për këtë do të duhet të bëjmë pak rikonceptim dhe shumë punë programuese. Ky është vetëm një version i parë, natyrisht ne do të vazhdojmë ta përmirësojmë atë.

    1.    Guxim dijo

     Të vjetrit kanë më shumë përvojë me gjithçka hahahaha

     1.    elav <° Linux dijo

      Të varfër nga ata fëmijë të vegjël që nuk kanë qenë në gjendje të fitojnë përvojat e shijshme të jetës.

     2.    Guxim dijo

      Më mirë të jem i ndyrë këtu sesa të ngrihem lart. Do të kem përvojë me gjëra, që më interesojnë sigurisht

 8.   giskard dijo

  Përshëndetje.

  Nëse përdor Xubuntu pse e marr Ubuntu? Në thelb mund të thuhet se është e njëjta gjë, por kjo më bën kurioz.

  1.    elav <° Linux dijo

   Për shkak se Agjenti juaj i Përdoruesit tregon emrin / logon e Ubuntu. Gjithashtu, edhe kur keni Xubuntu në Agjentin e Përdoruesit, logoja nuk do të shfaqet siç duhet sepse nuk e kemi shtuar akoma ..

 9.   mac_live dijo

  Fedora ime më shënon shumë bukur, më pëlqen një faqe aq e personalizuar dhe e përkushtuar sa e jotja, edhe njëherë urime.

  1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   Faleminderit, kjo është një mënyrë për të kënaqur (ose të paktën të provojmë) të gjithë përdoruesit tanë

 10.   invisible15 dijo

  E kuptova që kur përdora Aurora (të shkarkuar nga një tar.gz), unë kam vetëm Linux, por me modifikimin e Agjentit të Përdoruesit kam marrë tashmë Fedora.

  1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   HAHA është problemi, që nëse UserAgent nuk është konfiguruar si duhet, atëherë nuk tregon logon e distro

 11.   KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

  Pershendetje
  Ja se si më tregohet
  https://blog.desdelinux.net/wp-content/uploads/2011/11/shot_arch.jpeg

  Y Jum ... ju e shfrytëzuat rastin për të vendosur postimin në mënyrë që unë të mos mund ta tregoja Arch-in tim gggrrrr. LOL !!!!

  Përshëndetje dhe një kënaqësi të dini që ju ka pëlqyer

 12.   në rregull dijo

  Herën e fundit kur komentova, distro nuk u zbulua, por kohët e fundit kam konfiguruar agjentin e përdoruesit për të parë nëse funksionon

  1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   Epo po, distro tashmë ju zbulon. Ai zbulon që ju përdorni Ubuntu, por ... a përdorni Ubuntu apo Kubuntu?

   1.    Guxim dijo

    Duke qenë i njëjti distro me një mjedis tjetër a i ndan ata? Nuk mendoj se po, prandaj, sepse është e njëjta gjë

    1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

     Do të ishte mirë të isha në gjendje ta bëja të tregonte një ikonë tjetër të mrekullueshme në varësi të mjedisit, por sinqerisht nuk kam ide se si mund të bëhet kjo, nëse faqja ishte Python dhe jo PHP mund të kishte një shans, por unë nuk di ... e vetmja gjë që më ndodh është një skenar që shkon lokalisht për lexuesin, por që do të ishte shumë ndërhyrës

   2.    në rregull dijo

    Unë përdor "kubuntu" por në agjentin e përdoruesit kam shkruar vetëm ubuntu.

  2.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   Nga rruga, ne ende nuk kemi shtuar ikonën Kubuntu në këtë funksionalitet të ri, më vjen keq që e kemi humbur dje, faljet e mia ...

   Do të shoh nëse e shtoj tani

   1.    Guxim dijo

    http://es.wikipedia.org/wiki/Alzheimer

    A është ajo që duhet të jetë një gjysh

    1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

     HAHAHA Unë nuk do t'ju tregoj frazën që ju them i gjallë sa herë që ai fillon të ndyrë, sepse është diçka për të thënë në publik HAHAHAHA

 13.   Oscar dijo

  Ndihem i diskriminuar, kur jam duke përdorur Chakra, kam «Po përdorni ??? për të hyrë në <° Linux ", ky është një komplot, HAHAHAHAHAHA.

 14.   francesco dijo

  Chakra nuk më duket, po përdor rekonq XD

  1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   Ende nuk ka mbështetje për Chakra, një tjetër distro ndaj së cilës duhet të shtojmë mbështetje lol ... Unë kërkoj falje ^ _ ^ U

 15.   Menz dijo

  Ata duhet të vendosin Kubuntu, unë do të isha përjetësisht mirënjohës. (^ - ^)

  1.    Guxim dijo

   Setshtë vendosur tashmë por duhet të modifikoni UserAgent

  2.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   Në të vërtetë, Kubuntu është tashmë në
   Ajo që ndodh është që nëse shfletuesi juaj (Opera) nuk i thotë sitit që ju përdorni Kubuntu, ne nuk jemi hamendësues, ju duhet të modifikoni UserAgent (është SHUMY i thjeshtë) i Opera për ta bërë këtë.
   Ky artikull do t'ju ndihmojë: https://blog.desdelinux.net/modifica-user-agent-opera-mas-alla-de-lo-ordinario/

   të fala

 16.   Menz dijo

  Oh faleminderit Gaara !! XD tani nëse shfaqet
  Ky tutorial më ndihmoi shumë (^ _ ^)

  1.    moskosov dijo

   Unë tashmë e kisha hedhur sfungjerin ... por duket se sot është dita ime me fat ... doli !!

