Një mënyrë tjetër për të ndryshuar Agjentin e Përdoruesit të Chromium

Ya Unë u tregova atyre se si të ndryshojnë Agjenti i Përdoruesit de Kromi redaktimi i .desktop brenda dosjes / usr / share / aplikacionet / por fatkeqësisht, kjo metodë funksionon vetëm nëse klikojmë direkt në hyrjen nga menuja.

Kjo është, nëse hapim një terminal dhe vendosim:

$ chromium

Kjo nuk do të ngarkohet me opsionin e Agjenti i Përdoruesit modifikuar. Kështu që fillova të kërkoj diçka "më globale" dhe duke provuar dhe provuar gjeta zgjidhjen për veten time, e cila mund të mos jetë ideale, por funksionon.

Ne hapim një terminal dhe editojmë skedarin / etj / krom / i paracaktuar:

$ sudo nano /etc/chromium/default

E cila duhet të ketë një vijë brenda që thotë:

CHROMIUM_FLAGS="--password-store=detect"

Ne e lëmë atë linjë si kjo:

CHROMIUM_FLAGS="--password-store=detect --user-agent=Debian/Chromium"

Dhe gati. E keqja e kësaj metode është se ne nuk do të shohim se cilin version të Kromi ne kemi, por asgjë, ajo që duam është të tregojmë OS dhe Navigator na shërben.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

29 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Oscar dijo

  A keni ndonjë ide se si të ndryshoni Agjentin e Përdoruesit në Konqueror?

  1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   Ju hapni Konqueror, shkoni në:

   Preferencat - »Identifikimi i shfletuesit

   Atje mund ta ndryshoni, në fakt ... Unë mendoj se lejon të vendosni një UserAgent për sitin # 1, një tjetër NDRYSHM kur shfletoni faqen # 2, etj ...
   Konqueror dhe Rekonq janë vërtet të mrekullueshëm

   1.    në rregull dijo

    Keni të drejtë kohët e fundit (për herë të dytë ose të tretë) unë shkova në KDE dhe u mahnita me rekonq.

    1.    elav <° Linux dijo

     Kam provuar Rekonq kohën kur kam përdorur KDE dhe është shumë mirë, por nuk isha plotësisht i bindur.

   2.    Oscar dijo

    Faleminderit për informacionin.

   3.    Oscar dijo

    Faleminderit mik për informacionin, testimin.

    1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

     Asgjë për të falënderuar, faleminderit për ndihmën që na keni dhënë, për leximin tonë dhe mirë ... për të qenë dhe qenë

 2.   Gustavo Castro dijo

  Drejtoria nuk ekziston, përveç skedarit "të paracaktuar". Unë përdor ArchLinux.

 3.   Blazek dijo

  Faleminderit për kontributin.

 4.   Crisnepita dijo

  Testimi në Crunchbang 11

  1.    Crisnepita dijo

   Oh, le të shohim një tjetër ...

   1.    Crisnepita dijo

    dhe shiko një tjetër

 5.   Rots87 dijo

  hahaha le te shohim a funksionon

 6.   Rots87 dijo

  duke u përpjekur përsëri

 7.   Daniel dijo

  provë

 8.   TUDz dijo

  Duke testuar.

 9.   itachi dijo

  Le të shohim tani

 10.   itachi dijo

  GJITHMON… ..

 11.   Gërvisht dijo

  1

 12.   Gërvisht dijo

  2

 13.   Jonathan dijo

  Duke testuar…

 14.   Dokoi dijo

  Testimi

 15.   Dokoi dijo

  Oo

 16.   Gërvisht dijo

  3

 17.   Gërvisht dijo

  4

 18.   Gërvisht dijo

  Shërbyer mirë

 19.   shala dijo

  Testi i agjentit të përdoruesit

 20.   shala dijo

  Testi i dytë dhe i fundit

 21.   dreq dijo

  testimi