 17.   Fernando dijo

  Unë jam duke përdorur versionin e fundit të chakra deri më sot dhe nuk është zbuluar. Unë kam të instaluar firefox 11 si pako. Ndonjë sugjerim?

  1.    pandev92 dijo

   Ju duhet të ndryshoni agjentin e përdoruesit.!

 18.   leonardopc1991 dijo

  Tani nëse e përparoj për konfigurim

 19.   Rogger ortega dijo

  Testimi 1,2,3

 20.   Cronos dijo

  Testimi 1,2,3,4

 21.   Hyuuga_Neji dijo

  Na vjen keq nëse vij me këtë tani, por a po marr atë që po përdor ??? Në një blog tjetër (humanOS) marr diçka të ngjashme, prandaj këtu bëj të njëjtën gjë si atje: lë vlerën time të «General.UserAgent.Override»

  Mozilla / 5.0 (X11; Linux i686; rv: 3.5.16) Gecko / 20100101 Debian Iceweasel / 3.5.16

  Nëse dikush do të ishte aq i mirë sa të më thoshte se kam një problem të keq për ta korrigjuar, unë do ta vlerësoj atë dhe shumë më tepër tani që synohet të tregojë FromLinux sipas UserAgent.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Provoni me:
   Mozilla / 5.0 (X11; Debian Linux i686; rv: 3.5.16) Gecko / 20100101 Debian Iceweasel / 3.5.16

 22.   Hyuuga_Neji dijo

  ndonjë

  Kam vendosur:

  Mozilla / 5.0 (X11; Debian Linux i686; rv: 3.5.16) Gecko / 20100101 Debian Iceweasel / 3.5.16 ashtu si me the ti por une vazhdoj ta shoh shenjen e vogel «A je veshur ??? për të hyrë »dhemb…. Do të më duhet të qëndroj pa e parë blogun me ngjyrat e Debian

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Dreq ... thjesht më shkon mendja se është diçka nga versioni juaj Iceweasel, që UserAgent i tij është i ndryshëm ose diçka e tillë ... O_O ...

 23.   Hyuuga_Neji dijo

  Unë do të përpiqem të përdor një shfletues tjetër (Chromium) për të parë nëse është një problem i shfletuesit, por nuk garantoj asgjë hehe

 24.   Blazek dijo

  duke testuar…

  1.    Blazek dijo

   Tani Chromium duhet të dalë nëse e kam bërë mirë ..

   1.    Blazek dijo

    Epo, nuk mund ta kuptoj, po përdor Arch 64 bit me Chromium. Çfarë linje duhet të vë në ekzekutues, unë tashmë kam ndjekur hapat dhe asgjë.

    1.    KZKG ^ Gaara dijo

     Ju vendosni Chromium në vend të Chrome dhe vazhdoni të merrni ikonën Chromium? Nëse është kështu, atëherë është një gabim në shtojcën që shfletuesi njeh. Ju lutem, nëse po, më tregoni, për të rregulluar shtojcën dhe për të raportuar defektin (dhe t'i jepni zgjidhjen) zhvilluesit zyrtar të shtojcave

     1.    Blazek dijo

      Epo, pasi bëri një hulumtim, Archlinux tashmë shfaqet në distro që po përdor, për të cilin nuk e di më se është shfletuesi, i cili është krom.

     2.    Blazek dijo

      Unë tashmë e kam rregulluar atë dhe duket se po funksionon. Çfarë pëlhure me Arch. Duhet të konfigurosh gjithçka pak nga pak, por pastaj funksionon mirë.

      1.    KZKG ^ Gaara dijo

       Pasi të konfigurohet gjithçka, dhe duke i kushtuar vëmendje të veçantë azhurnimeve ... nuk do të keni probleme


 25.   krisnepite dijo

  Në këtë listë Trisquel dhe Lubuntu po mungojnë ... Dua të them, pasi më dëmton logoja e djalit të kanonikut
  =(

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Nëse vendosni UserAgent që përdorni Trisquel, unë mendoj se banderoja do të shfaqet, në komentet nuk jam shumë i sigurt ... Nuk mbaj mend
   Nëse më dërgoni .SVG të logos së këtyre distros, unë bëj aranzhimet dhe ne i japim asaj mbështetje

 26.   janofx dijo

  duke testuar…

 27.   janofx dijo

  më falni vazhdoj të testoj përdoruesin

 28.   TUDz dijo

  Duke testuar,

 29.   Fike dijo

  Testimi i Agjentit të Përdoruesit

 30.   Luis Hernando Sánchez dijo

  Mageia ende është zhdukur.

 31.   gerker dijo

  A di dikush se si të redaktojë përdoruesin në Rekonq?

 32.   itaçi dijo

  le te shohim nese funksionon

 33.   itaçi dijo

  ummmm

 34.   itaçi dijo

  shumë gati

 35.   itaçi dijo

  Le të shohim

 36.   itaçi dijo

  logoja e harkut nuk del

 37.   itaçi dijo

  salllllll

 38.   Oscar dijo

  Shume e mrekullueshme kjo faqe

 39.   itaçi dijo

  oooooooooo

 40.   itaçi dijo

  weeeeeeeeeee

 41.   itaçi dijo

  jiininin

 42.   x11tete11x dijo

  duke testuar

  1.    x11tete11x dijo

   testimi 2

   1.    x11tete11x dijo

    testimi 3

 43.   itaçi dijo

  Le të shohim se si duket

 44.   Christopher dijo

  Duke testuar